Projekts

Korupcijas 0C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā


Projekta norises laiks:
16.12.2008 - 14.07.2010
Projekta izmaksas:
14 782 EUR
Finansētājs:
Sorosa fonds-Latvija


Kontaktpersonas

Valts Kalniņš


Autori

Valts Kalniņš


Projekta gaitā tika izdoti izdevuma „Korupcijas 0C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā ” 9. un 10.izlaidums latviešu un angļu valodā (attiecīgi par 2009. gada pirmo un otro pusgadu). Izdevumi ir pieejami drukātā formātā un internetā. Internetā tie pieejami speciāli Korupcijas °Cziņojumiem jaunizveidotajā Wikidot vietnē (latviski  un angliski), kā arī portālā politika.lv.

Nr. 9 ietvēra sekojošus tematiskos rakstus: Rozenvalds, J.,Latvijas demokrātija starp “eiropeizāciju” un postpadomju telpas mantojumu [par demokrātiskās politiskās kultūras deficītu Latvijā un citās bijušās PSRS valstīs]; Kurpniece, D., Drosme pārkāpt vienaldzības robežu jeb kāpēc ir svarīga trauksmes cēlāju aizsardzība; Dedze, I., Strode, I., Vecāku maksājumi – piespiedu brīvprātīgais līdzfinansējums izglītībai [par pētījuma par vecāku neoficiāliem maksājumiem skolās rezultātiem].

Nr. 10 ietvēra sekojošus tematiskos rakstus: Kalniņš, V.,Korupcijas apkarošanas bilance – iztiesāšana 2004.-2008. gadā [pārskats par PROVIDUS apkopoto statistiku par korupcijas krimināllietām tiesās]; Stafecka, L.,Ar krīzi uz korupciju [par ekonomiskās krīzes iespējamo ietekmi uz korupciju Latvijā]; Austere, L.,Vai jāatbild tam, ko vieglāk piespiest? [par ieceri noteikt, ka NVO amatpersonas būtu uzskatāmas par valsts amatpersonām, ja NVO saņem valsts finansējumu virs noteikta apjoma].

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!