Atslēgvārdi:

Viņa spilgtākais brīdis 6

Liekas, ka Loskutova kunga, KNAB direktora un Latvijas topošā pretkorupcijas biroja dienas ir skaitītas. Negodīgo koalīcija ir gatava atbrīvot viņu no amata, izmantojot pārspīlētas apsūdzības. Tomēr, nevienu, kam ir kaut nelielas prāta spējas, nevar apmuļķot ar šo, Loskutova medību maskarādi . Viņa lielākā „kļūda” tiešām bija tā, ka viņa vadībā, pretēji citu cerībām ( es tai skaitā ), KNAB kļuva par Latvijas visefektīvāko ( un iespējams, ka vienīgo) tiesībsargājošo iestādi . Un Loskutovs par to samaksās ar savu amatu.

Iesaki citiem:

Kādēļ mūsu valdība tik ļoti vēlas nocirst galvu KNAB? Lūk, kā šajā valstī tiek kārtotas lietas. Ir politiķi, kas izmanto savus amatus, lai nodrošinātu labumu noteiktu biznesu interesēs. Šie labumi varētu būt valsts pasūtījumi, labvēlīgu normatīvo aktu pieņemšana, vai vienkārši palīdzēt atbrīvoties no konkurentiem. Dabiski, ka šādi labumi nes lielu peļņu. Kad pienāk vēlēšanu laiks, šie biznesi izmanto šo peļņu, lai atkārtoti ievēlētu sev tuvus politiskos draugus, finansējot dārgu vēlēšanu kampaņu, kas veidota, lai pasīvo, viegli ietekmējamo vēlētāju armijai izskalotu smadzenes. Loskutova vadībā, KNAB apdraudēja šīs sistēmas pamatus. Pirmkārt, tas padarīja valsts amatpersonu iesaistīšanos korupcijā daudz riskantāku, tādā veidā samazinot viņu vērtību to biznesu skatījumā, kas meklē labumus no politiķiem. Otrkārt, KNAB nelokāmi piemēroja Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu, tādā veidā politiķiem daudz grūtāku padarot lielu vēlēšanu kampaņu finansēšanu. Turklāt, KNAB gāja tālāk, piedāvājot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma reformu, kas vēlēšanu kampaņās radikāli samazinātu naudas lomu. Šie ir reālie Loskutova kunga vajāšanas iemesli. Nekā personīga, tikai (ļoti ienesīgs ) bizness.

Šī konkrētā cīņa šķiet ir zaudēta. Valdība Loskutovu nomainīs pret lojālāku cilvēku un KNAB kļūs grūti atšķirams no pārējiem daudzajiem Latvijas speciālajiem dienestiem un tiesībsargājošajām iestādēm. Tomēr, tā vai citādi tas man atgādina kādu senu stastu, kurā kādam gudram vīram jautā, kādas būs Franču revolūcijas sekas. „Ir pārāk agrs, lai pateiktu”, ir vīra atbilde. Galu galā, ir vairākas pozitīvas lietas šīs KNAB lietas sakarā. Pirmkārt, KNAB nedaudzo gadu ilgajā pastāvēšanas laikā, mums ir bijusi iespēja redzēt milzīgos korupcijas apmērus publiskajā sektorā. Otrkārt, Loskutova vajāšanas laikā daudzi politiķi ir parādījuši savas īstās sejas, un vēlētājiem to nevajadzētu aizmirst, kad nākamreiz dosies uz vēlēšanu iecirkniem. Treškārt, KNAB mums ir parādījis, kā „likumu varu” var īstenot attiecībā uz tiem, kam pieder politiskā vara. Tas ir tas, kas iedvesmos jauno paaudzi.

Visbeidzot, varbūt tagad tas tā neizskatās, bet tas ir vislabākais „KNAB laiku” izbeigšanas veids. Ir tāds vecs teiciens, ka cilvēka sasniegumi tiek vērtēti pēc viņa ienaidniekiem. Neiedomājamās pūles, kas tika ieguldītas no valdības puses, lai tiktu galā ar KNAB vadītāju un KNAB kā tādu, ir labākais kompliments, ko birojs un tā direktors varētu saņemt. Labi paveikt darbs, patiešām!

Visu cieņu Jums, Loskutova kungs!! Tas tiešām ir viens no Jūsu spilgtākajiem brīžiem!

In English here

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 27.06.2008 17:27
Svētdienas balsojums par A.L. atbrīvošanu - zināmā mērā politiska pašnāvība. Bet kā lai nedara, ja "lielie" onkuļi/ biedri liek.

Lai visiem jauka svētdiena.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x Aleksim 27.06.2008 15:01
ne ziedoju, ne pie saeima s pulcejos, tak pat man skaidrs, ka jau katrs pilsonis saziedotu kaut vai 40 lvl (no pensijas piem.)un nemaz neestu, visadi A. kungi parskaititu vairak.
cik procentam kungu pieder nacionala bagatiba?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis > Reinim 27.06.2008 10:38
Kas Reinim šķiet demokrātiskāk - tāda kārtība, kurā partiju kampaņu finansēšanas samēru nosaka pilsoņu atklāti un brīvprātīgi ziedojumi, vai arī tāda kārtība, kurā spēku samēru nosaka vienpersoniski A.Loskutovs un varbūt vēl daži viņa aizkulišu padomdevēji?

Ja no tiem 8000 tūkstošiem cilvēku, kuri 2007.g. 3.novembrī sapulcējās ar lietussargiem pie Saeimas mājas, būtu iepriekšējā gadā katrs noziedojuši kaut vai pa 40 latiem, tad tas vairāk nekā kompensētu tos 300 tūkstošus, kurus TP Saeimas vēlēšanu kampaņā ieguldīja Šķēle. Visi būtu ieguvēji - citām partijām būtu kvalitatīvākas kampaņas, pilsoņi būtu labāk informēti un atbildīgāk vēlētu Saeimu, visādām "Delnām" nevajadzētu pēc tam finansēt "lietussargu sapulces", atkristu parakstu vākšanas un referendumi par Saeimas atlaišanu, utml.

>>> Mūsu situācija ir tāda, ka nevis katrs desmitais pilsonis ziedo 10 Ls, bet gan ir atsevišķi uzņēmēji, kuri ir gatavi ziedot pāri saprāta robežām.
====
Ja pašreizējie ziedojumu griesti vienam cilvēkam (10 tūkstoši latu vienam cilvēkam gadā) šķiet par augstiem, tad var diskutēt tieši par to. Bet ne jau uzlikt vāku tam, cik partija vispār drīkst tērēt.

Es sevi pieskaitu tieši nelielajiem ziedotājiem - savulaik ziedoju E.Repšem (ap 100 LVL), vēlāk E.Stendzenieka pozitīvisma kampaņām (arī ap 100 LVL). Mani nekādi neiepriecēja fakts, ka arī manu ziedojumu kaut kādi "demokrātijas uzraugi" voluntāri piesummēja apvienības LPP/LC neattaisnotajiem izdevumiem. Es turklāt par LPP/LC nemaz nebalsoju; turklāt arī Ē.Stendzenieka "Pa Saulei" apzināti distancējās no tikai vienas partijas atbalstīšanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis > Aleksim 27.06.2008 06:58
Likumi tiek rakstīti atbilstošajai situācijai. Mūsu situācija ir tāda, ka nevis katrs desmitais pilsonis ziedo 10 Ls, bet gan ir atsevišķi uzņēmēji, kuri ir gatavi ziedot pāri saprāta robežām. Un sekas ir tādas, ka viņiem pēc tam tiek dotas tikpat nesaprātīgi lielas iespējas ietekmēt partijas politiku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 26.06.2008 23:16
Ar vēlēšanu kampaņu finansēšanas ierobežošanu nav ko lepoties nevienam kantorim - KNAB ieskaitot. Faktiski tā ir vēlme uzlikt iemauktus pilsoņu pamatbrīvībām - vārda un preses brīvībai. Vienīgie ieguvēji no pašreizējās kontroles (t.i. partiju "tēriņu griestiem") ir daži priviliģēti NVO kā arī Krievijas telekanāli, kuri pauž atbalstu, piemēram, "Saskaņas Centram", bet kurus nekāds KNAB nekontrolē.

Pozitīvs piemērs, kā valsts var regulēt priekšvēlēšanu izdevumus ir redzams ASV - kandidātiem ir iespējams atteikties no publiskā finansējuma (84 miljoni ASV dolāru) un iztikt ar ziedojumiem. Demokrātu kandidāts Baraks Obama šādu iespēju nupat izmantoja - sk. http://www.msnbc.msn.com/id/25259863/ . B.Obama turklāt izceļas ar spēju savākt lielu daudzumu nelielu ziedojumu.

Savukārt, ja Latvijā vēlēšanu gadā katrs desmitais pilsonis izlemtu noziedot, teiksim, 10 LVL kādas partijas kampaņai, tad tā skaitītos nevis apsveicama pilsoniskā aktivitāte, bet gan tik liela nauda, ko partija nemaz nebūtu tiesīga tērēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! 26.06.2008 16:22
> .. finansējot dārgu vēlēšanu kampaņu, kas
> veidota, lai pasīvo, viegli ietekmējamo
> vēlētāju armijai izskalotu smadzenes

Forši. Kamēr vien falšo liberāļu pilsoniskās sabiedrības pārstāvji (kuri domā, ka viņiem ir dabas, Sorosa, grādu vai amatu saraksta, vai vēl kā cita dāvāts viedums noteikt, cik kādas politiskās runas par kādu cenu drīkstētu saņemt tie visi pārējie) tā atklāti klāstīs savus patiesos uzskatus par sabiedrību, kuras intereses teicas aizstāvam, tikmēr tā riktīgi laikam nav par ko satraukties. Ar vai bez šo viedo "reliģiju" balstošu politiskās runas pārvaldi, to cilvēku skaitam, kurus var pārliecināt pazemīgi pieņemt kaut ko, ik pa brīdim atgādinot, ka to neizdarot viņi pieder "pasīvo, viegli ietekmējamo vēlētāju armijai" (iespējams, ar skalotām smadzenēm) -- šim cilvēku skaitam būtu jābūt diezgan nelielam.

Citi autora darbi
Vjaceslavs 165x152

(Un)real money 45 Autors:Vjačeslavs Dombrovskis

Article research

Is anything wrong with higher education in Latvia? 1 Autors:Vyacheslav Dombrovsky