Atslēgvārdi:

"Zaļš dzīvesveids" un cilvēka neprāts 38

Labdien, lasītāji!

Skumdina ziņa, ka bojā gājis 11 mēnešus vecs puisēns, kura nāvē, tā vien šķiet, vismaz daļēji ir pa vistiešāko vainojami viņa vecāki. Cik var spriest no ziņām masu informācijas līdzekļos, puisēns varētu būt miris ar tuberkulozi. Potes, tā ziņots, viņam nebija absolūti nekādas, jo vecāki esot izvēlējušies "zaļu dzīves veidu."

Iesaki citiem:

Piedodiet, bet es te laikam kaut ko nesaprotu. Nepasargāt savu bērnu pret slimībām, kuras tomēr ir mūsu pasaules un tās dabiskās vides visuresoša parādība -- tas mūsdienās skaitās "zaļi"? Negribu braukt virsū cilvēkiem, kuri, jādomā, par savu mirušo bērnu sēro, bet tomēr atļaušos pajautāt, kur bija prāts?

Manuprāt, te ir tas pats, kas sakāms par presē pietiekami bieži aprakstītajiem ļaudīm, kuri savus bērnus neļauj vakcinēt un viņiem neļauj pat dzīvības apdraudējuma gadījumā pārliet asinis, jo viņuprāt to "nepieļauj" Bībele vai kāds cits ticības aspekts. Ja cilvēks ir piedaudzis, tad laipni lūdzu, dzīvo kā vien Tev pašam tīk un šķiet labāk esam. Neej pie ārsta, nelieto zāles, jūties vareni ticīgs vai "zaļš." Bet jaundzimis bērns taču nevar pieņemt nekādus lēmumus, tos viņa vietā pieņem viens vai abi vecāki. Lēmums acīmredzot izmisīgi pārprastu vai nesaprastu "zaļu" principu kontekstā bērnam liegt vienkāršu medicīnisku aprūpi -- nu, piedodiet, bet, manuprāt, tas jau robežojas ar noziedzīgu darījumu. Atkritumu tvertnē, kas ir internets, par vakcīnām var salasīties sazini ko, bet īstā zinātnē un medicīnā pamatotu ļoti, ļoti, ļoti maz ko. Vakcīnas tomēr ir izstrādātas, lai cilvēkus glābtu no slimībām. Nav nekā "zaļa" domā, ka to vajag vai, maza bērna gadījumā, drīkst ignorēt. Un nedomāju, ka tas būtu par daudz prasīts, pieņemt likumu, kurā ir noteikts, ka VISI jaundzimuši bērni automātiski tiek vakcinēti. Saku vēlreiz -- jaundzimušais taču šādu lēmumu nevar pieņemt, un katrā gadījumā jaundzimušais nekādīgi nav nogrēkojies. Šonedēļ atkal viena dzīvībiņa, kura līdz pilngadībai nekad netiks. Skumji.

Līdz citai reizei!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (38) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vakcīna 15.02.2011 16:56
Te var noskatīties filmu "Правда о прививках" (Patiesība par vakcīnām) - http://video.google.com/videoplay?docid=3332068114357180200#

Internetā var atrast grāmatas:
* Александр Коток «Беспощадная иммунизация» (Nežēlīgā imunizācija)
* Г.П. Червонская "Прививки - мифы и реальность" (Vakcinācija - Mīti un realitāte)
* Александр Коток "ПРИВИВКИ В ВОПРОСАХ И ОТВЕТАХ для думающих родителей" (Vakcinācija - JAUTĀJUMI UN ATBILDES domājošiem vecākiem)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

silvestra 07.01.2011 20:01
Loti bedīgi ka miris mazs berniņš, bet es pazistu ģimeni kam bērns pēc potes palicis par dārzeni uz gultas un ja man butu jaizvēlas starp mirušu bērnu un dzīvu mironi visu mūžu??? Otrs gadījums - man ir māsica Zviedriete (stipri pīpē vienmēr) kurai otrais bērns piedzima ar sirdskaiti ko zviedrijas mediķi dažu dienu,nedēļu vecu operēja vairākas reizes un rādīja kā piemēru ļoti attīstītajai zv medicīnai.Tagad viņš ir pieaudzis, ar vecākiem viņš nerunā, viņam ir depresija invaliditātes līmenī...Es to saprotu ta ka zēna nāvei bija ko jāmāca viņa vecākiem.(zēna māte izjauca ģimeni,lai dabūtu šo vīrieti)Zēns mākslīgi tika izvilkts tādēļ ienīst savus vecākus un negrib dzīvot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laine 17.03.2010 14:15
Mani shis gadijums shausmigi sabiedeja. Iipashi palasoties maaminu komentaarus mammaam.lv un citos tml. portaalos. Nepoteet beernu nenoziimee riskeet ar vinna dziiviibu, bet gan - ciiniities ar sisteemu, ar farmaacijas industriju un, interesantaa kaartaa, arii ar valdiibu.
Protams, ir iespeejamas blakusparaadiibas. Jaa, arii smagas. Tachu iespeeja saslimt un peec tam saskarties ar smagaam komplikaacijaam ir (tiiri statistiski) daudz, DAUDZ lielaakaa. Protams, ja tieshi Tavs beerns saskaras ar smagaam komplikaacijaam, tad ir nosplauties uz statistiku. Bet.. Manupraat, tas risks nav taa veerts.
Vaacijaa vienu briidi izgaaja no modes poteet beernus pret "parastajaam" slimiibaam un maates saaka taisiit, taa saucamaas, "masalinnu balliites". Proti, ja viens beerns saslimst, tad tiek sasaukti radu un draugu beerni, lai "dabiskaa veidaa" ieguutu imunitaati - proti, izslimotu. BET - slimiibu gaitu nevar prognozeet. Protams, lielaakajai dallai beernu slimiiba noris viegli. Tachu - ir arii naaves gadiijumi - smadzenu iekaisuma rezultaataa. Gribas riskeet? Man nee. No katriem 100 slimajiem berniniem, vienam izveidojas smadzenu aadas iekausums, kas var novest pie smadzenu iekaisuma un naaves. viens no 10000 iet bojaa.
Turklaat masalinnu viirusi var gadiem ilgi izdziivot smadzenu shuunaas un izraisiit veelaas (un vairumaa gadiijumu, diemzeel, ljoti smagaas) komplikaacijas.
Turklaat, mums meitu maateem - ja sieviete gruutnieciibas laikaa saslimst ar masalaam, masalinaam vai veejbakaam, tas var novest pie priekshlaiciigaam dzemdibaam un/vai smagaam patalogijaam beebiitim.
Turklaat taadas slimiibas kaa garais klepus,kas pieaugushajiem ir, lielaakoties, tikai nepatikami, beerniem ir dziiviibai biistami.
Masalu viiruss savukaart var, cita starpaa, izraisiit plaushu iekaisumu un/vai vidusaussiekaisumu, kas var eventuaali novest pie kurluma etc.pp.
Pirms desmit gadiem paraadiijaas apgalvojumi, ka vakciinas var novest pie autisma. Tas gan ir neskaitaamos peetiijumos (cita starpaa E. Fombonne, Children’s Hospital, Montreal; Metastudie der Cochrane Library, Oxford) pieraadiits par aplamu.
Protams, farmacijas industrija pelna. Labi pelna. Un biezhi palidz sacelt milzu shumi un tad no taas barojas. Cuuku gripa un Tamiflu tam ir labs piemeers. Jaa..
Un tomer - izvertejot riskus (sic minetos petijumus), es personigi nu nekadi nenonaku pie secinajuma, ka risket ar slimibam un poteciali smagam saslimshanam ir "droshak", "zalaak" vai kaa citaadi "pareizaak". Ipashi, ja musdienu medicina man palidz pasargat savu bernu. Kaapeec to neizmantot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Inga 16.03.2010 12:45
Ir tik maz informācijas par to, kas patiesībā tur ir noticis... Neticu, ka uzzināsim patiesību. Zinu, ka manam bērnam iepotēja BCG vakcīnu manu acu priekšā, bet acīmredzot tā vakcīna bija stāvējusi ārpus ledusskapja... nu, gadās... un ir skaidrs, ka tā nedarbojas, nekad nav darbojusies, jo rētu neredz. Ļoti daudzas vakcīnas nedarbojas arī tāpēc, ka kaut kas nav ievērots, jo cilvēki nezina, pat mediķi, pie kuriem tagad jau kādus trīs gadus piederu es - nederīgā BCG pote manam bērnam pirms 17 gadiem.

Ar to es gribu pateikt, ka nekad netiek imunizēta visa sabiedrība 100%, ka dzīvot vispār ir riskanti, jo no tā mirst, un ka vecākiem ir tiesības lemt, bet - no otras puses, viņi ir ļoti, ļoti jāizglīto, bet šī izglītošana pašlaik notiek ļoti nožēlojamā kvalitātē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Apjukusī 12.03.2010 09:34
Tas komentārs 09:33 ir mans un domāts tev.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Apjukusī 12.03.2010 09:33
A tu palies grāmatiņas, internetiņu. Piemēram, amerikāņiem ir ļoti laba, spriežot pēc saīsinājumiem, valdības abalstīta vietn: medlineplus, daudz saprotamas informācijas ir merck manuāļa interneta versijās. Un, kad apkoposi faktiņus, varēsi mierīgāk klausīties gan māmiņas, kas būtībā eksperimentē ar saviem bērniem, gan imunologus, kas jau piecus gadus nespēj sertifikātu atjaunot, nemaz nerunājot par to, ka nosaukt, kurās slimnīcās ir it kā no vakcīnām miruši bērni....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Apjukusī 11.03.2010 16:47
tagad ir tādi laiki - tik daudz informācijas, un katrs saka kaut ko citu, ko ēst, ko darīt un nedarīt. Es tiešām reizēm vairs nezinu, kā ir labāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mēe 11.03.2010 13:09
Autors pavisam vienpusīgi rakstā nepiemin, ka starp valstīm ļoti stipri atšķiras jaundzimušo potēšanas politika, diskusiju šajā saistībā un secinājumus. Piem., autora pārstāvētā ASV, kur ir stiprs farmacētiskais lobijs potē krietni vairāk nekā piem. Zviedrijā. Tiek novērota arī ar potēm saistītais dažu jaundzimušo grupu lielāks nāves gadījumu skaits. Kārli, nedemonstrē kazismu un esi nu godīgs - atklāj, ja jau sāki!

Šajā - jaundzimušo pošu - saistībā daudz tiek diskutēts dzīvsudraba klātbūtnes ietekme uz jaundzimušajiem saņemot daudzu pošu kokteili.
Manuprāt autoram būtu tikai korekti pieminēt šo diskusiju, nevis gluži kā Ilzītei-milzītei "soļot pāri".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 11.03.2010 12:55
Starp citu, man ienāca prātā vēl viena lieta: ja "zaļie" negrib lietot medikamentus, tātad viņi nevar veikt arī operācijas, jo tad neizbēgami ir anestēzija/narkoze, antibiotikas, visticamāk pretsāpju līdzeklis....Galu galā pat joda preparāti, ko izmanto dezinfekcijai nav dabiski, jo tos ir ražojuši cilvēki, un turklāt tie nobeidz gan ļaunās, gan labās baktērijas....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva lindai 11.03.2010 12:52
Mazs bērniņš var kliegt no simts un viena iemesla un nenormāli šai gadījumā ir tas, ka "ārsti" to uzskata par normālu, jo pat ja tās ir vienkāršas kolikas, vispirms par to ir jāpārliecinās un tad var likt dzer fenheli vai ko tamlīdzīgu....Nu jā, bet pārliecināšanās maksā naudu un mūsu tukšpaurainie ministri domā, ka, neārstējot savlaicīgi, varēs ko ietaupīt....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda Ievai 11.03.2010 10:42
Mana mamma tikko atgriezās no konferences, kur tieši runāja par "lielisko" encefalīta vakcīnu. LV ir tādas ērces, kuras nāk no Krievijas. Tām ir viena tipa encefalīts. LV potē Eiropas vakcīnas, kur potē ir vakcīna pret cita tipa encefalītu. Rezultātā: vakcinācijai nav jēgas. Tāpat kā potes pret gripu - kāpēc tie, kas potēti, vēl joprojām slimo un pat vēl smagāk, nekā nepotētie? Jo gripa mainās katru gadu un nekad potējot nav skaidrs, kura tipa gripa būs šogad.
Es nerunāju par pieauguša cilvēka histēriju. Es runāju par zīdaini, kuram 3 mēnešu vecumā ielaiž vakcīnu, kam sastāvā ir 5 vakcīnu komponentes, un viņš pēc tam nedēļu histērijā kliedz dienu un nakti. Un tas nav nekas nenormāls, to ārsti uzskata. par normālu reakciju.
Patiesi, ir vakcīnas, kuras vajadzīgas, bet slikti ir tas, ka tās tagad tiek apvienotas un nevar vakcinēt pret stingumkrampjiem, nevakcinējot pret n-tajām citām kaitēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to linda 11.03.2010 10:09
Taču tuberkuloze, masalas, masaliņas, poliomielīts, difterija- tās visas ir brīnišķīgas vakcīnas, tāpat kā vakcīna pret encefalītu, kuru valstij gan vajadzēja visiem apmaksāt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to linda 11.03.2010 10:08
Par tām vējbaku vakcīnām: es arī savai māsai neieteicu puiku vakcinēt, kaut vai tādēļ, ka slimības, atšķirībā no līdz šim vakcinācijas kalendārā pieminētajām, ir ļoti lipīga, tādad, lai ko spriestu, jāvakcinē būtu praktiski visi, neviens nezina, cik ilgi turpinās imunitāte un, piemēram, grūtnieču un topošo bērnu apdraudējums ir ļoti būtisks, turklāt ir pamats domāt, ka šī vakcīna var palielināt risku vecumdienās dabūt jostas rozi, jo, ja cilvēks šo visnodaļ vienkāršo slimību izslimo bērnībā, un ar viņa imūnsistēmu nekas nenotiek, tad herpesvīruss dzīvo organismā, ik pa brīdim aktivizējas un uzreiz tiek apspiests, savukārt, ja cilvēks ir vakcinēts, neko nevar zināt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to linda 11.03.2010 10:04
Iepriekšējais komentārs arī ir mans un domāts tev. Bet tagad parunāsim par astmu. Pirmkārt, astma ir arī nealerģiska, īpaši pieaugušajiem. Otrkārt ne jau vakcīnās ir tas sāls, bet apstāklī, ka tagad pat cilvēki ar relatīvi smagu astmu var netraucēti dzīvot un vairoties, nododot tālāk savus sliktos (relatīvi) gēnus. Histērijas vispār ir psihiskas reakcijas uz stresu un, ja zinātu, kāpēc viens ir histērisks, bet otrs nav, histērijas spētu ārstēt....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


linda 11.03.2010 09:59
Pirmkārt statistika ir, jau vakcinas reģistrējot, turklāt pēc reģistrācijas tiek veikta cītīga apsekošana un vakcīnas atsauc arī tad, ja pārāk bieži, salīdzinot ar potenciālu ieguvumu, attīstās nopietnas pārejošas blakusparādības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 10.03.2010 21:56
Šī ir ļoti smaga tēma. Pirmkārt, ir jāņem vērā, ka nav liecību, ka bērnam būtu bijusi tuberkuloze, ir tikai ārstu aizdomas par tuberkulozi kā meningīta iemeslu. Otrkārt, pati esmu jaunā māmiņa-ne fanātiska zaļā dzīves veida piekritēja, ne neizglītota fanāte kādā citā nozīmē. Tomēr esmu nolēmusi neturpināt aizsākto bērna vakcināciju. Par to citos specializētos portālos ir daudz runāts. Lai gan iztrūkst statistika par LV, neviens neuzņemas atbildību par reālajām, zinātniski pierādītajām vakcīnu blaknēm - histērijām, slimībām, attīstības traucējumiem, autismu, astmu, etc. Kas uzņemas atbildību par tiem veselajiem bērniem, kas dienu pēc vakcīnas nomirst? Neviens. Kāpēc šogad mūsu valstī ir obligāta vakcinācija pret rota vīrusu, vējbakām, kuras var izslimot un no kurām bērni nemirst? Kāpēc ir obligātā vakcinācija pret papilomas vīrusu meitenēm ap 13, ja šī vakcīna pat vēl nav līdz galam izpētīta un ASV ir skandāls par to, ka no tās mirst jaunas meitenes?
Jūs kļūdieties par to, ka ne-vakcinēšana ir kautkāda kaktu dakteru ideoloģija. Par to runā autoritatīvi ārsti, imunologi, anesteziologi un ģimenes ārsti gan privāti, gan konferencēs, gan publikācijās. Tomēr viņi ir mazumā, kas ir skaidrs, jo farmācija ir fantastiski ienesīgs bizness.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 10.03.2010 20:09
Izsaku pateicību Politika.lv par (beidzot) uzsākto smagi garīgi slimā (viltus K.S.) komentatora gara darbu dzēšanu! Es to ļoti gaidīju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


agd 10.03.2010 19:31
Jāatzīmē, ka zaļo kustību pasaulē kopumā var noteikti saukt par cilvēknīdējiem (mizantropiem). Jo cilvēki taču ir tie, kas atstāj to briesmīgo oglekļa pēdu (carbon footprint). Ideāla pasaule, ja noved zaļo idejas līdz konsekvencei, būtu tāda, kur cilvēku nebūtu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


peregars 10.03.2010 17:23
mana nepatika kopš šīs ziņas pret "zaļajiem" (nez kāpēc šie parasti vērojami kā "garmataiņi un bārdaiņi" pārsvarā) ir jo pieaudzis....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 10.03.2010 15:44
Lūdzu, lūdzu aizvāciet to savu "pļurkstāmo" nekontrolējošo tipu!!! Jeb arī blogs jāizveido tā, lai šādi tipi tajā nevar ieiet un maitāt normāliem cilvēkiem spēju normāli diskutēt par nopietnām lietām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Kārlis Streips 10.03.2010 13:21
Laba metode, ja skolas apmeklēšana tiešām tiek kontrolēta (pie mums jau nezina, cik bērniem skolās vispār ir jābūt)....Kaut kas līdzīgs bija PSRS: ja sieviete nebija bijusi pie ginekologa uz profilaktisko apskati, tad nevarēja tikt ne pie zobārsta (privātu klīniku nebija), ne acu ārsta (vienīgā vieta, kur izrakstīt brilles)....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 10.03.2010 12:38
Starp citu, man augot Amerikā bērns nedrīkstēja skolu apmeklēt, ja nebija attiecīgās potes, savukārt skolu neapmeklēt arī nebija atļauts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to ES 10.03.2010 11:47
Manuprāt jāvakcinējas ir tad, ja slimība var izpausties smagi, vai vispār kļūs letāla, to var viegli dabūt un nevar citādi novērst. Piem., es esmu cieši pārliecināta, ka kārtīgs ginekologs ir 100x labāks par HPV vakcīnu, it īpaši tāpēc, ka skrīnings vienalga būs jāveic, jo vakcīna ir domāta pret vīrusu tipiem, kas izraisa ap 30% vēža gadījumu....Protams būs jaunkundzes, kas neiet pie ārsta, taču vakcīna daudzām var radīt maldīgu ilūziju, ka pie ārsta nav jāiet (kāpēc iedziļināties anatomijā), tā kā, cik garš, tik palts, bet vakcīna ir dārga. Toties encefalīta vakcīna valstī, kur pat centra parki ir pilni ar ērcēm.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris 10.03.2010 11:41
Un tomēr tā ir tumsonība no vecāku puses, jo izglītots cilvēks, zin, ka ir potes, kuras jebkurā veidā bērnībā ir jāsaņem. Jāatceras, cik daudzi mira no t.s. bērnu triekas pēckara laikā. Tie bija cilvēki, kas nebija potēti, ja arī izdzīvoja, tad palika ar dažādām pataloģijām un tomēr nomira priekšlaicīgi. Tad vēl nāk prātā sekta Jehovas liecinieki, kas neļauj pārliet asinis. Arī pirms gadiem bija stāsts par to, kā šī iemesla dēļ aizgāja bojā jauna sieviete.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 10.03.2010 10:43
Laikam jau būtu jānodala vakcinēšanās vispār, aiz kuras, iespējams, reizēm slēpjas zāļu ražotāju veiksmīgi organizēta ažiotāža (kā ar neseno "cūku" gripu- ne es pats ne man pazīstamie cilvēki nevakcinējās- un nekas), no vakcinēšanās pret dzīvībai bīstamām slimībām. Indivīda brīvībai ir arī ēnas puses. Ja kādreiz TBC slimnieku varēja piespiest ārstēties pat ar varu, ja citādi nevarēja, tad tagad visi ir brīvi. Krievijā jau sāk brēkt, ka neārstējošos un baciļus izplatošu slimnieku skaits uz brīvām kājām pieaug. Gribētos, lai speciālisti to noliedz, bet šķiet, ka varbūtība "uzskriet" kādam TBC bacilim šodien ir lielāka nekā pirms gadiem 25. Un ne tikai šim. Tāpēc bērnu potēšanai pret dzīvībai bīstamām slimībām būtu jābūt obligātai. Diemžēl, reliģiozajiem fanātiķiem (un ir cilvēki, kas ēšanas paradumus vai "zaļo" domāšanu paceļ ticības līmenī, kurā, kā zināms, loģika vairs nedarbojas) bieži vien galvenais ir saglabāt uzticību dogmām visas dzīves garumā, pat ja tāpēc šī dzīve var būtiski saīsināties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 10.03.2010 10:16
Es pati un mani vecāki esam vakcinēta pret visu ko, izņemot pašus jaunākos untumus un pelējumuzaļie varētu priecīgi berzēt rokas, jo man ir gan iedzimts onkoloģisks sindroms, gan astma. BET...sāksim ar to pirmo: sindroms tomēr ir iedzimts un lai nu kad, bet grūtniecības laikā mammu nevakcinēja. Arī ieņemšanas brīdī neviens ļaunais farmaceits ar šprici nestāvēja. Kāpēc esmu tik pārliecināta, ka sindroms ir iedzimts? Vienkārši man nav normālu šūnu. Nemaz. Savukārt par to astmu- nu pirmkārt tā nav alerģiska, otrkārt, pirms sāku lietot inhalatoru, es biju mēģinājusi dažādas homeopātu muļķības: gan TV reklamētās, gan homeopātiskajā aptiekā tirgotās, bet nekā, klepus dēļ naktīs nevarēju gulēt. Toties tagad, dažus gadus pēc inhalatora lietošanas uzsākšanas, plaušas ir tīras,tā kā, ja vien nenāksies stāvēt rindā pie veikala kases ar pīpmani vai kāpņu telpā atkal kāds nepīpēs tabaku/zāli....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kārlis Streips 10.03.2010 10:10
Manuprāt vajadzētu pieņemt likumu, ka bērns nav vecāku privātīpašums, jo tad ārsts varētu rīkoties. Tiesa, pelējumzaļie ir ieviesušies arī starp ārstiem, taču, manuprāt tie ir divnieku karaļi, jo, piemēram, atbilde uz jautājumu, kāpēc it kā augu alerģiju un ļaundabīgo audzēju skaits, ir ļoti vienkārša: ar mūsdienu ļauno medicīnu izdzīvo un, galvenais, vairojas arvien vairāk šo cilvēku. Piemēram, pietiek iedomāties sievieti ar astmu laikā pirms kortikosteroīdu inhalatoriem un īpaši dzemdībās, jo, ja viņ tiktāl vispār tika....Vai ļaundabīgie audzēji: pirmkārt cilvēki dzīvo arvien ilgāk, daudzas sievietes un arī vīrieši bērnus rada tad, kad vēl pirms nebūt ne ilga laika, būtu jau sen nomiruši. Un cilvēka genoms ir tik garš, ka kļūdas ir gluži dabiskas. Tas pats ir ar iedzimtajiem audzējiem: ir pierādīta gēnu loma krūts, olnīcu, sēklinieku, dzemdes ķermeņa, vairogdziedzera, aizkuņģa dziedzera un zarnu vēža izveidē un, ja vien cilvēks nezaudē reproduktīvos orgānus, viņš nereti vairojas un šīs mutācijas nodod tālāk....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kalvis 10.03.2010 10:02
Tad tu neesi bijis pie īstajiem homeopātiem, jo īstie nelien tajos lauciņos, kur viņu (?) rezultāti ir labākajā gadījumā švaki un piedāvā palīdzību galvenokārt autoimūnajās slimībās, jo tur gan ar iespējām ir čābīgi un, ja cilvēkam ir kas nopietnāks par vidēja stipruma astmu, tad "ārstēšana", ja vispār iedarbosies, visticamāk beigsies ar nemitīgām infekcijām, diabētu un citām lietām. Turklāt arī diagnozes apstiprināšana ir grūta....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 10.03.2010 09:29
Tas,ka cilvēki dažādu apsvērumu dēļ neuzticas zinātnes sasniegumiem,nav nekas neparasts.Lai izveidotu zinātnisko pasaules skatījumu(rietumu)ir jāsagremo milzīgs daudzums vismaz populāri zinātniskas informācijas un jāmāk atšķirt fakti no ''ūdens'',kas tomēr ir grūtāk nekā iet uz baznīcu.Tādēļ cilvēki baidās no vakcīnām,ka viņi neprot skaidri,loģiski un disciplinēti domāt tikai par faktiem.Pazinu vienu no vasarsvētku draudzes,kas neticēja,ka Zemei tuvējā kosmosā ir pilns ar cilvēka radītiem objektiem,bet datoru,mobilo un automobīli viņš uzskatīja,kā pašu par sevi saprotamu.Šāds cilvēks varētu nobīties no prettuberkalozes vakcīnas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eriks 10.03.2010 07:53
Piesakos uz adm vietu politika lv vienreiz vajag sakt dzest tas glupibas ara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - viltus Kārlis Streips 10.03.2010 00:18
Jūs esat pretīgs izdzimums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt > Viltus KS 09.03.2010 22:22
Piedodiet, bet tas vairs nav humors. Vajadzētu tomēr zināt robežas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Rita N 09.03.2010 19:58
Mani šis gadījums uzrunāja ļoti cilvēciskā veidā. Mazs bērniņš nomiris no tuberkulozes.

Bet tomēr manī ir arī tā profesionālā deviācija, kas liek uzdod sekojošus jautājumus:
(a) kāda ir vispārējā TBC vakcinēto bērnu mirstības statistika (piem. pirmajos divos dzīves gados);
(b) kāda ir vispērēja TBC nevakcinēto bērnu mirstības statistika tajā pašā periodā;
(c) kāda ir vakcīnu izplatītāju firmu saistība ar šo un līdzīgu gadījumu publiskošanu. Man ir nepatīkama pieredze ar Latvijas komerciālā PR cilvēkiem, kas farmācijas firmām sniedza apšaubāma rakstura pakalpojumus, andelējot dažādas zāles; šis traģiskais stāsts man atsauca atmiņā šādus Latvijas PR un farmācijas mārketinga darbonīšus;
(d)iepriekšējais komentētājs "jumors" piemin būtisko un medicīniski apstiprināto ne-vakcinēšanas nozīmi imunitātes saglabāšanā. Diemzēl Latvijā es neesmu dzirdējusi mediķus, kas godprātīgi runātu par vakcinēšanas mīnusiem, iespējams, šo pašu farmācijas firmu spiediena dēļ.

Kamēr tas viss man nav skaidrs, es neuzdrošinātos nosodīt vecākus.Pārāk duļķains ir šis ūdens un pārāk neglīts ir konteksts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Eriks 09.03.2010 19:52
Zel gan raksts ir diskusijas verts

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 09.03.2010 19:14
Laikam savas samērā stiprās veselības dēļ uzskatu par tumsonību absolūti uzticēties medicīnai brīvā tirgus apstākļos.Taja pašā laikā pastāv termins "Pēkšņā zīdaiņu nāve", par kuru pirms pāris gadiem daudz runāja. Tad gan nebija pārņemošas vakcīnu reklāmas, nevarēja par cēloni šīm dažādajās pasaules daļās notikušajām traģēdijām piesaukt vecāku medicīnisko analfabētismu. Ja šobrīd ir vajadzīgs mēnesis, lai pierādītu tuberkulozes patiesu klātbūtni mazā cilvēciņa organismā, vai bija tiesiski izbļaut to pa visiem kanāliem kā pierādītu faktu un atkal grūstu vecākus medicīnas apkampienos?
Piemēram izstāstīšu, ka padomju laikos, kad potēšana notika masveidīgi un obligāti, pret gripu māsiņa atnesa tādu kalnu antibiotiku, kuru ieraugot, žoklis atkārās. Tad māsiņa teica: tikpat labi jūs šo medikamentu porciju varat nolaist tualetē un dzert zāļu tējas. Vismaz imunitāti saglabāsiet! Tā esmu darījis visu mūžu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 09.03.2010 18:42
Mēs vēl dzīvojam neracionālu, pat fanātisku aizspriedumu pasaulē. Ir vieta ticībai un pārliecībai, bet vēl lielāka un vēl nepieciešamāka vajadzība ir pēc informētības, pēc zināšanām, pēc faktiem .... pēc labas izglītības. Un šeit mēs arī varam sākt netikvien ar fizisko veselību bet arī ar to, kas mēs esam ... paši ar savu vēsturi, ar savām pagātnes saknēm ... lai nepazustu, kā tukšas, nezinīgas lapas pasaules aizspriedumu vējos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 09.03.2010 18:41
Ļoti skumjš fakts. Bet - likumsakarīgs. Diemžēl dažādas kustības un biedrības reizēm, pilnīgi nedomājot par sekām, reklamē visādus brīnumus un dažādus dzīves veidus, kuri gan glābs dvēseli, gan miesu. Reizēm škiet, ka tik tiešam kādi tumšie spēki cenšās pakļaut savai ietekmei ne sevišķi izglītotus un viegli ietekmējamus cilvēkus. Un tas, pareizināts ar oficiālo iestāžu nespēju, vai pat nevēlēšanos, iejaukties, dod šadus skumjos rezultātus. Un ne tikai pie bērniem.
Otra nelaime, kas gan skar tikai pieaugošus cilvēkus, ir dažādi plaši pa TV reklamētie brīnumlīdzekļi. Reizēm škiet taisni vai pārsteidzoši, ka mēs vēl slimojam, jo te taču ir viss arsenāls, kas vajadzīgs, lai mēs it kā būtu veseli un dzīvotu lustīgi ļoti, ļoti ilgu mūžu. Reizēm vienīgi brīnos par vienu otru mediķi, kas piedalās brīnumlīdzekļu reklamēšanā. Manuprāt, pilnīgi pamatota ir K.Streipa k-ga doma, ka viss, kas saistīts ar mazuļu pasargāšanu ir jāreglamentē ar likumu. Un speciālistu komisijai būtu jākontrolē visu ar veselības uzlabošanu saistīto izstrādājumu reklāmas - cik šie izstrādājumi ir kvalitatīvi un reklamētās īpašības ir pamatotas ar nopietniem pētījumiem, vislabāk klīniskiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 09.03.2010 18:37
Ir dažas vakcīnas (pret gripu utml.), no kurām rodas blaknes, tiek grauta imūnsistēma, kuras nav īpaši efektīvas - un ir arī paši parastākie mediķi, kas iesaka no tām izvairīties. Savukārt ārsti-homeopāti un arī antropozofiskās medicīnas pārstāvji (tādi praktizē arī Latvijā), kas ir negatīvi noskaņoti pret visdažādāko veidu vakcīnām. Es te nedomāju "Interneta mistkasti", bet gan cilvēkus, kuriem ir profesionāli sertifikāti, kuri ļauj praktizēt viena vai otra veida medicīnu. Anda Flaumane, teiksim, ir populāra bērnu ārste un arī viņa skaidro par vakcīnu kaitīgumu. Sk. arī nelielu rakstiņu bērnu vecākiem veltītā portālā - http://mammam.lv/articles/12323/vakcinacijas-melna-puse/ .

Es no vakcīnām izvairīties neaicinu - bet vecākiem, manuprāt, ir vajadzīgas tiesības lemt par visām ārstnieciskām procedūrām, kas attiecas uz viņu bērniem. Aiz vakcinētājiem stāv lielas zāļu firmas un tām ir visas iespējas izskaidrot, kādu produktu viņi piedāvā un kādas ir iespējamās blaknes.

Vecāki, protams, nedrīkst darīt saviem bērniem ļaunu. Bet ja vecākiem nebūs tiesību izvēlēties kuru poti ņemt un kuru nē - tas būs diezgan šausmīgi pret vecākiem. Var, protams, būt izņēmumi - kad nepotēšana potenciāli apdraud visu sabiedrību, bet šeit galīgi nav tas gadījums. Labāk pieļaut, lai laiku pa laikam kāds bērns nomirst (kaut vai vecāku muļķības dēļ), nevis ieviest pilnīgu totalitārismu, kur cilvēkus potē pret viņu pašu gribu - ar nekvalitatīvām potēm, ko mūsu birokrāti ir sagādājuši necaurspīdīgos iepirkumu konkursos.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips