Pētījums

Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2005. gada otrais pusgads


Gads:
2006
Organizācija:
PROVIDUS


Autori

Andrejs JudinsIveta KažokaValts Kalniņš


ANOTĀCIJAŠajā izlaidumā, kas ir jau otrais pārskatu sērijā, izvērtēti KNAB darbības rezultāti cīņā pret korupciju, analizējot KNAB ierosināto lietu iznākumus un tiesu praksi. Secināts, ka tiesu piekoptā sodu politika pret kukuļņēmējiem ir maigāka, nekā vēlējies redzēt likumdevējs.

Pārskatā apskatīti perspektīvie uzdevumi korupcijas novēršanas politikā, kā vienu no nozīmīgākajiem izceļot vispārējo ienākumu un mantiskā stāvokļa deklarēšanas ieviešanu.

Tematisko rakstu klāstu šajā pārskatā noslēdz analīze par politiskajiem interešu konfliktiem, kā kontrolēt valsts amatpersonas oficiālo interešu iespējamās kolīzijas ar viņa kā politiskās organizācijas biedra vai atbalstītāja interesēm.

Pārskats tiek izdots divas reizes gadā, tā mērķis ir regulāri analizēt korupcijas situāciju un pret korupciju veiktos pasākumus Latvijā.

(pdf Korupcijas termometrs. 2005. gada otrais pusgadspdf) (285.99 KB)

(pdf Corruption C. 2005. Second semiannumpdf) (282.66 KB)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!