Pētījums

Optimāla, nodarbinātību veicinoša nodokļu un pabalstu sistēma


Gads:
2007
Organizācija:
„Baltic International Centre for Economic Policy Studies” (BICEPS), SIA „FACTUM”, „Baltic Institute of Social Sciences”


Autori

Andrejs JakobsonsMiķelis GrīviņšVjačeslavs Dombrovskis


Pētījumā „Optimāla, nodarbinātību veicinoša nodokļu un pabalstu sistēma” (ONVNPS) ir analizēta iedzīvotāju motivācija iesaistīties formālajā darba tirgū, ņemot vērā spēkā esošās darba nodokļu likmes un to administrēšanas kārtību, kā arī sociālās apdrošināšanas, valsts sociālo un pašvaldību pabalstu piešķiršanas kārtību, apmēru un izmaksāšanas ilgumu.

Dati rāda, ka kopumā Latvijas pabalstu sistēma ir piemērota šībrīža Latvijas apstākļiem’, secina pētnieki. Bezdarbnieka pabalsta termiņš Latvijā ir vidēji ilgs, un tas neveicina potenciālos darba meklētājus apzināti palikt ārpus darba tirgus. Savukārt, bērna aprūpes pakalpojumu pieejamībai un sabalansētam bērna kopšanas pabalsta apmēram un izmaksas ilgumam būtu jāstimulē sieviešu iesaistīšanās darba tirgū.

(Optimala nodarbinatibu veicinosa nodoklu un pabalstu sistemapdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!