Projekts

Bērnu antisociālās uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi. Projekts


Projekta norises laiks:
01.11.2013 - 31.10.2015
Projekta izmaksas:
77 284.99 LVL
Finansētājs:
EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 NVO projektu programma


Kontaktpersonas

Ilona KronbergaSanita Sīle


Autori

Ilona KronbergaSanita Sīle


Tāpēc projekta mērķis ir attīstīt inovatīvas sociālā darba metodes Latvijas novados, lai mazinātu riska situācijas, kas izraisa bērnu antisociālu uzvedību. Mērķa grupā ir 48 sociālās atstumtības riskam pakļautie bērni (48 ģimenes). Projekts tiks īstenots Kuldīgā, Saldū un Cēsīs, bet ārvalstu pieredze tiks gūta Bulgārijā un citās Eiropas Savienības valstīs.

Projekta aktivitātes:

  • a) darbs ar vecākiem un bērniem novados;
  • b) novadu darba grupu izveide ar mērķi nodrošināt intensīvu informācijas apmaiņu starp atbildīgajām institūcijām un organizācijām, vienlaikus regulāri izskatot aktuālas problēmas, izstrādājot tām piemērotus risinājumus un nodrošinot starpinstitucionālu koordināciju;
  • c) speciālistu profesionalitātes paaugstināšana;
  • d) veiksmīgākās ārvalstu prakses identificēšana.

Projekta rezultātā tiks veicināta pārmaiņu filozofija darbā ar bērniem un ģimenēm, veidota bērniem draudzīga un iekļaujoša sabiedrība un izstrādāti multidisciplinārs sadarbības modelis, metodika bērnu sociālās uzvedības risku agrīnai noteikšanai, neveiksmju novēršanas instruments darba kvalitātes uzlabošanai, monitoringa ziņojums.

Sadarbības partneri projekta īstenošanā ir:

  • biedrība „Mazās pēdas” Cēsīs;
  • nodibinājums „Mamma mammai fonds” Kuldīgā; 
  • nodibinājums „Bērnu attīstības centrs „Saulīte”” Saldū
  • nodibinājums „Animus” Sofijā, Bulgārijā. 

Projekta ietvaros notikušās aktivitātes:

1. Konference “Bērnu sociāla iekļaušana kā antisociālas uzvedības novēršanas metode”, kas notika 2013.gada 27.-28.novembrī.

2. Kolēģu konsultācijas

3. Konferences “Bērnu sociāla iekļaušanas kā antisociālas uzvedības novēršanas metode” ziņojums

4. Noslēguma konference “Bērnu antisociālās uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi, kas notika 2015.gada 29. septembrī.

5. Metodikas darbam ar bērniem un vecākiem – Saldus (Saldus – PII pdf un Saldus – Skola pdf), Cēsis (Cēsis – PII pdf un Cēsis – Skola pdf).

6. Bukleta “Kā radīt bērna attīstībai labvēlīgu vidi” prezentācijas Kuldīgā, Saldū un Cēsīs.

Semināri-diskusijas ar bukleta prezentāciju notiks 2015.gada 23.oktobrī (Kuldīgā), 27.oktobrī (Cēsīs) un 29.oktobrī (Saldū). Pasākumu mērķis ir nostiprināt projekta rezultātus un nodrošināt to ilgtspēju Latvijas pašvaldībās. Tajos piedalīsies pašvaldību, izglītības iestāžu, tiesību aizsardzības iestāžu un citi speciālisti. Semināru gaitā PROVIDUS pētnieces Ilona Kronberga un Sanita Sīle kopā ar novadu speciālistiem diskutēs par projektā paveikto un par jauniem izaicinājumiem bērnu tiesību pārkāpumu prevencijas jomā, lai stiprinātu bērniem labvēlīgu tiesisko vidi Latvijas novados. Buklets (PDF)

7. Monitoringa ziņojums “Antisociālas uzvedības agrīnās prevencijas metodes darbam ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem” (Monitoringa ziņojums pdf) un (Monitoringa ziņojums – Bulgārijas labo prakšu apkopojums pdf)

8. Monitoring Report “Early prevention methods for anti-social behaviour working with pre-school and primary school children and their parents” (Monitoring report – Latvia pdf) and (Monitorings Report – Summary of good practices in Bulgaria pdf)

 

 

SIF_EEZ_graf_el.jpg

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO projektu programmas ietvaros.

NVO projektu programmu tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

www.sif.lv

www.eeagrants.org

www.eeagrants.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!