Raksts

Aizplīvurotā spīdzināšana ģimenē


Datums:
18. marts, 2003


Autori

Ieva Bite


"Diena", 15. 03. 2003.

Latvijā 2002.gadā izdarītas 207 slepkavības, no tām 107 — tā sauktās sadzīves slepkavības. 72 mirušās bija sievietes. Tieši no partneru puses vidēji katru gadu tiek nogalinātas 35 sievietes. Rīgas pilsētas pašvaldības policija nedēļā saņem aptuveni 400 izsaukumu, un ceturtā daļa no tiem saistīti ar vardarbību ģimenē. Tomēr krimināllietas par šiem likumpārkāpumiem tiek ierosinātas maz (2001.gadā, piemēram, tikai 13).

Iedzīvotāju pētījums Latvijā rāda, ka 29% no aptaujātajām 104 sievietēm vismaz reizi mūžā piedzīvojušas fizisku vardarbību no savu partneru puses. 22% vīriešu atklāja, ka ir veikuši fizisku vardarbību pret savām sievām vai draudzenēm. 4% vīriešu minēja, ka partnere bijusi fiziski vardarbīga pret viņu.

Pilnu “Dienas” tekstu lasīt šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!