Raksts

Aizsardzībai no uzmācīga šefa


Datums:
22. janvāris, 2004


"Diena", 17.01.2004.

Ja tiks pieņemti grozījumi likumā, par seksuālu uzmākšanos darbavietā draudēs tiesu lietas

Ieviešot Darba likumā ar Eiropas Savienības direktīvu saskaņoto normu, kas aizliedz seksuālu uzmākšanos darbavietā, Labklājības ministrija (LM) vēlējusies cilvēkos radīt drošību un sniegt iespēju sūdzēties, ja nevēlaties ilgāk paciest kolēģa vai priekšnieka uzspiestas intīmas attiecības vai klausīties jēlus jociņus. Juristi brīdina — tiesā uzmākšanos gan varētu būt grūti pierādīt, tāpēc paredzama arī šī panta ļaunprātīga izmantošana.

“Tas ir koks ar diviem galiem — no vienas puses, norma ir vajadzīga, lai karjera nebūtu atkarīga no tā, vai darbiniece šefam ļauj apčamdīt savu pēcpusi,” par pašreiz otrajam lasījumam Saeimā sagatavotajiem likuma grozījumiem teic Veronika (vārds mainīts). No otras puses, kāds uz šī likuma pamata varētu tikt apmelots.

Pilnu “Dienas” tekstu lasīt šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!