Pētījums

Krievijas publiskā diplomātija Latvijā: mediji un nevalstiskais sektors


Autori:
Austrumeiropas politikas pētījumu centrs


Autori

Austrumeiropas politikas pētījumu centrs


Foto: Daniel Foster

Krievijas publiskās diplomātijas īstenošana Latvijā liecina, ka mediju vēstījumi, valodas un pilsonības tēmu aizskaršana, specifiskas vēstures interpretācijas popularizēšana šķeļ Latvijas sabiedrību.

Kāda ir mūsdienu Krievijas varas elites vīzija par pareizo pasaules kārtību? Ja Krievijas Ārpolitikas koncepcijās (2008. un 2013.gadā) ir runa par taisnīgāku pasauli, kur lietu kārtību jānosaka lielajiem reģionālajiem centriem, kur šajā stāstā, pēc Krievijas ārpolitikas veidotāju domām, iederas Latvija?

Lai sniegtu ieskatu šajos jautājumos, Austrumeiropas politikas pētījumu centrs ir publicējis pētījumu „Krievijas publiskā diplomātija Latvijā: mediji un nevalstiskais sektors”, kurā analizēts publiskās diplomātijas jēdziens un tā attīstība, īpašu uzmanību pievēršot Krievijas specifiskajai izpratnei par šo jēdzienu. Pētījums apskata vairākas Krievijas publiskās diplomātijas dimensijas – mediju vēstījumus, valodas, vēstures un pilsonības tēmu aizskaršanu, Pareizticīgās baznīcas un kultūras diplomātiju.

Pētījumā secināts:

Krievijas publiskās diplomātijas īstenošana Latvijā liecina – mediju vēstījumi, valodas un pilsonības tēmu aizskaršana, specifiskas vēstures interpretācijas popularizēšana šķeļ Latvijas sabiedrību un drīzāk vairo spriedzi sabiedrībā, nevis veicina labas attiecības ar Krieviju.

Pētījums pieejams (šeitpdf).


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!