Pētījums

How do MEPs use the web? FH’s 2nd European Parliament Digital Trends Survey


Gads:
2011
Autori:
Fleishmann-Hillard
Organizācija:
Fleishmann-Hillard


Autori

Fleishmann-Hillard


Pētījums salīdzina to, kā Eiropas Parlamenta deputāti izmanto digitālās tehnoloģijas un salīdzina datus ar 2009.gadā veikto analīzi.

Pētījums norāda, ka deputāti arvien biežāk izmanto digitālos kanālus saziņai un lai iegūtu informāciju par sev svarīgiem jautājumiem. Taču pētījums norāda, ka personiskie kontakti un tradicionālie mediji joprojām ir būtiski, norādot, ka digitālo mediju izmantošana nevis aizvieto tradicionālos komunikācijas veidus, bet gan papildina tos.

Daži pētījumā atklātie fakti:

  1. 69% Eiropas Parlamenta deputātu plaši izmanto sociālos tīklus, salīdzinot ar 33% 2009.gadā.
  2. 29% raksta blogu, salīdzinot ar 40% 2009.gadā.
  3. 34% izmanto Twitter, salīdzinot ar 21% 2009.gadā.
  4. 57% Twitter lietotāju atzīst, ka galvenais ieguvums ir “tieša viedokļu izteikšana”, salīdzinot ar 28%, kuri izvēlas “iesaistīties ar cilvēkiem dialogā”.
  5. 30% to, kuri raksta blogu, un 33% no tiem, kuri tvīto, izmanto divas vai vairākas valodas (angļu valoda ir galvenokārt otrā izmantotā valoda).
  6. 99% izmanto meklētājus katru nedēļu, 93% katru dienu.
  7. 80%, meklējot internetā, vēlas atrast vienkāršus kopsavilkumus par jautājumiem.
  8. 78% domā, ka īpašiem jautājumiem veltītas mājas lapas ir svarīgākas informējot par viedokļiem nekā organizāciju mājas lapas.
  9. 90% nosauc nacionālos medijus kā svarīgu informācijas avotu, 51% no šādi domājošiem – par ļoti svarīgu.
  10. 86% uzskata, ka pozīciju dokumenti no iesaistītajām pusēm ir ļoti svarīgi, kamēr 93% norāda, ka personiskais kontakts ar iesaistītajām pusēm ir ļoti svarīgs.

How do MEPs use the web? FH’s 2nd European Parliament Digital Trends Survey

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv

(pilns tekstspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!