Pētījums

Pētījums: The Catch Up Index


Gads:
2014
Autori:
European Policies Initiative ,Open Society Institute-Sofia
Organizācija:
European Policies Initiative, Open Society Institute-Sofia


Autori

European Policies Initiative
Open Society Institute-Sofia


Vai ekonomika, dzīves kvalitāte, demokrātija un pārvaldība jaunajās ES valstīs pietuvojas veco ES dalībvalstu līmenim?

Galvenie izpētes jautājumi ir:

• vai valstis kļūst bagātākas, ekonomiski attīstītākas, finansiāli stabilākas un ar labāku ekonomisko potenciālu;

• vai iedzīvotāji dzīvo labāk – veselīgākā un labāk izglītotā sabiedrībā, ar garāku mūžu un augstākiem ienākumiem, vienlīdzīgākā sabiedrībā ar lielāku sociālo kohēziju, mazāku nabadzību;

• vai valstis kļuvušas demokrātiskākas – augstāk vērtē demokrātiju un cilvēktiesības, kuru standarti ir paaugstinājušies un mediji ir brīvi;

• vai valstis ir labāk pārvaldītas – mazāk korumpētas, ar labāku likumdošanu un politisko stabilitāti, zemu konflikta potenciālu un zemāku noziedzību.

Indeksā iekļautas arī ES kandidātvalstis, tādējādi pētāmo valstu sarakstā ir 35 valstis. Kopumā labākos rezultātus uzrāda ziemeļvalstis – Zviedrija, Dānija un Somija. Tāpat labi rezultāti ir Luksemburgai un Nīderlandei. Latvija ierindojas 24.vietā, Igaunija -14. un Lietuva – 22.vietā.

(The European Catch-Up Index 2014pdf)

(State of the Union: Findings of the European Catch-Up Indexpdf)

Skatīt interaktīvās kartes un salīdzināt valstu sniegumu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!