Projekts

Apcietinājums Latvijas krimināltiesībās


Projekta norises laiks:
03.01.2008 - 15.12.2010
Projekta izmaksas:
10 223 EUR
Finansētājs:
Sorosa fonds-Latvija


Kontaktpersonas

Andrejs Judins


Autori

Andrejs Judins


Tā piemērošana ir pieļaujama, ievērojot nepieciešamību mazināt noziedzības līmeni, ātri un sekmīgi izmeklēt krimināllietas un sodīt vainīgās personas. Aizdomās turētā vai apsūdzētā apcietināšana garantē, ka persona neizvairīsies no izmeklēšanas un tiesas, nevarēs tieši apdraudēt un ietekmēt procesā iesaistītās personas, kā arī turpināt noziedzīgās darbības. Tomēr vairākos gadījumos kriminālprocesuālos mērķus var sasniegt, piemērojot aizdomās turētajam vai apsūdzētajam drošības līdzekļus, kas nav saistīti ar brīvības ierobežošanu.

Pētījuma mērķis ir iegūt un izanalizēt situāciju ar drošības līdzekļa – apcietinājums piemērošanu Latvijas Kriminālprocesā, kā arī veicināt vienotās prakses veidošanu šī drošības līdzekļa piemērošanā, kas balstās uz principiem, kas nostiprināti Eiropas Padomes Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā un Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi.

Ar projekta ietvaros tapušo publikāciju var iepazīties šeit.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!