Projekts

Pašreizējā situācija starptautiskajos/divpusējos tirdzniecības režīmos ar oficiālās palīdzības saņēmējvalstīm un pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora loma attīstības sadarbībā jaunajās ES dalībvalstīs


Projekta norises laiks:
01.01.2012 - 01.06.2013
Projekta izmaksas:
65546,14 EUR
Finansētājs:
EuropeAid/129494/C/ACT/Multi, Budget Heading: 21.03.01; Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas līdzfinansējums, līg.Nr.ĀM/2012/2


Projekta uzdevumi:

  1. Izvērtēt progresu attiecībā uz Tūkstošgades 8.mērķa (uzdevuma 8a) sasniegšanu, veicot pētījumus par nacionālā līmeņa rīcībpolitikām attiecībā uz atvērtu, taisnīgu, ar likumiem pamatotu, paredzamu un nediskriminējošu daudzpusēju/ divpusēju tirdzniecības sistēmu ar oficiālās attīstības palīdzības saņēmējiem.
  2. Izvērtēt nacionālā privātā sektora un pilsoniskās sabiedrības lomu kā avotiem un aktoriem attīstības sadarbībā saskaņā ar Akras rīcības programmas 13.a-b, 16. un  20.pantiem, publicējot pētījumus par viņu iesaistes līmeni, ģeogrāfiskajām un saturiskajām prioritātēm, kā arī vēsturi un pašreizējo dalību nacionālo attīstības sadarbības politiku veidošanā.
  3. Attīstīt nacionālo un starptautisko attīstības dalībnieku zināšanas un spējas attiecībā uz nevalstisko organizāciju tīklošanās kapacitāti, lai veicinātu attīstības efektivitāti. Tas tiks sasniegts, veidojot nacionālus un starptautiskus interešu aizstāvības pasākumus un īpašas publikācijas.

Projekta ietvaros notiks privātā un NVO sektora, kā arī atbildīgo institūciju pārstāvju anketēšana un intervēšana, kā arī fokusa grupas. Pirms pētījumu publicēšanas par Latvijas situāciju to sākotnējie rezultāti tiks apspriesti publiskā konferencē Rīgā. Bet projektā tapušos pētījumus no visām 9 valstīm publicēs un izplatīs starptautiskā konferencē Sofijā, Bulgārijā.

Projekts tiek ieviests 9 valstīs – Bulgārija, Ungārijā, Latvijā, Polijā, Rumānijā, Slovēnijā, Čehijā, Igaunijā un Slovākijā.

Projekta partneri:

Center for Economic Development (Bulgārija)

Center for Policy Studies at the Central European University (Ungārija)

Centre for Public Policy PROVIDUS

Institute of Public Affairs (Polija)

Institute for Public Policy (Rumānija)

SLOGA, Slovēnijas attīstības organizāciju platforma (Slovēnija)

Slovak Foreign Policy Association (Slovākija)

PRAXIS Center for Policy Studies (Igaunija)

PASOS (Čehija)

Projekta ietvaros tika rīkota konferenceLatvijas privātā un nevalstiskā sektora loma attīstības sadarbībā: izaicinājumi un iespējas“, kas notika 2013.gada 15.februārī.

Konferences prezentācijas:

Publikācijas:

ES logo.jpg   Projektu finansē Eiropas Savienība

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!