Pētījums

Valsts sektora korupcijas novēršanas metodes


Gads:
2015
Organizācija:
OECD, PROVIDUS


Autori

Valts Kalniņš


Foto: dierk schaefer

Starpvalstu salīdzinošajā pētījumā par valsts sektora korupcijas novēršanu tiek analizētas efektīvas un veiksmīgas korupcijas novēršanas metodes Austrumeiropā un Centrālāzijā.

Šis pārskats ir fokusēts uz divdesmit vienu Austrumeiropas un Centrālāzijas valsti un iekļauj arī piemērus no OECD valstīm. Ziņojums ir balstīts uz aptaujām, kuras dalībvalstīs aizpildīja valdību, NVO un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Ziņojumā ir iekļauti arī labās prakses piemēri, kas tika prezentēti semināros 2013. un 2014.gadā, ekspertu grupas papildinājumi un citu pētījumu rezultāti.

Ziņojuma mērķis ir pievērst uzmanību tām valstu praksēm, kurām ir potenciāls piesaistīt plašāku interesi. Tas kalpos kā vērtīgs avots politikas reformām un pārskatiem par šo reģionu.

Ziņojums tika sagatavots kā daļa no OECD Austrumeiropas un Centrālāzijas Pretkorupcijas Tīkla programmas 2013.-2015. gadam. Tas ir viens no trim starpvalstu pētījumiem šīs programmas ietvaros: par korupcijas novēršanu valsts sektorā, par tiesībaizsardzību un korupcijas kriminalizēšanu un par uzņēmēju godīgumu.

(Prevention of Corruption in the Public Sector in Eastern Europe and Central Asiapdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!