Pētījums

Bilingvālo modeļu ieviešanas izvērtējums projektā Atvērtā skola


Gads:
2000
Autori:
Jekaterina Nadirova
Organizācija:
Sorosa fonds - Latvija


Autori

Jekaterina Nadirova


Projekta Atvērtā skola ietvaros veiktais bilingvālo modeļu izvēles un ieviešanas izvērtējums notika ASV Kolumbijas universitātes Skolotāju koledžas Starptautiskās un starpkultūru izglītības programmas tālmācības kursa Kvalitatīvās pētniecības metodes: Starptautisko un starpkultūru izglītības programmas ietvaros profesores Gitas Steiner-Khamsi vadībā. Pētījuma mērķis - balstoties uz Kolumbijas universitātes Skolotāju koledžas izstrādātajiem pētījuma instrumentiem, veikt SFL projekta Atvērtā skola ietvaros gūto bilingvālo modeļu ieviešanas pieredzes analīzi 17 projektā iesaistītajās skolās.

Pētījuma rezultātā gūtās vairākas atziņa, kā sekmīgāk ieviest bilingvālo izglītību skolās. Noskaidrojās, ka ir nepieciešams piedāvāt skolotājiem, skolu administrācijai un vecākiem izsmeļošāku informāciju par ieviešamajiem bilingvālās izglītības modeļiem, dot skolām pietiekošu laiku modeļu izvēlei, un lielāku brīvību un iespēju izstrādāt savu modeli, veicināt skolotāju sadarbību skolās, un stiprināt skolotāju sadarbību ar skolēnu vecākiem un radīt un attīstīt partnerskolu programmas.

Pētījuma rezultāti apkopoti divās atskaitēs

Projekta ATVĒRTĀ SKOLA ietvaros gūtās bilingvālo modeļu ieviešanas pieredzes analīze (latviski)

Autori: Jekaterina Nadirova, Elizabeth Stallman, Inga Belousa, Indra Odiņa

Open School project. An Implementation Evaluation (angliski)

Autori: Jekaterina Nadirova, Elizabeth Stallman

(Atverta skolapdf)

(Open schoolpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!