Pētījums

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm: gada tendences


Gads:
2007
Organizācija:
Dialogi.lv


Autori

Viktors Makarovs


Pētījuma dati liecina, ka iecietība pret homoseksuāliem cilvēkiem un homoseksualitāti Latvijā gada laikā ir mazinājusies. Ir pieaugusi to iedzīvotāju daļa, kas nosoda gan homoseksuālus cilvēkus, gan homoseksuālas attiecības. Ir sarukusi iedzīvotāju daļa, kas pauž pilnīgi iecietīgu nostāju (nenosoda ne homoseksuālus cilvēkus, ne homoseksuālas attiecības) vai daļēji iecietīgu nostāju (nosoda homoseksuālas attiecības, bet ne homoseksuālus cilvēkus).

Vairākumam iedzīvotāju ir negatīva attieksme pret gejiem un lesbietēm, un tā ir palikusi stabila gada laikā. Tāpat kā pirms gada, apmēram viens no pieciem iedzīvotājiem (21%) homoseksuālus cilvēkus vērtē ārkārtīgi negatīvi, bet kopumā negatīvu novērtējumu pauž 61 %, kamēr neitrāli vai pozitīvi gejus un lesbietes novērtē 39 %.

(Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm: gada tendencespdf) (209.01 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!