Projekts

www.gudrasgalvas.lv


Projekta norises laiks:
01.08.2010 - 01.11.2010
Projekta izmaksas:
8408,60 EUR
Finansētājs:


Kontaktpersonas

Iveta KažokaJānis Rozenbergs


Autori

Iveta Kažoka


Projekta mērķis bija radīt jauna veida saziņas formu starp vēlētājiem un 10.Saeimas vēlēšanu kandidātiem, atstājot pagātnē vienvirziena komunikācijas formu, kāda pirms vēlēšanām bija iesakņojusies – kandidāti reklāmās komunicē, vēlētāji klusējot vēro. Bija svarīgi panākt, lai vēlētājiem ir iespējams tiešā un publiskā veidā sazināties ar kandidātiem no dažādiem vēlēšanu sarakstiem. Lai savstarpējā saziņā piedalās visi „ierindas” kandidāti, ne tikai reklāmās redzamie politiķi, lai maka biezums nenosaka komunikācijas iespējamību un biežumu.

Vienlīdzīga komunikācija internetā tika panākta, izveidojot katram deputātu kandidātam profilu. Ikviens kandidāts, kurš to vēlējās, uz savu norādīto e-pasta adresi saņēma pieejas paroli un varēja aizpildīt profilu – atbildēt uz Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS ekspertu sagatavotiem 12 jautājumiem par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, minēt 3 solījumus vēlētājiem, kā arī iepazīstināt ar motivāciju kandidēt vēlēšanās. Ikviens interneta lietotājs, izmantojot populārāko sociālo mediju profilu paroles, varēja balsot par kandidātiem, uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī turēt kandidātus pie vārda – viņu portālā rakstīto solījumu izpildi būs iespējams pārbaudīt gadījumā, ja kandidāts tiks ievēlēts parlamentā.

Projekta pirmajā posmā vēlētāju un deputātu kandidātu saziņai līdzi sekoja moderators, dzēšot rupjus komentārus, neiecietīgas piezīmes un apvainojumus, ievērojot principu, ka jautājumu aile ir paredzēta jautājumiem, nevis komentāriem.

Dalībai GudrasGalvas.lv piekrita lielākā daļa kandidējošo partiju/apvienību. Nepiedalījās „Par Labu Latviju” un „Tautas kontrole”, lai gan daži šo apvienību kandidāti pieteicās paši. Savā profilā GudrasGalvas.lv bija iereģistrējies 441 deputātu kandidāts. Līdz vēlēšanu dienai 2.oktobrī vēlētāji kopumā bija uzdevuši vairāk nekā 6000 jautājumus un saņēmuši vairāk nekā 4000 atbildes. Interneta vietni projekta darbības pirmajā posmā apmeklējuši gandrīz 40 tūkstoši unikālo lietotāju (IP adreses), mājas lapa mēneša laikā kopumā apmeklēta vairāk nekā 70 000 reizes.

Skatīt arī: ar projekta GudrasGalvas.lv palīdzību noskaidroti deputātu kandidātu viedokļi par jūtīgākajiem sabiedrības interešu jautājumiem.

Projekts pēc Saeimas vēlēšanām ir iegājis otrajā fāzē, mājaslapu gudrasgalvas.lv pārveidojot par platformu, kurā vēlētājs var komunicēt ar deputātiem.

logo.jpg


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!