Pētījums

Politisko partiju izdevumi pirms 2009.gada pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām


Gads:
2009
Organizācija:
Providus


Autori

Iveta Kažoka


Ziņojumā atspoguļoti Sabiedriskās politikas centra Providus veiktā priekšvēlēšanu kampaņas monitoringa secinājumi. Galvenokārt tika vērtēts tas, vai Saeimas 2008. un 2009.gada pieņemtie grozījumi partiju finansēšanas un priekšvēlēšanas aģitācijas regulējumā ir bijuši veiksmīgi.

Pētījuma autore secina, ka jaunais regulējums 2009.gada kampaņas pārbaudi ir izturējis: pat ja priekšvēlēšanu kampaņas laikā tika pieļauti pārkāpumi, to mērogs nav salīdzināms ar pārkāpumiem 2006.gada Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā. Tomēr, domājot par 2010.gada Saeimas vēlēšanu kampaņu, pētījums ļauj apgalvot, ka partijām noteiktais tēriņu limits ir pārāk augsts. Tāpat pirms 2010.gada vēlēšanām būtu jānovērš vairākas citas regulējuma nepilnības, uzskata autore.

(Politisko partiju izdevumi pirms 2009.gada pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām (1.77 MB)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!