Pētījums

Pētījums: Cilvēks un darbs Latvijas laukos


Gads:
2012
Organizācija:
Latvijas Universitāte


Foto: harold.lloyd

Dzīve laukos ietver gan tukšumu un sairumu, gan sociālekonomisko vitalitāti, gan bezdarbu, gan veiksmīgu saimniekošanu, gan nabadzību, gan arī jēgpilnu iztikšanu un turību, raksta pētījuma autori ievadā.

Trīs pētniecības gadu laikā autores centušās parādīt dzīvi laukos ‘no iekšpuses’, iedziļinoties cilvēku ikdienišķajās gaitās novadu un pagastu centros, ciemos un zemnieku saimniecībās un kultūrvēsturiski nozīmīgos objektos. Viņas raksta par attīstību laukos, darbu un alternatīvajiem skatījumiem uz to, par inovācijām, tradīcijām, racionalitāti, uzņēmējdarbību un citām tēmām.

‘Laukos notiekošo mēs esam skatījušas daudzu dzīvju summas kontekstā, tādējādi iemiesojot valstiskās attīstības stratēģijās pausto ‘cilvēks pirmajā vietā’. Principu, kas, mūsuprāt, nav radis spēku un konkrētību ārpus politikas dokumentiem, raksta pētnieces.

(Cilvēks un darbs Latvijas laukos. Sociālantropoloģisks skatījumspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!