Projekts

Latvijas pašvaldību kapacitātes stiprināšana līdzdalības budžeta ieviešanai


Projekta norises laiks:
15.05.2022 - 28.02.2023
Projekta izmaksas:
11852 EUR
Finansētājs:
Nordic Council of Ministers


Kontaktpersonas

Sintija Tarasova


Projekta "Latvijas pašvaldību kapacitātes stiprināšana līdzdalības budžeta ieviešanai" mērķis ir stiprināt tiešo demokrātiju un demokrātisko sabiedrību Latvijā.

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS jau vairākus gadus aktīvi strādā, lai veicinātu dažādas inovatīvas iedzīvotāju iesaistes formas Latvijā. Viena no šīm formām ir līdzdalības budžeta veidošana – demokrātisks process, kurā kopienas locekļi tieši lemj par to, kā izlietot noteiktu noteiktu valsts budžeta daļu, un kas ir pierādījis, ka tas ir ļoti labvēlīgs kopienām un politikas veidotājiem, jo paplašina un palielina līdzdalību, uzlabo attiecības starp iedzīvotājiem un politikas veidotājiem. un vēlētājiem, stiprina kopienas saiknes un daudz ko citu.

Lai virzītos uz projekta “Latvijas pašvaldību kapacitātes stiprināšana līdzdalības budžeta ieviešanai” mērķi, PROVIDUS vēlas stiprināt Latvijas pašvaldību kapacitāti, īstenojot līdzdalības budžeta veidošanu pašvaldību līmenī – “demokrātisku procesu […], kas ir pierādījis, ka tas sniedz lielu labumu kopienām un politikas veidotājiem, paplašinot un palielinot līdzdalību, uzlabojot attiecības starp iedzīvotājiem un vēlētājiem, stiprinot kopienas saikni un daudz ko citu”.

Projekts apvieno augsta līmeņa ekspertus no Latvijas, Igaunijas un Islandes, kuriem visiem ir pieredze un zināšanas līdzdalības budžeta veidošanā.

 

Projekta ietvaros paredzētas sekojošas aktivitātes:

    1. Semināri un meistarklases par līdzdalības budžeta veidošanu pašvaldību un valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem (tiešsaistē, ja Covid-19 situācija ierobežos iespēju rīkot klātienes seminārus);
    2. Tiešsaistes konference par līdzdalības budžeta veidošanu ar ārvalstu ekspertu piedalīšanos;
    3. Publiska diskusija par līdzdalības budžeta veidošanu ar ekspertu līdzdalību;
    4. Izglītojošas un informatīvas infografikas par līdzdalības budžeta veidošanu.

 

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!