Pētījums

Izglītības reformas un izglītības pieejamība


Gads:
2012
Organizācija:
PROVIDUS


Kopš jaunās valdības izveidošanas izglītība ir pasludināta par vienu no jomām, kur tiks īstenotas vērienīgas politikas pārmaiņas. Tādēļ PROVIDUS veicis izglītības reformu ideju un plānu monitoringu.

Monitoringa mērķis ir izvērtēt iecerēto pārmaiņu atbilstību Latvijas izglītības vajadzībām, kā arī ES ilgtspējīgās attīstības stratēģijas ES 2020 mērķiem izglītības jomā.

Šīs ziņojums vērtē galvenokārt vispārējās un pirmsskolas izglītības reformu plānus, jo Izglītības un zinātnes ministrija jau ir pievērsusies to īstenošanai, tomēr, apkopojot Latvijas ekspertu ieteikumus, tika izvērtēta arī reformu plānu augstākās izglītības jomā atbilstība ieteikumiem.

(Izglītības reformas un izglītības pieejamībapdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!