Foto: Ti.mo
Kāds ir pašreizējais stāvoklis cilvēktiesību jomā Latvijā un kādi varētu būt nākotnes attīstības un darba scenāriji?
Pirms sešdesmit pieciem gadiem, 10. decembrī, tika pieņemta Vispārējā cilvēktiesību deklarācija un kopš šīs dienas katram cilvēkam pienākas visas tiesības un brīvības neatkarīgi no viņa rases, ādas krāsas, dzimuma, valodas, reliģiskās, politiskās vai citas pārliecības, nacionālās vai sociālās izcelsmes, mantiskā stāvokļa, kārtas vai cita stāvokļa.
ANO ģenerālsekretārs Bans Ki Muns, viesojoties Latvijā, uzsvēra, ka Latvija ir spīdošs piemērs cilvēktiesību veicināšanā. Vai tā ir? Vai Latvijā cilvēktiesību jomā darbojošās organizācijas redz progresu pozitīvā virzienā? Atzīmējot cilvēktiesību dienu, aicinām nevalstisko organizāciju pārstāvjus, mediju pārstāvjus, politiķus un cilvēktiesību aktīvistus un ekspertus uz Cilvēktiesību dienas brokastīm, lai pastāstītu par pašreizējo stāvokli cilvēktiesību jomā un diskutētu par nākotnes attīstības un darba scenārijiem.
Diskusija sākas ar Nīderlandes Karalistes vēstnieka Latvijā uzrunu, LGBT un viņu draugu apvienība MOZAĪKA prezentēs pašreizējo situāciju Latvijā LGBT tiesību jomā, kam seko paneļdiskusija, kurā piedalās pārstāvji no Patvērums „Drošā Māja”, „PROVIDUS”, „Latvijas Cilvēktiesību un Etnisko Studiju Centrs”, „Nepilsoņu Kongress”. Diskusiju vada PROVIDUS pētnieks Reinis Āboltiņš.
Diskusija notika 10.decembrī.
Projekts „PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” tiek īstenots, izmantojot EUR 12 710 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta starpniecību. Projekta mērķis ir ir dot ieguldījumu kvalitatīvas politikas īstenošanā Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot valsts attīstībai labas pārvaldības un līdzdalības demokrātijas jomās.