Raksts

Aizsardzības ministrs par olām: Tipiska ‘Tautas’ partijas pārliecība


Datums:
03. novembris, 2008


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Šonedēļ žurnālā Nedēļa kolēģe Sallija Benfelde ir intervējusi aizsardzības ministru Vinetu Veldri, intervijā ministrs pārrunā Bruņoto spēku nākotni taupības apstākļos. Neko daudz par finansēm ministrs nevar stāstīt, jo gluži loģiskā kārtā militārajās lietās daudz kas ir slepens, taču nav cilvēks varējis atturēties no nepalūgtām pārdomām arī par gluži nesaistītām lietām, un par to tad šodien bloga ieraksts. Lūk, kas V. Veldrem izsprucis visumā no zila gaisa:

“Vēl viena mums raksturīga lieta ir runāt par to, ko galīgi nezinām. Piemēram, ir interesanti palasīt politologu komentārus par partijām, bet viņi paši nekad nevienā partijā nav bijuši un nezina, kas tas ir un kā tur izskatās. Tas būtu tāpat, kā kritizēt ēdienus no ceptām olām, ja nekad neesi ēdis nevienu olu.”

Te nu ministrs ir atkāpies no ministrēšanas un ir atgriezies pie prasta politikāņa ar sevis pārstāvētās “Tautas” partijas absolūto pārliecību, ka neviens to nesaprot, jo tā nav pratusi “komunicēt” ar ārpasauli. Acīmredzot V. Veldre nesajēdz, ka politologi (un arī žurnālisti/komentētāji) komentē to, ko partijas dara, nevis to, kas tās ir. Nav jābūt partijā, lai par to runātu, tieši tāpat kā, piedodiet, nav jāiebāž deguns seskam pakaļā, lai zinātu, ka tas smird. Vēl vairāk, vai no ministra teiktā izriet, ka par kultūru drīkst rakstīt tikai operdziedātāja, par sportu tikai pasaules čempions, vai par militārajām lietām tikai pulkvežleitnants? Absurds kaut kāds! Gribētos teikt, lai Veldre paliek pie savas specialitātes, bet, ak vai, viņš atrodas pavisam kur citur.

Un šajā sakarā arī viens akmentiņš kolēģes Benfeldes dārziņā — grūti saprast, kā garā intervijā neatradās brīdis pajautāt par to, par ko šis vetārsts ir vislabāk zināms, proti, par viņa ceremoniālo zirgu gvardi. Nesen kādā pasākumā runāju ar kādu Aizsardzības ministrijas pārstāvi, kurš teica, ka nauda tai ir nolikta, nekur tā nav pazudusi. Taupības laikmetā varbūt pat “Tautas” partijas pārstāvis ir nonācis pie saprašanas, ka par to labāk nerunāt, bet apmātā partijā, kuras spicē joprojām ir ļaudis, kuri uzskata, ka nekad nav ne par ko kļūdījušies, uzticēties šādai saprātnei nudien nebūtu prāta darbs.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!