Biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” un Valsts administrācija skola no šī gada februāra līdz jūnijam kopīgi īsteno projektu “Starpkultūru un dažādības vadības mācību sistēmas izveide publiskā sektora darbiniekiem”.
Ieceres mērķis: izveidot publiskā sektora darbiniekiem īpaši noderīgus starpkultūru komunikācijas un dažādības vadības mācību kursus.
Lai izveidotu kvalitatīvus apmācības kursus, projekta sākumā veiksim pētniecību – līdzšinējo mācību līdzekļu un vajadzību apzināšanu, padziļinātās intervijas ar tiem publiskā sektora darbiniekiem, kas strādā ar trešo valstu valstspiederīgajiem kā ar klientiem, padziļinātas intervijas ar pašiem trešo valstu valstspiederīgajiem, kā arī tiks rīkota diskusija par dažādības vadību ar publiskā sektora darbiniekiem. Visa šī pētniecība un sagatavotie materiāli tālāk tiks izmantota eksperimentālu kursu organizēšanā, kas notiks Valsts Administrācijas skolā 2013.gada jūnijā.
Projekta ietvaros izstrādātā un aprobētā mācību sistēma ilgtermiņā ļaus publiskā sektora darbiniekiem iegūt pietiekamas zināšanas par dažādības vadību un starpkultūru komunikāciju, lai kompetenti un iejūtīgi strādātu ar trešo valstu valstpiederīgajiem. Apmācību apraksts ar metodiskajām vadlīnijām būs brīvi pieejams internetā, līdz ar to savā darbā publiskā sektora darbinieku apmācīšanai to varēs izmantot gan nevalstiskās organizācijas, gan citi kursu organizētāji. Tā kā abas programmas bez maksas būs izmēģinātas Valsts administrācijas skolā, Valsts administrācijas skola pēc kursu beigšanās izvērtēs to vajadzību publiskā sektora darbinieku vajadzībām un lems par iekļaušanu savā turpmākajā apmācību piedāvājumā.
Projektā rīkotie pasākumi:
1. Diskusija par dažādības vadību “Labākais, ko publiskā pārvalde var pārņemt no biznesa vides!“
- prezentācija “Kas ir dažādības vadība? Kādēļ tā ir noderīga?“
2. Mācību kurss “ Dažādības vadība – neizmantotās iespējas! (387.07 KB)“
- prezentācija “Dažādības vadība. Neizmantotās iespējas.“
3. Mācību kurss “ Starpkultūru komunikācija (389.97 KB)“
Projektā tapušās publikācijas:
1. Raksti ar padomiem starpkultūru komunikācijā:
- par Albāniju;
- par Čīli;
- par Gruziju;
- par Horvātiju;
- par Kirgizstānu;
- par Ķīnu;
- par Moldovu;
- par Namībiju;
- par Sīriju;
- par Turciju.
2. Analītiski raksti par Latvijas situāciju:
- “Vienlīdzīgs, bet ne vienāds” (raksts lasāms arī portālā Dlefi.lv)
- “Padomi veiksmīgai starpkultūru komunikācijai“
- “Iebraucēju acīm“
3. Projekta ietvaros tapušo mācību kursu vadlīnijas:
Mācību kursa “Dažādības vadība” metodiskās vadlīnijas (405.38 KB)
Mācību kursa “Starpkultūru komunikācija” metodiskās vadlīnijas (386.72 KB)
Finansētājs: Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem