Projekts

Neatkarīgu ekspertu viedoklis enerģētikas jautājumos


Projekta norises laiks:
01.10.2011 - 10.12.2012
Projekta izmaksas:
2315 EUR
Finansētājs:
Sorosa fonds – Latvija


Projekta mērķis bija analizēt ar enerģētikas politiku saistītus aktuālos jautājumus, sagatavojot komentārus un ieteikumus politikas lēmumu sagatavotājiem un pieņēmējiem par aktuāliem enerģētikas sektora jautājumiem: energoefektivitāti, būvnormatīviem, enerģētikas politikas plānošanas dokumentiem un tiesisko regulējumu, kā arī ar publikāciju palīdzību pievērst plašākas auditorijas uzmanību šiem jautājumiem.

Analīzes, ietikumu un publikāciju tematika izrietēja no Latvijas un Eiropas Savienības aktuālo enerģētikas jautājumu dienaskārtības un bija galvenokārt saistīta ar Latvijas enerģētikas stratēģijas 2030 sagatavošanu, ES Energoefektivitātes direktīvas sagatavošanu, saskaņošanu un pieņemšanu, Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014.-2020. gadam sagatavošanu un pieņemšanu. Visi minētie dokumenti būtiski ietekmēs enerģētikas nozari un arī plašāk tautsaimniecību gan tuvākajos gados, gan vidējā un ilgā termiņā.

Projekta ietvaros tapušās publikācijas:

 

 Projekta 1.posma rezultāts (506.85 KB) 

 Projekta 2.posma rezultāts (161.17 KB)

 Projekta 3.posma rezultāts (802.27 KB)

 Ekspertu viedokļu apkopojums (328.62 KB)

 

Projekts tika īstenots sadarbībā ar biedrību Passive House Latvia.

 

 SFL_horizonatls_LV.jpg

Projektu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija “Tiesiska valsts” programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!