Projekts

Nevalstiskā sektora iesaiste politikas veidošanā Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīs


Projekta norises laiks:
01.01.2011 - 30.12.2012
Projekta izmaksas:
Finansētājs:
United Nations Democracy Fund (UNDEF)


Projektu īsteno: Policy Association for an Open Society (PASOS), Providus līdzdarbojas projekta īstenošanā kā partneris

Sabiedrībai slēgti, konsolidēti autoritāri režīmi un nepieejama pārvalde ir tikai daži no parasti minētiem šķēršļiem. Bieži tiek pieņemts, bet daudz retāk apspriests un argumentēts, ka nevalstiskais sektors šajās valstīs nav pietiekami stiprs, izglītots un vienots, lai kvalitatīvi iesaistītos politikas veidošanas procesos kā valdībai līdzvērtīgs partneris. Trūkst arī tiesisko un institucionālo mehānismu, kas nodrošina iespēju pārvarēt šķēršļus un garantē tiesības piedalīties pārvaldes darbā.

Tomēr mēs par atskaites punktu šim projektam izvēlamies nostāju, ka, aiz pieņēmumiem un stereotipiem par norisēm Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīs maz ir patiesi faktos balstītu zināšanu par patiesajām aktivitātēm saistībā ar rīcībpolitikas analīzi vai darbu, kas tiek dēvēts par politikas analīzi šais reģionos.

No tā izriet arī projekta mērķi un galvenās aktivitātes: apjaust rīcībpolitikas analīzes pašreizējo situāciju un tās īstenotāju objektīvas vajadzības, kā arī piemērotākos veidus, lai stiprinātu nevalstiskā sektora spēju veikt un iesaistīties rīcībpolitikas plānošanā un īstenošanā.

Mūsu vēlme ir arī veicināt reģiona valstu un organizāciju savstarpēju sadarbību politikas plānošanā, kā arī lūkot pēc veidiem, kuri palīdzētu pilnveidot dialogu ar politikas veidotājiem publiskajā sektorā, kuri nereti ir meklējami ārpus tiesiskā regulējuma pilnveidošanas vai formālām institūcijām.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!