Projekts

Latvijas nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšana interešu aizstāvības aktivitātēm


Projekta norises laiks:
01.01.2012 - 31.12.2012
Projekta izmaksas:
24 831,65 LVL
Finansētājs:
92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.


Projekta mērķis: nodrošināt kvalitatīvu un regulāru PROVIDUS līdzdalību lēmumu pieņemšanas un uzraudzības procesā un sniegt atbalstu citām Latvijas nevalstiskajām organizācijām e-līdzdalības rīku izmantošanā interešu aizstāvībā.

Ar šī projekta palīdzību PROVIDUS nodrošinās līdzdalību politikas plānošanā un ieviešanā – sekos likumdošanas un politikas plānošanas procesam, tai skaitā piedalīsies darba grupās, Saeimas komisiju sēdēs un gatavos atzinumus. Projekta gaitā plānots pievērsties šādu jomu pārraudzībai: 

  • labas pārvaldības (pretkorupcija, cilvēktiesības, KNAB, partiju finansēšana, sabiedrības līdzdalība, valsts uzņēmumu pārvaldība) jomā,
  • enerģētikas politikas, vides politikas, klimata pārmaiņu, energoefektivitātes jomās,
  • būvniecības, teritorijas plānošanas, administratīvā procesa jomās.

Projekts plāno arī veicināt NVO e-līdzdalības kapacitāti – PROVIDUS uzsāks darbu pie e-līdzdalības rīku apkopošanas portālā politika.lv, kas ļaus NVO un atsevišķiem indivīdiem aktīvāk iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesā, izmantojot e-rīkus un sociālos medijus. Tāpat projekta ietvaros notiks konsultācijas un apmācības NVO par e-līdzdalības rīku izmantošanu – PROVIDUS uzlabos apmācības programmu NVO par e-līdzdalības rīku izmantošanu savā darbā un veiks 4 vienas dienas apmācības Rīgā.  

 Pirmajā pusgadā projektā sasniegtais (200.43 KB).

 Projektā sasniegtais visā īstenošanas periodā (268.08 KB).

Projekta ietvaros sagatavotie atzinumi un analītiskie materiāli:

1. Par likumprojektu “Būvniecības likums”

2. Par grozījumu projektiem likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” un likumā “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķēršanas novēršanu”

3. Par ministriju mājaslapu sabiedrības līdzdalības sadaļām

4. Par informatīvo ziņojumu “Par valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanas lietderību un turpmāko pieeju valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanai” (VSS-407)

5. Atzinums Ministru kabineta noteikumu „Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata pretendentu atlases kārtība” projektu (VSS-76)

6. Par likumprojektu „Grozījumi likumā „ Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”

7. Par korupcijas riska mazināšanu

8. Comments by the Centre for Public Policy PROVIDUS about the draft evaluation report on Latvia (of 27 April 2012)

9. Analīze par partiju reorganizāciju, likvidāciju

10. Atzinums par Ministru kabineta noteikumu „Kārtība, kādā nevalstiskajām organizācijām piešķir valsts budžeta finansējumu, veic tā izlietojuma uzraudzību, kontroli un neatbilstoši izlietotā finansējuma atgūšanu” projektu

11. Par likumprojektu „Lobēšanas atklātības likums”

12. Par likumprojektu „Priekšvēlēšanu aģitācijas likums”

13. Par atkārtotu Tautas nobalsošanas likuma caurlūkošanu

14. Par Ekonomikas ministrijas piedāvātiem risinājumiem sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai būvniecības procesā

15. Par Enerģētikas stratēģiju 2030 

 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par projektu, sazinieties ar projekta vadītāju Lindu Curiku, curika@providus.lv, tel.26533953

92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

ESF-VK-SIF-ES-Krasains.png

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!