Raksts

Ar atklātību pret spīdzināšanu


Datums:
15. novembris, 2001


Autori

Anhelita Kamenska


"Diena ", 17. 12. 2001.Rubrika: Komentāri

Nesen tika publiskots Eiropas Padomes Spīdzināšanas novēršanas komitejas ziņojums par slēgta tipa iestādēm Latvijā, kā arī Latvijas atbildes uz šo ziņojumu. Neviens no dokumentiem latviski oficiāli vēl nav pieejams.

Ziņojums skar iestādes, kas atrodas piecu ministriju (Tieslietu, Iekšlietu, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Aizsardzības) pakļautībā, taču īpaši asi uz to reaģējis iekšlietu ministrs un valsts policija. Ziņojumā aprakstīti vairāki gadījumi, kuros policijas darbinieku apiešanās ar aizturētajām personām tiek kvalificēta kā tāda, kas «robežojas ar spīdzināšanu». Iekšlietu ministrs M.Segliņš intervijā BNS norādīja, ka «viņi (komiteja) ir snieguši ziņas, kuras paši nevar pārbaudīt», un pauda neizpratni, kāpēc tagad «izvilkts ārā» 1999.gada ziņojums.

Lai arī dalībvalstu pārstāvji nekad nepiedalās vizītēs un ziņojumu sastādīšanā par savu valsti, kā Latvijas pārstāve šajā komitejā uzskatu par savu pienākumu plašāk informēt Latvijas sabiedrību gan par Konvenciju, gan par komitejas darba metodēm un sadarbības principiem ar dalībvalstīm.

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!