Pētījums

Vai īstenošanas uzdevumu deleģēšana izpildaģentūrām ir veiksmīga izvēle?


Gads:
2009
Autori:
Eiropas Revīzijas palāta
Organizācija:
Eiropas Revīzijas palāta


Autori

Eiropas Revīzijas palāta


Izpildaģentūras ir Eiropas Kopienas struktūras, kuras izveidojusi Komisija, lai ar deleģēšanas palīdzību pilnībā vai daļēji īstenotu ES izdevumu programmas. Izpildaģentūras ir smērā nesena parādība ES iestāžu sistēmā.

Revīzijā Revīzijas palāta izvērtēja, vai sešas izpildaģentūras, kuras izveidotas kopš 2003.gada, ir apliecinājušas sevi kā veiksmīgu ES budžeta izpildes instrumentu. Ziņojuma analizēts lēmumu pieņemšanas process, kas saistīts ar aģentūru izveidi, un panāktie ieguvumi izmaksu ietaupījumu, sniegto pakalpojumu un efektivitātes pieauguma aspekta. Pārbaudīta ari Komisijas veikta aģentūru darba pārraudzība.

Vai īstenošanas uzdevumu deleģēšana izpildaģentūrām ir veiksmīga izvēle?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

(pilns tekstspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!