Raksts

Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?


Datums:
13. oktobris, 2021


Lai iepazīstinātu Latvijas nevalstiskās organizācijas, pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un citus interesentus ar Konferences par Eiropas nākotni delegātiem no Latvijas, kā arī iedvesmotos no Latvijas aktīvistu veiksmes stāstiem par to kā panākt pārmaiņas Eiropas līmenī, Latvijas Pilsoniskā alianse un domnīca “Providus” ar Eiropas Parlamenta atbalstu š.g. 15. oktobrī plkst. 10:30 – 13:30 aicina uz publisku tiešsaistes pasākumu “Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?

Klātesošos uzrunās Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga. Sarunā piedalīsies Latvijas delegāti Konferencē Dace Melbārde, Nils Ušakovs, Vita Anda Tērauda, Igors Pimenovs, Ilona Kronberga, Kristīne Zonberga (Latvijas pilsoņu pārstāve) un Baiba Miltoviča (Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācija, EESC TEN sekcijas prezidente). Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu sarunā pārstāvēs Didzis Stāvausis (Ārlietu ministrijas Vispārējo un institucionālo lietu nodaļas Trešais sekretārs).

Pasākumā Konferences delegāti iepazīstinās ar savu redzējumu un idejām, ko īstenot Konferences ietvaros. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja Latvijas pārstāvjiem uzdot jautājumus par viņiem aktuālajām tēmām. Tāpat pasākuma ietvaros Andris Gobiņš, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis EESK, Elīna Melngaile, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece un Juris Štālmeistars, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs, dalīsies ar saviem veiksmes stāstiem par to, kādā veidā iespējams rosināt un panākt pārmaiņas Eiropas Savienības līmenī. Pasākumu moderēs domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.

Konference par Eiropas nākotni ir unikāla un aktuāla iespēja Eiropas iedzīvotājiem diskutēt par Eiropas problēmām un prioritātēm, iespēja Eiropas iedzīvotājiem pašiem noteikt Eiropas nākotnes prioritātes. Piedalīties Konferencē var dažādos veidos, sadarbības veidošana ar delegācijas pārstāvjiem no Latvijas, kas pārstāvēs iedzīvotāju viedokļus Konferences darba grupās un plenārsēdēs ir laba papildus iespēja, lai NVO un pilsonisko aktīvistu idejas būt sadzirdētas Eiropas līmenī.

Pasākums norisināsies ZOOM platformā un tiks translēts Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā.

Lai piedalītos pasākumā, lūgums pieteikties līdz 14. oktobrim, rakstot uz e-pastu alianse@nvo.lv.

Pasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.

Pasākumu līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.
Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!