Projekts

Apmācību cikls „17 soļi Eiropas nākotnē”


Projekta norises laiks:
01.01.2012 - 01.06.2012
Projekta izmaksas:
3366,21 LVL
Finansētājs:
Apmācību cikls tiek veidots ar Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam Projekta „Youth Space” atbalstu.


2012.gada janvārī PROVIDUS iesaistījies organizācijas Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai projektā Apmācību cikls “17 soļi Eiropas nākotnei””.

Projekta ietvaros no februāra līdz aprīlim RJC “Kaņieris” tiek organizētas apmācības Rīgas pilsētas jauniešiem par projektu vadības un e-rīku izmantošanas tēmām, skatoties tās kontekstā ar jauniešu pilsonisko līdzdalību Eiropas Savienībā.

Projekta apmācību cikla noslēgumā (maijā) tā dalībnieki veido Eiropas nedēļas pasākumus Rīgā, kuros interesantu un saistošu aktivitāšu veidā citiem Rīgas jauniešiem prezentē savas iegūtās zināšanas un informē viņus par iespējām līdzdarboties Eiropas Savienības procesu virzībā, kā arī par šādas līdzdalības iespēju izmantošanas nozīmību.

Projekta mērķa grupa ir Rīgas jaunieši un studenti vecumā no 16 līdz 20 gadiem. Plānotais grupas lielums – 30 jaunieši. Lai padarītu projektu kvalitatīvāku, tiks veikta dalībnieku atlase, galvenokārt balstoties uz viņu motivāciju, jo projekts notiek ilgtermiņā, kā arī pēc tā beigām no dalībniekiem tiek sagaidīta turpmāka iniciatīva pilsoniskās līdzdalības projektos. Atlasot dalībniekus, tiks ņemts vērā arī tas, lai nodrošinātu dalībnieku dažādību (sievietes/vīrieši, skolēni/studenti, dažādu mācību iestāžu pārstāvji).

Projekta mērķis ir dot iespēju Rīgas pilsētas jauniešiem apgūt pamatprasmes projektu vadībā, e-rīku lietošanā un to satura veidošanā, stimulējot dalībniekus jaunās iemaņas izmantot, gan pašiem iesaistoties pilsoniskas sabiedrības veidošanā, gan nākotnē veidojot projektus, kas palīdz attīstīt Rīgas un Latvijas jauniešu izpratni par Eiropas Savienības procesiem un viņu pilsoniskās līdzdalības vērtību Eiropas Savienības kopējās nākotnes veidošanā.

Papildu informācija Kluba „Māja” mājas lapā

Prezentācija par projektu vadībueRīki studijām un ikdienaiSociālie mediji

 

Lēmumu pieņemšana Latvijā on Prezi

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta „Jauniešu iesaiste NVO, sporta un interešu izglītības programmās” Rīgas jaunatnes organizāciju kapacitātes veicināšanas projektu konkursa ietvaros.

YS_logo.jpg

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!