Pētījums

Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijām


Gads:
2007
Organizācija:
Latvijas Pilsoniskā alianse; Finansētājs: Baltijas–Amerikas partnerattiecību programma


Pētījums apskata NVO finansēšanas no valsts budžeta līdzekļiem praksi Latvijā, analizējot finansējuma piešķiršanas veidus un tā apjoma dinamiku laikā no 2002. gada līdz 2006. gadam, kā arī kritērijus, kas nosaka finansējuma piešķiršanu noteiktām organizācijām.

Pētījuma autore Linda Curika un konsultante Rasma Pīpiķe secina, ka Latvijā vēl nav izveidoti vienoti valsts finansējuma sadales kritēriji un finanšu atbalsta piešķiršanas sistēma nevalstiskajām organizācijām nav pārskatāma un līdzsvarota.

Viens no nevienlīdzīgākajiem veidiem finansējuma sadalē Latvijā ir tā sauktā „demokrātiskā kvota”. Kvotas ietvaros katru gadu Saeimas deputāti sadala vairākus miljonus latu nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām, izglītības un sporta iestādēm un šajā sadales sistēmā nav skaidri noteikti atbalstāmo projektu atlases, kā arī atskaitīšanās kritēriji.

Pētījums „Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijām” ir pieejams Latvijas Pilsoniskās alianses (eLPA) birojā Ģetrūdes ielā 19/21-3, Rīgā.

Plašāka informācija biedrībā „Latvijas Pilsoniskā alianse” pa tālruni 784647 pie vai pa e-pastu alianse@nvo.lv

(Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijāmpdf) (802.88 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!