Projekts

Paplašināšanās un pilsoniskums: skatoties uz nākotni


Projekta norises laiks:
01.08.2013 - 31.05.2015
Projekta izmaksas:
EUR 162 520 (no tiem EUR 2000,00 Valsts budžeta programmas „NVO līdzfinansējuma programma 2014-2016” finansējums)
Finansētājs:
Eiropas Savienības programma Eiropa pilsoņiem un Sabiedrības integrācijas fonda finansiāls atbalsts Valsts budžeta programmas „NVO līdzfinansējuma programma 2014-2016” ietvaros (līg.Nr.2014.LV/LF/13/12)


Kontaktpersonas

Iveta Kažoka


Autori

Iveta Kažoka


Projektam ir 3 galvenie mērķi:

  • izglītot Eiropas pilsoņus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus procesos, caur kuriem tiek īstenotas ES politikas, un komunikācijas stratēģijās, kas iestājas par ES politiku un veicina atbildību par ES lēmumu pieņemšanu starp ES pilsoņiem;
  • veicināt izpratni sabiedrībā ES dalībvalstīs un kandidātvalstīs par pilsoņu līdzdalību, lai nodrošinātu, ka viņu ievēlētie pārstāvji un valdības pilnībā iesaistās tādu ES lēmumu pieņemšanā, kas atbilst pilsoņu interesēm;
  • stiprināt pilsoņu līdzdalību politikas procesos pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2014.gadā.

Projektā tiks veikts padziļināts pētījums par 11 Eiropas Savienības dalībvalstu integrācijas un iesaistes ES lēmumu pieņemšanā līmeni, iekļaujot arī sabiedriskās domas datus par 4 valstu iedzīvotāju zināšanām par ES lēmumu pieņemšanu un savas valsts interešu aizstāvības ES vērtējumiem. Tiks publicēts salīdzinošs pētījums par 4 ES valstīm, kā arī divām nākotnes dalībvalstīm. Pētījuma secinājumi tiks apspriesti publiskās debatēs, kopsavilkumos un diskusijās ar iedzīvotājiem četrās valstīs, lai arī identificētu savu valdību spēcīgās un vājās puses, iesaistoties ES politikas veidošanā.

Partneri: Policy Association for an Open Society Čehijā; Institute of Public Affairs Polijā; European Institute Bulgārijā; Center for Democracy and Human Rights MelnkalnēCenter for Euro-Atlantic Studies Serbijā.

Plašāka informācija par projektu pieejama vadošās projekta organizācijas Policy Association for an Open Society mājas lapā.

 

Europe for citizens sif 

Projekts finansēts Eiropas Savienības programmas Eiropa pilsoņiem ietvaros. Projekts līdzfinansēts ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO līdzfinansējuma programma 2014-2016” ietvaros (līg.Nr.2014.LV/LF/13/12).

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!