Pētījums

Pētījums: Aizbraukšana un tukšums Latvijas laukos


Gads:
2012
Organizācija:
Latvijas Universitāte


Autori

Dace Dzenovska


Foto: echo9r

Vai aizbraukšana ir problēma un vai tā maina sociālo un politisko vidi Latvijā? Tapis jauns pētījums par aizbraukšanu kā kompleksu parādību.

Tie, kas runā par ekonomisko izaugsmi, šķietami dzīvo citā pasaulē, nekā tie, kuri diendienā cenšas (iz)dzīvot. Tieši nesakritība starp spektrālām nākotnes vīzijām un dzīves pieredzi rada cerību zudumu, tādēļ cilvēki meklē konkrētu nākotni citur. Aizbraukšana, lai arī cik grūta un smaga, tomēr piedāvā kaut kādu cerību, raksta pētījuma autore Dace Dzenovska.

Autore arī uzsver, ka emigrācija un diasporiskā dzīve – aiz robežām vai tepat Latvijas teritorijā – nav skatāma tikai negatīvi: Saskarsmē ar jauniem izaicinājumiem tiek izvērtēta līdzšinējā rīcība un veidotas jaunas attiecības, kuras, iespējams, ietver jaunus ētiskus un politiskus resursus, kas palīdz atjaunot cilvēciskās
saiknes vērtību Latvijas publiskajā un politiskajā telpā.

(Aizbraukšana un tukšums Latvijas laukos: starp zudušām un iespējamām nākotnēmpdf)

Pētījums pārpublicēts no http://www.academia.edu/


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!