Pētījums

Kad atveras cietuma vārti


Gads:
2006
Organizācija:
Vidzemes augstskola


Pētījums novērtē ieslodzīto izredzes pārejot no ieslodzījuma uz dzīvi brīvībā par piemēru ņemot Valmieras cietuma gadījumu.

Anotācija

Pētījums novērtē ieslodzīto izredzes pārejot no ieslodzījuma uz dzīvi brīvībā par piemēru ņemot Valmieras cietuma gadījumu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot Valmieras cietuma ieslodzīto sociālās vajadzības un identificēt tās nodarbinātības formas un profesijas, kuras varētu sekmēt veiksmīgāku ieslodzīto iekļaušanos sabiedrībā. Pētījumā vērtēta Vidzemes uzņēmēju attieksme un gatavība pieņemt darbā bijušos ieslodzītos. Noslēgumā sniegts pārskats par bijušo ieslodzīto integrācijas procesos iesaistīto valsts un pašvaldību institūciju darbību Vidzemes reģionā, identificējot nozīmīgākās problēmas un iespējamos risinājumus institūciju darbības uzlabošanai. Katra sadaļa noslēdzas ar rekomendācijām bijušo ieslodzīto nodarbinātības veicināšanai. Teksts papildināts ar labo prakšu aprakstiem par ieslodzīto nodarbinātību, nodrošināšanu ar mājokli un tuvinieku iesaistīšanu ieslodzīto pārejas programmās. Lai labāk kontekstualizētu līdzšinējo pētījumu un ieviesto pasākumu rezultātus, kā arī palīdzētu izvēlēties Latvijas situācijai piemērotus risinājumus bijušo ieslodzīto resocializācijas jomā, pētījuma tekstā integrēti labo prakšu piemēri.

(Kad atveras cietuma vārtipdf)

(Kad atveras cietuma vārti. Kopsavilkums pdf)

Pielikumi

(Resocializācijas programmu īstenošana Īlas cietumā Norvēģijāpdf)

(Ieslodzīto nodarbinātības veicināšana Kanādā pdf)

(Pievienotais failsKad atveras cietuma vārti. Labo piemēru aprakstipdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!