Pētījums

Saeima un pilsoniskā līdzdalība. LR Saeimas plenārsēžu un likumdošanas iniciatīvu monitoringa rezultāti 2007.-2009.


Gads:
2009
Organizācija:
Providus


Autori

Iveta Kažoka


2007. gada martā PROVIDUS sāka Saeimas plenārsēžu debašu un likumdošanas iniciatīvu monitoringu, kas turpinājās līdz 2009. gada augustam. Monitoringa metodoloģija pamatojas atziņā, ka demokrātiska politika nav iespējama bez pēc iespējas plašākas sabiedrības iesaistīšanās politikas mērķu apspriešanā, ņemot vērā dažādu grupu, tai skaitā minoritāšu, intereses un veidojot optimālus apstākļus debatēm publiskajā telpā. Lai secinātu, cik labvēlīga dažādu sabiedrības grupu pārstāvju līdzdalībai ir Latvijas politiskā vide, projekta gaitā PROVIDUS pētnieki monitorēja politiķu publisko runu Saeimā un likumdošanas iniciatīvas, kas paplašina vai sašaurina visas sabiedrības vai atsevišķo grupu līdzdalības iespējas.

Pētnieces secina – monitoringa rezultāti neļauj izdarīt viennozīmīgu secinājumu par Saeimas deputātu demokrātiskās kultūras līmeni – drīzāk, tas parāda tendences, kas apliecina, ka neiecietības līmenis Saeimā starp 2007. un 2009. gadu būtiski samazinājās, un deputāti vismaz retorikas līmenī ir palikuši atvērtāki pret pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanos politiskajos procesos.

(Saeima un pilsoniskā līdzdalība (482.51 KB)pdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!