Projekts

Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai


Projekta norises laiks:
01.01.2011 - 30.06.2012
Projekta izmaksas:
84 675,82 LVL
Finansētājs:
Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai


Kontaktpersonas

Ilona KronbergaSanita Sīle


Autori

Ilona KronbergaSanita Sīle


Šī apakšprojekta mērķis ir samazināt atstumtības riskus bērniem ar sociālās uzvedības traucējumiem un radīt drošu vidi šo bērnu veiksmīgai attīstībai. Apakšprojekta mērķa grupā ir 240 policijas uzmanības lokā nonākušie bērni un jaunieši, nepilngadīgie likumpārkāpēji, kuri bijuši sociālās korekcijas izglītības iestādēs, atbrīvoti no ieslodzījuma vietām, kā arī 9 seniori

Apakšprojektu plānots īstenot trīs Latvijas novados – Madonā, Saldū un Cēsīs, bet labās prakses apkopojumu paredzēts veikt Šveices Konfederācijā. Projektā paredzēto aktivitāšu gaitā pašvaldībās tiks izveidots Starpinstitucionālās sadarbības modelis, katrā pašvaldībā dibinot Novada darba grupu (NDG), kas veiks bērnu un jauniešu atlases procesu un sadarbosies ar apakšprojekta koordinatoriem, lai iesaistītu bērnus lietderīgās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs: sporta, tūrisma pasākumos, mākslas pulciņos, iepazīstinātu ar uzņēmēju darba un militārā dienesta pamatiem.

PROVIDUS sadarbības partneri projekta īstenošanā reģionos ir Madonas novada pašvaldība, Saldus novada dome, Cēsu novada pašvaldība, kā arī Starptautiskais bērnu tiesību institūts (Siona, Šveice).

Projekta rezultātā tiks: a) radīta un aprobēta Latvijas novadu specifikai atbilstoša un ilgtspējīga Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai; b) veikts un publiskots projekta monitoringa ziņojums; c) veicināta pārmaiņu filozofija darbā ar sociālā riska grupu bērniem – atbalstoša un atjaunojoša, nevis sodoša pieeja darbam ar bērniem; d) izveidots Starpinstitucionālās sadarbības modelis.

Projekta ietvaros tapušās publikācijas:

Projekta ietvaros tapis pētījums “Bērniem draudzīga tiesiskā vide Latvijā: fokusā – likumpārkāpumu prevencija” un secinājumi par pētījumu.

Projekta ietvaros tapis arī video ar Saldus pilotprojekta novada darba grupas pārstāvju pieredzes stāstiem.

2012.gada 21.martā PROVIDUS projekta ietvaros rīkoja konferenci “Prevencija – veids kā pasargāt bērnus no noziedzības“. Konferences dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar labās prakses darbam ar bērniem piemēriem Latvijas pašvaldībās (Saldū, Madonā un Cēsīs), jauniešu noziedzības agrīnās prevencijas metodēm, ko prezentēja projekta novadu darba grupas. Savukārt ar labās prakses apkopojumu par pieredzi darbā ar riska grupu bērniem Šveices Konfederācijā uzstājās Jean Zermatten, Starptautiskā bērnu tiesību institūta direktors (Siona, Šveice). Speciālisti diskutēja arī par jauniešu justīcijas sistēmas attīstību, bērnu sociālās labklājības risku vadību un veidiem, kā bērnus pasargāt no noziedzības.

Konferences ietvaros tapuši videomateriāli:

Attēlus no konferences var skatīt šeit.

Piedāvājam iespēju iepazīties ar konferences prezentācijām:

PROVIDUS ziņojums projektā

Cēsu pilotprojekta ziņojums

Madonas pilotprojekta ziņojums

Saldus pilotprojekta ziņojums

Good practices in Juvenile Delinquency’s Prevention in Switzerland

Profilaktiskais darbs ar nepilngadījagiem likupārkāpējiem pašvaldībās

Preventīvo piespiedu līdzekļu koncepcija

Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

 SIF_Logo_JPG_Black-White.jpg  Sveice.jpg

Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!