Projekts

Pētījuma ”Mehānismi cietušo kompensācijai kriminālprocesā Eiropas Savienībā” veikšana (TM/2012/34/EK)


Projekta norises laiks:
14.09.2012 - 01.03.2013
Projekta izmaksas:
20 812,00 LVL
Finansētājs:
Pētījumu līdzfinansē no Eiropas Komisijas īpašās programmas "Krimināltiesības" projekta Nr. JUST/2010/JPEN/AG/1546 "Atjaunojošā taisnīguma aktuālās problēmas, risināšanas perspektīvas Eiropas Savienībā"


Kontaktpersonas

Ilona Kronberga


Autori

Ilona Kronberga


Pakalpojuma nepieciešamības pamatojums: Ne Latvijā, ne kādā citā no Baltijas valstīm nav veikts padziļināts pētījums par cietušo kompensācijas regulējumu. Tai pat laikā cietušo kompensācijas ir noteikta kā viena no Stokholmas programmas, ko Eiropadome pieņēma 2009. gada decembrī,[1] prioritātēm. Līdz ar to ir būtiski, lai pastāvošais kompensēšanas mehānisms darbotos pilnvērtīgi, efektīvi un atbilstoši cietušo vajadzībām.

Dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs cietušo kompensācijas mehānismi ir izveidoti dažādi. Un katram no šiem mehānismiem ir savas stiprās un vājās puses. Pētījuma mērķis ir izvērtēt nacionālo, kā arī vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu regulējumu par cietušo tiesībām uz kompensāciju. Plānots, ka sistēmu izvērtējums un labāko prakšu apkopojums būs pamats cietušo kompensāciju regulējuma pilnveidošanai un uzlabošanai valstīs, kuru sistēmas Pētījuma ietvaros tiks izvērtētas.

Pētījuma mērķis ir analizēt, pētīt 3 (trīs) Eiropas Savienības valstu normatīvo regulējumu un praktisko pieredzi attiecībā uz cietušo kompensācijas mehānismu, kā arī sniegt vadlīnijas un rekomendācijas, lai pilnveidotu cietušo kompensāciju mehānismu Latvijā.

[1] Padomes dokuments 17024/09, ko Eiropadome pieņēma 2009. gada 10./11. decembrī.

Pētījumu iespējams lasīt šeit

Prezentācija “Mehānismi cietušo kompensācijai kriminālprocesā Eiropas Savienībā”.

Par pētījuma saturu atbild Latvijas Republikas Tieslietu ministrija, un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iekļauto informāciju

 

Logo LV.jpg  ES logo.jpg 

Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!