Projekts

Ētikas jautājumi un korupcijas pazīmes Rīgas apgabaltiesā


Projekta norises laiks:
16.12.2008 - 01.11.2010
Projekta izmaksas:
10 377 EUR
Finansētājs:
Sorosa fonds-Latvija


Kontaktpersonas

Valts Kalniņš


Autori

Valts Kalniņš


Risku izvērtējums ir strukturēts trīs daļās, raugoties attiecīgi uz tiesnešiem, tiesas organizāciju un tiesas procesu. Svarīgākais informācijas avots bija intervijas ar desmit Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem, vienu bijušo apgabaltiesas tiesnesi, sešiem prokuroriem un desmit advokātiem. Konstatēto risku vidū bija Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas lielā darba slodze, tiesnešu organizācijas kultūrā dominējošā nevēlēšanās vērtēt kolēģu darbības ētiskumu un arī Latvijas tiesu praksei aizvien raksturīgā nevienveidība, kas papleš tiesas rīcības brīvību ārpus optimālajām robežām.

 Ētikas jautājumi un korupcijas pazīmes Rīgas apgabaltiesā (485.32 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!