Pētījums

Atstāsim Rīgu saviem bērniem! Sabiedrības iesaistīšana Rīgas vēsturiskā centra nākotnes attīstības vīzijas veidošanā. Projekta gala ziņojums


Gads:
2001. gads
Organizācija:
Sabiedriskās politikas institūts; Finansētājs: Baltijas-Amerikas partnerattiecību fonds, Sorosa fonds - Latvija


Autori

Aivita Putniņa


Rīgas potenciāls meklējams ne vien jūgendstila arhitektūrā, vēsturiskās koka ēkās, parku un bulvāru estētikā, multikulturālās mākslas un sadzīves vērtībās, rūpniecības infrastruktūrā.

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Rīgas galvenais potenciāls ir tās iedzīvotājos, kuri šīs vērtības prot izmantot, saglabāt un attīstīt nākamajām paaudzēm un kuri grib un spēj būt savas pilsētas saimnieki. 21. gadsimtā Rīga nedrīkst būt bezpersoniska un pilsoniski inerta pilsētbūvnieciska zona, kuru veido šauras politiķu, ekspertu un ekonomisko interešu aprindas, kā tas lielā mērā bijis pēdējās desmitgadēs. Rīgas nākotnes vīzija, Rīgas identitāte un attīstības plāni ir visus rīdziniekus skaroši un interesējoši jautājumi.

Sabiedrības vīzija ir izstrādāta, lai kalpotu par pamatu “Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības plāna” (RVCSAP) izstrādei, kuru Rīgas dome ir paredzējusi sagatavot tuvākā laikā.

(Projekta "Atstāsim Rīgu saviem bērniem" gala ziņojums pdf)(814 Kb)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!