Virsraksti un pārdomas 7

Labrīt, lasītāji! Šorīt pārdomas par dažādām patlaban aktuālām tēmām.

Iesaki citiem:

Virsraksts avīzē: "LPP/LC līderis Šlesers: nekur neesmu pazudis"
Pārdoma: Žēl. Buldozers, cik var spriest, patlaban atrodas Dubajā un ir apņēmības pilns kļūt par opozīcijas spīdekli, vismaz līdz tam brīdim, kad būs laiks pārcelties uz Rīgas mēra krēslu. Un viņš bijis arī ļoti daiļrunīgs, kas viņam bijis raksturīgi jau kopš laikiem, kad publiski apsprieda "skaistumu no iekšām." Šoreiz nācis ar šādu domu: "Ja kāds gribēs visus tos krupjus sakarināt mums virs galvas, tad tie kādam būs jāatspēko." Lai paliek šī savdabīgā metafora (varbūt Damoklam patiesībā bija krupji, ne zobeni), centrālā doma tomēr ir konkrēta -- "ja būs pārmetumi, tad es noteikti izmantošu iespēju atbildēt uz visiem jautājumiem." Kaut vai uz dažiem, Buldozera kungs: Lūdzu, paskaidrojiet šofera dēla situāciju. Un, lūdzu, paskaidrojiet ... ai, nav vērts. Buldozers nekad neko nevarēja paskaidrot tad, kad bija ministrs -- ne presei, ne Valsts kontrolei, ne Eiropai. Kas liek domāt, ka tagad pār viņu piepeši būs nākusi apskaidrība? Droši vien pārāk daudz krupju, lai pār viņu nāktu apskaidrība.

Ar iepriekšējo saistīts virsraksts avīzē: "SM nenosakot 'airBaltic' vadītāja Flika atalgojuma apmēru"
Pārdoma: Jauki gan. Valstij tas, ka tai daļēji piederošs un milzīgus zaudējumus piedzīvojošs uzņēmums savam bosam maksā algu, kura būtu pasakaina ne vien Latvijā, bet arī daudzviet rietumos, nav interesanti. Protams, tas nav nekas jauns, bet, ja vēlamies aplūkot kategoriju "tie, uz kuriem ekonomiskā krīze acīmredzot neattiecas," tad ļoti konkrēti varam raudzīties uz LPP/LC (un pilnīgi noteikti arī TP) protežēto airBaltic vadītāju. Kurš, starp citu, varētu beigt atsaukties uz konfidencialitātes līgumu ar ārzemniekiem, jo tie tagad vairs ir tikai tā dēvētā code-sharing partneri. Tagad airBaltic pieder valstij un Flikam. Interesanti, ka viņš acīmredzot ir stiprāks par visu valsti kopumā. Tāpat, kā Māris Kaijaks, kurš ir valsts akciju sabiedrības Valsts nekustamie īpašumi vadītājs. Attiecībā uz viņa izdarībām virsraksts avīzē ir šāds: "Pāris desmiti miljonu latu pa labi un pa kreisi." Tā ir atsauce uz Valsts kontroles ziņojumu. Reakcija no līdera partijā, kurā M. Kaijaks darbojas: "Kaijaka iespējamajiem darba pārkāpumiem ar partijas piederību nav sakara." Gribētos bilst, ka ir gan, turklāt ... ai, nav vērts. Arī "Tautas" partija ar skaidrojumiem nekad nav izcēlusies, vien šad tad par nepateicīgiem "vaukšķiem" ir kreņķējusies.

Un, ja par vaukšķiem -- redzējāt kāds to bildi, kurā pēc sarunas televīzijā bija safotografēti visi bijušie LR premjerministri? Redzējāt, kurš smīnēja kā runcis, kurš nupat izlacis treknu krējuma podu? Tas pats, kurš patlaban aktīvi piedalās jaunās valdības veidošanas sarunās, lai gan patiesībā būtu pelnījis kaunā nolīst vismaz kaktiņā, ja ne vispār emigrēt no valsts? Patlaban, ja kas, rit trešais no viņa izbazūnētajiem septiņiem treknajiem gadiem.

Citāts no žurnāla Russkij Reportor, runātājs ir Saeimas deputāts Kārlis Leiškalns: "Un vispār, atcerieties, ko teica Tomass Džefersons un visi ASV tēvi - dibinātāji? Tautai ir tiesības uz vardarbīgu varas gāšanu. Un mēs to ņemam vērā. Tā arī ir demokrātija. Protams, slikti, kad izsit logus, bet tādas tiesības tautai ir."
Pārdoma: Amerikas Savienoto Valstu trešais prezidents T. Džefersons konkrēti pateica lūk, ko: "Kura valsts spēj pasargāt savu brīvību, ja tās valdnieki netiek ik pa brīdim pabrīdināti, ka tauta ir saglabājusi pretestības garu? Lai viņi ķeras pie ieročiem. Risinājums ir viņiem paskaidrot patiesību, piedot viņiem un nomierināt viņus. Ko gan gadsimtā vai divos gadsimtos nozīmē pāris pazaudētas dzīvības? Brīvības koks ik pa laikam jāatsvaidzina ar patriotu un tirānu asinīm. Tas ir brīvības koka dabiskais mēslojums." Interesanti, ka ar šo atziņu nācis cilvēks, kurš Latvijas politikā nudien ir mēbele, bet paldies viņam par atzinumu. Jācer, ka arī viņš pakāpeniski nāk pie secinājuma, ka Latvijā masīvi trūkst tā "paskaidrot patiesību" elementa, un viņa pārstāvētā partija (ja kas, starp citu, trešā, kuru K. Leiškalns 16 gadu laikā ir pārstāvējis mūsu parlamentā) ir vistiešākajā veidā par to atbildīga. Sk. iepriekšējo atzinumu par treknajiem gadiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

students 11.03.2009 22:48
kādēļ nevieni no lielajiem darboņu nedarbiem netiek līdz prokuratūrai? tāda sajūta, ka visi tikai runā, cits gudrāk, cits ne tik, bet rodas iespaids- tā arī runāsim, cits blogā, cits avīzē, radio...kad kāds kaut ko darīs arī beidzot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 11.03.2009 17:56
Laipni lūdzu, ome. Paldies par laipnajiem vārdiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ome 11.03.2009 16:59
Streipa kungs! Paldies par Jūsu jaukajiem un patiesajiem rakstiem.Ir kolasīt. Lai Jums veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ome 11.03.2009 16:58
Streipa kungs! Paldies par Jūsu jaukajiem un patiesajiem rakstiem.Ir kolasīt. Lai Jums veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 11.03.2009 10:55
diemzheel nelasu dienu, tikai internetaa :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 11.03.2009 10:51
X šodien "Dienā" iepriekšpēdējā lapaspusē ir ļoti jauks raksts par ārstiem. Iesaku izlasīt. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 11.03.2009 10:10
Patlaban, ja kas, rit trešais no viņa izbazūnētajiem septiņiem treknajiem gadiem.
-----
vinsh jau nevar nekur emigreet. peec tavas logjikas, vinju jau gaida "pateiciigie" bankroteejushaas Islandes iedziivotaaji, bet amerikaa paaris cilveekiem pie vinja ir nopietni jautaajumi par hipotekaaro saistiibu masveida nepildiishanas eskaleeshanu Kalifornijaa un globaalaas kriizes izraisiishanu. taa kaa jaaseezh areenas riiga vip lozhaa un jaapriecaajas, ka kvaukshkju ir labi ja padsmit procenti :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips