Raksts

2. oktobrī – vēlēšanu dienā


Datums:
08. oktobris, 2010


Autori

Reklāmu novērotāji


Pagājušo sestdien Latvijas pilsoņi vēlēja 10. Saeimu, kas turpmāko četru gadu laikā noteiks valsts virzības kursu. Lai politiķiem veicas un ļoti ceram, ka tiksim no purva, kurā pašlaik esam, ārā, ka pienāks arī labāki laiki!

Neskatoties uz to, 2. oktobrī identificējām trīs iespējamās slēptās reklāmas gadījumus. Vienā no tiem, lasītājam tiek ziņots, kur dosies premjers Valdis Dombrovskis un kurā iecirknī augstā amatpersona vēlēs, otrajā iespējamās slēptās reklāmas gadījumā katoļu garīdznieks aicina izvērtēt padarīto un netieši norāda, kas būtu labākais no visa piedāvātā politiskā spektra. Savukārt trešais, kāda politiskā spēka pārstāvis uz vēlētājiem raudzījās no NRA lappusēm un skaidroja, ko un kādus darbus plāno veikt nākamā Saeimas sasaukuma laikā.

Iespējamās slēptās reklāmas aizdomīgie gadījumi 2. oktobris.

1. Īsziņas (Druva (Cēsis))

Aprakstīts, kur vēlēšanu dienā atradīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Kritērijs

Pseidonotikums. Medija vai sabiedrisko attiecību darbinieku radīts notikums, kam nav sociāli politiskas aktualitātes, kam nepiemīt t.s. ziņu vērtības, kas veidots, lai deputātu kandidāts vai partija gūtu publicitāti medijā.

2. Vēlēt ir kristieša pienākums (Ventas Balss (Ventspils)

Romas katoļu baznīcas pārstāvis netieši norāda par ko balsos.

Kritēriji:

– Pseidonotikums. Medija vai sabiedrisko attiecību darbinieku radīts notikums, kam nav sociāli politiskas aktualitātes, kam nepiemīt t.s. ziņu vērtības, kas veidots, lai deputātu kandidāts vai partija gūtu publicitāti medijā.

– Raksts vai informācija par partiju vai deputātu kandidātu tiek pasniegta tajās medija tradicionālajās rubrikās, kas nav saistītas ar aktuālo politikas procesu vai pirmsvēlēšanu aktualitāšu atspoguļojumu.

3. Gatavs pacelt varas nastu (NRA)

„Saskaņas centra” premjera amata kandidāts Jānis Urbanovičs gari un plaši stāsta, ko gatavs darīt jaunajā Saeimas sasaukumā.

Kritērijs

Žurnālists neuzdod precīzus jautājumus, ļauj deputāt kandidātam netraucēti izteikties, izvēlēties sarunas tēmu un virzību, vai uzdod jautājumus, lai izceltu deputāta kandidāta personības pozitīvās iezīmes, sarunā neskarot būtiskas sabiedriski politiskas problēmas un jautājumus, kas attiecas uz deputāta kandidāta atbildības un darbības lauku.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!