Pētījums

Ētikas jautājumi un korupcijas riski Rīgas apgabaltiesā


Gads:
2010
Organizācija:
PROVIDUS


Autori

Valts Kalniņš


Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS pētījumā veic korupcijas risku izvērtējumu Rīgas apgabaltiesā un izstrādā konkrētas rekomendācijas risku mazināšanai.

Šis risku izvērtējums attiecas primāri uz jomu, kas ir tiesnešu kompetencē, nevis uz jautājumiem, kas ir saistīti ar tiesas saimniecisko pārvaldi.

Pētījumā ir izmantoti normatīvie akti, Tiesu administrācijas un Tiesu informatīvās sistēmas statistikas dati, kā arī Rīgas apgabaltiesas tiesnešu un darbinieku anketēšana. Par svarīgāko datu avotu šajā pētījumā kļuva kvalitatīvās intervijas ar Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem, kuri tikai atlasīti pēc nejaušības principa, kā arī ar advokātiem un prokuroriem.

Rekomendāciju daļā aptverti jautājumi gan par tiesneša amata kandidātu atlasi, kvalifikāciju un tās vērtēšanu, gan psiholoģisko mikroklimatu, tāpat arī tiesnešu radniecības un sociālo saišu jautājums, tiesnešu ētika un reputācija u.c. lauki.

Ētikas jautājumi un korupcijas riski Rīgas apgabaltiesā (485.32 KB)

Pētījums sagatavots ar Sorosa Fonda Latvija finansiālu atbalstu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!