Vēsturiskā amnēzija -- kaimiņos un pie mums 16

Labdien, lasītāji!

Viņvakar raidījums "Nekā personīga" atrada ierakstu, kurā kādreizējais satiksmes ministrs un nepārtrauktais buldozers nācis ar lūk, kādu atzinumu: "Ļoti daudzi ir mēģinājuši padarīt Šleseru kā cīnītāju pret putniem. Es ļoti atvainojos, es, kā saka, nekad neesmu nostājies pret putniem un dzīvniekiem kopumā."

Iesaki citiem:


Atgriezīsimies 2008. gada janvārī, kad buldozeram, kā saka, par lielu nepatiku Satversmes tiesa atcēla Rīgas ostas attīstības plānus, daļēji tāpēc, ka, kā saka, nebija veikta likumā pieprasītā vides ietekmes pārbaude. Buldozers, kā saka, sabozās: "Jāizlemj, vai ostu gribam redzēt kā zoodārzu un putnu rezervātu." Un "...putni savas ligzdošanas vietas varētu pārcelt uz citām vietām, kas netraucētu ostas attīstībai." Un "Vai tiešām putniem nav, kur pavadīt savu brīvo laiku, kad atgriežas no siltajām zemēm?"

Un tad patīsim filmu vienu gadu tālāk uz 2009. gada janvāri, kad, acīmredzot nesajēgdams, ka telpā atrodas arī kāds, kas to visu var pierakstīt, buldozers Rīgas Brīvostas padomes sēdē nāca ar šādu atzinumu: "Mums ir jācīnās ar visiem līdzekļiem. Un pret tiem muļķiem un stulbeņiem no vides, kuri grib aizsargāt kādus tur putniņus, kuru mums tāpat ir bezjēgā."

Protams, cilvēkam ar vidusskolas izglītību vārds "amnēzija" var būt pārāk svešs un sarežģīts. Tāpēc buldozeram un viņa faniem atgādināšu, ka tā ir garīga problēma, kura liek aizmirst acīmredzamo. Tāpat, protams, iespējams, ka buldozers neuzskata, ka ietekums putniem ligzdot citur un "muļķiem" no vides aizsardzības jomas par viņiem vairs neraizēties ir "nostāšanas pret putniem." Tikpat lielu amnēziju viņš izrāda arī vienā no plakātiem, kurus Stendzenieks ir dizainējis laukumā pie stacijas -- aiz viņa, tā buldozers, stāvot viņa darbi. Piemirsts laikam ir par milzīgi garo nedarbu sarakstu, sākot ar Latvijas pasta nogremdēšanu, turpinot ar Eiropas naudas lietošanu sevis reklamēšanai, turpinot ar apgalvojumu, ka Valsts Kontrole ir korumpēta tad, kad tā izmeklē viņa lietas, Eiropas likumu ignorēšanu attiecībā uz lidostas subsīdijām, u.tt., u.tjp., u.tml. Tātad, buldozera kungs, iegaumējiet: svešvārdu sarakstā, kuri būtu attiecināmi uz Jums, ir ne vien vārdiņš "nepotisms," kuru Jūs tāpat pat no savām "iekšām" acīmredzot nesaprotat, bet arī "amnēzija.

Tāpat par amnēziju var runāt kaimiņvalstī, kur valsts augstākajām amatpersonām acīmredzot nav nekā svarīgāka, ko darīt, kā domāt par vēstures izrevidēšanu. Ar Krievijas pirmo marioneti Medvedevu priekšgalā atsākusies saruna par ļauniem baltiešiem, kuri cenšoties tā darīt, un amnēzija šajā gadījumā saistās ar to, ka tie ir paši Kremļa bosi, kuri patlaban itin naski cenšas revidēt vēsturisko patiesību. Nekāda "atbrīvošana" Baltijas valstīs, protams, nenotika. Staļins bija daudz lielāks ļaunums par Hitleru, jo Staļinam, diemžēl, izdevās daudz ilgāk palikt dzīvam. Padomju savienība patiešām bija, kādreizējā aktiera Reigana vārdiem runājot, "ļaunuma impērija." To atzīt -- tā nav revidēšana. Krievijā notiek amnēzijā pamatota vēstures revidēšana, piemēram, nolemjot, ka masu slepkava un maniaks Staļins tomēr ir godājams. Medvedevs, atšķirībā no buldozera, nav cilvēks ar tikai vidusskolnieka izglītību, viņš skaitās jurists un noteikti zina, ko nozīmē vārds "amnēzija" (un, ja kas, arī "nepotisms").

Taču kā vienā, tā otrā gadījumā tas ir pavisam nožēlojami, un vēl nožēlojamāk ir tas, ka abās valstīs ļaudis joprojām ir gatavi balsot par tādiem nezinīšiem. Tā kā es no amnēzijas neciešu, atgādināšu vēl kaut ko no vēstures. Tie ir profesores Ilgas Kreituses vārdi par buldozeru un viņam līdzīgajiem: "Šodien pati valsts un arī citu partiju pārstāvji var tikai pārdomāt, kāpēc viņi ļāva šādai domāšanai, kas nāk no Šlesera kunga, izaugt un tikt uzskatītai par normālu. Vairs nav modē runāt par izglītības, godaprāta un darba tikuma nozīmi. Ko tā vietā sludina Šlesers? Viņš runā: augstākā izglītība ir pupu mizas." Protams, arī pupu mizas ar laiku nāk "no iekšām." Taču 6. jūnijā nedemonstrēsim kolektīvo amnēziju un tomēr atcerēsimies šī cilvēka vēsturi. Un nolemsim, ka mūsu mīļā Rīga tomēr nav pilsēta, kuru uzticēt viņa elpu aizraujoši merkantīlajai (atkal svešvārds), savtīgajai un likumu, tikumu un morāli ignorējošai pieejai pret dzīvi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

esmeralda 21.05.2009 11:05
man gan liekas, ka buldozera panākumi ir saistami ar kādu maģisku amuletu, jo kā citadi Latvija var būt tik glupi tik glupi tik glupi ļautiņi, kas viņu vēlēs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 21.05.2009 10:13
Un Džons Meidžors tomēr nebija pats veiksmīgākais no Lielbritānijas premjerministriem. Bet Šlesera gadījumā trakākais nav vidusskolnieka statuss, lai gan tas stipri palīdz skaidrot viņa tīnisko attieksmi pret dzīvi (noteikumu nav, daru kā gribu). Trakākais ir šī attieksme pret dzīvi un, valsts amatā esot, pret nodokļu maksātāju naudu. Blogu rakstot piemirsu pieminēt vēl vienu "pērli" šī cilvēka kontā -- piedalīšanos Jūrmalgeitas skandālā. Vēl joprojām nesaprotu, kāpēc pret viņu un Šķēli netika izvirzītas apsūdzības par līdzzināšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LIU 20.05.2009 23:29
Man arī pilnīgi derdzas Šlesera uzvedība, taču taisnības labad jāatgādina, ka augstākās izglītības nebija/nav arī Džonam Meidžoram.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

;) 20.05.2009 16:34
No Buldozeram pietuvinātiem cilvēkiem ir nācis gaismā fakts, ka viņam tīri labi patīkot rakstīt par sevi cildinošus komentārus dažādos portālos. Tā vien liekas, ka viņš šo to ierakstījis arī šeit. Nabaga 'Buldozerēns... Kad Tu reiz kļūsi pieaudzis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 20.05.2009 16:04
Itālija arī nav labklājības etalons (salīdzinot ar citām ES valstīm).
Ja turpinātos kapitāla bēgšana no Krievijas, kas intensīvi notika līdz pavasarim, es arī droši vien atbalstītu viedokli - Latvija mazā Šveice (tās labklājības pamatu taču veidoja netīrā nauda). Šādā gadījumā pat Avena (Alfa bank prezidents - starp citu, šī banka atrodas Maskavas Solncevas rajonā) kļūšana par premjeru nebūtu murgs, jo veidotos darījums - mēs (kā ES un NATO dalībvalsts) Jums dodam patvērumu, Jūs (LPP minētie sponsori) legalizējat šeit līdzekļus (tikai nepārkāpiet likumu mūsu valstī). Tā kā Krievijai bankrots tomēr vairs nedraud, mēs Šlesera cilvēkiem tagad būsim nevis patvērums, bet slaucamā govs. No šī viedokļa neredzu citu variantu, kā turpmāku sadarbību ar ES, kas paredz attiecīgus spēles noteikumus (būsim godīgi, ES prasības klajo korupciju Latvijā tomēr ir piebremzējušas - tieši vietējie blēži aizdomīgi runā par nepakļaušanos ārvalstu spiedienam). Patiesībā, pēc tam, kad Parexā vadītājs ir ASV pilsonis un ERAB ir bloķējošā pakete, Latvijai mazās Šveices nākotne saistībā ar Krieviju vairs nespīd (nezinu, tas ir labi vai slikti).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija 20.05.2009 15:40
Šlesers ir vienkārši Latvijas un lielas daļas Austrumeiropas elites politiskās kultūras spilgts iemiesojums (tāpat kā Medvedevs). Kas attiecas uz Staļina un Hitlera salīdzināšanu, tā ir bezejdzīga, tāpat kā bezjedzīgi ir salīdzināt, kurš vairāk cietis - Kanietes kundze balles kurpēs vai kāds baltkrievu puisis, kuram SS atņema visu ģimeni. Par holokosta upuriem pat nerunājot. Visi ir cietuši, tur ir tā lieta. Un abi diktatori bija briesmīgi. Salīdzināšanai diemžēl nereti ir politiski zemteksti un vēlme pierādīt savu priekšteču vai savas valsts morālu parākumu, kas nav īsti ētiski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ndris_2 (atbrīvojot niku "ierastajam" Andrim) 20.05.2009 15:35
Kādām sekām?! Būs sliktāk?! Vai varbūt pietiekami ātri nepaliks tik labi, lai šurp sāktu velties visi tie, kas veļas iekšā jebkurā "labvēlīgā" ES valstī?
"sankcijas saistībā ar noziedzīgo grupējumu klātbūtni valsts varā" Bulgārijai norāda ne tik daudz to, kas notiek ar varu šajā zemē, kā to, ka šī zeme nav ne tāda kā patstāvīgā Itālija, ne zeme, kas faktiski pieder nevis sev, bet Skandināvijas bankām.
Vo būtu smiekls, ja ES uzliktu sankcijas kādas lielās bankas pagraba seifam, kas ir stipri vērtīgāks un arī patstāvīgāks par Latviju

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 20.05.2009 14:47
Es tomēr uzskatu, ka galvenā problēma nav amnēzija, bet:
Citāts no Delnas 2006.gada ziņojuma (pieejams internetā):
"Maksimālo atļauto summu – Ls 10 000 - 2006.gada 12.septembrī „mācītāju” partijai (LPP) ziedojis AS Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīca valdes priekšsēdētājs un šī uzņēmuma līdzīpašnieks Vladimirs Cadovičs. 1999.gadā V.Cadoviču uz aizdomu aizturēja saistībā ar uzņēmēja Arņa Šķestera slepkavību. Ziņu aģentūras LETA arhīva dati arī liecina, ka 2000.gadā V.Cadovičs uz Latviju bija aicinājis iespējamo Krievijas Solncevas noziedzīgā grupējuma līderi Sergeju Mihailovu ar iesauku Mihasj."
Kāpēc svarīgi izgaismot LPP un Šlesera (fiksēta arī viņa tikšanās ar Kalmanoviču) aizmuguri? Citādi iznāk, ka cilvēki uzskata - ja visi ir blēži, tad balsojam vismaz par enerģiskāko no viņiem. Bet, ja zinātu, ka mums draud Bulgārijas variants (ES sankcijas saistībā ar noziedzīgo grupējumu klātbūtni valsts varā - tas ir oficiāls sankciju pamatojums), varbūt cilvēki padomātu par sekām, pirms balsot par rīcības cilvēku Šleseru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_1 20.05.2009 13:41
Esmu ierastais šī foruma Andris ;) Par Šleseru vai LPP nebalsošu. Turklāt dzīvoju citā pašvaldībā.

Bet pašreizējā situācijā Šleseram ir ļoti labvēlīgs spēku izkārtojums. Nedz labējās partijas, nedz PCTVL+SC varēs vieni paši paņemt varu Rīgā.

Un es joprojām nesaprotu, kādēļ "Mozaīkisti" ieplānoja to savu gājienu divas nedēļas pirms Latvijas vēlēšanām? Vai viņi tomēr ir slepeni Šlesera sabiedrotie? Par Mozaīkas/Šlesera sinerģiju (vēl viens sarežģīts vārdiņš) nesen LA rakstīja Dainis Lemešonoks. T.i. LPP un praidisti katrs atsevišķi ir daudz mazāk stipri nekā tad, kad viņi darbojas kopā - vieni maršē un otri protestē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 20.05.2009 13:06
kkkaarli, tu esi melis. mazs, nekauniigs melis. (un nevis "iists zhurnaalists", hahahaha). toreiz konkurences komisaare tikai DEVA MAAJIENUS, ka labi nav. bet maajieni un "Eiropas likumu ignorēšana" ir ljoti dazhaadas lietas (lai arii, protams, tev liidz tam ir gruuti aizdomaaties). turklaat atlaides slaveeja transporta komisaars.
tachu, pats interesantaakais, ka gadu peec komisaares viziites EP tikai pienjeema attieciigu direktiivu par atlaideem. taa direktiiva veel nemaz nav speekaa, bet buus peec 2 gadiem.
atvainojies Buldozeram, kkkaarli. paraadi, ka esi viirietis un atziisti savas kljuudas.

2007.gada oktobris
Rīga, 18.okt., LETA. Starptautiskajā lidostā "Rīgā" pastāvošajai nodokļu sistēmai jābūt caurspīdīgai un nediskriminējošai, sarunā ar aģentūru LETA norādīja Eiropas Savienības (ES) konkurences komisāre Nēlija Krusa.
"Šodien, tiekoties ar satiksmes ministru [Aināru Šleseru (LPP/LC)], mēs pārrunājām lidostas atlaižu politiku. Man jāatzīst, ka esmu vienādos uzskatos ar Konkurences padomi," sacīja Krusa. "Lidostai, piemērojot atlaides, vajadzētu rūpēties par to, lai neviena aviokompānija netiktu diskriminēta, būtu nodrošināts caurspīdīgums."
"Satiksmes ministrs man izskaidroja savu pozīciju lidostas atlaižu jautājumā, kā arī iepazīstināja ar lidostas attīstības plāniem," sacīja Krusa, gan norādot, ka lidostai būtu jāatrod pareizais balanss. "Kopš iestāšanās ES Latvija kļuvusi par vienota tirgus sastāvdaļu, tāpēc tai jāievēro kopējā tirgus noteikumi."

2008.gada oktobris
Rīga, 24.okt., LETA. Lidostas "Rīga" vadība pozitīvi vērtē vakar, 23.oktobrī, Eiropas Parlamenta (EP) atbalstīto direktīvu, kas paredz vienotu, pārskatāmu Eiropas sistēmu lidostu nodevām, kā arī lidostu un to lietotāju strīdu risināšanas mehānismus.
blablabla
Jaunā direktīva tikai precizē lidostas tarifu noteikšanas kārtību, ko līdz šim pamatoja Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas izstrādātie principi un tarifu noteikšanas rokasgrāmata. Turklāt jaunā direktīva neaizliedz lidostu sniegto pakalpojumu maksu modulāciju un atlaižu piešķiršanu, norāda SM.

:)))))))))))))))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

>x 20.05.2009 13:02
nicht

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Andrim 20.05.2009 13:00
Tās ir jūsu Latvijas Republikas Satversmē garantētās tiesības, Andri. Kā esmu teicis citreiz, no žurnālistikas viedokļa tas būtu pat ļoti interesanti, ja šis vidusskolnieks ar vidusskolnieka attieksmi pret dzīvi kļūtu par Rīgas mēru. Latvijas un Eiropas tiesām būtu milzīgi daudz vairāk darba, un žurnālistiem būtu milzīgi daudz vairāk, par ko rakstīt. Vien žēl Rīgas. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 20.05.2009 13:00
biju domājis PĀRsālījis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 20.05.2009 12:56
Kārli, esat mani pierunājis!
Man ir gauži maz simpātiju pret Šleseru, lai neteiktu stiprāk. Tomēr šī, jau ar fizioloģiskām konsekvencēm draudoša, šķebīgā viņa "bakstīšana" vietā un nu jau pārsvarā nevietā man ir likusi stingri nolemt - noteikti aizbraukšu uz savu iecirkni (tā būs īpaša saņemšanās, jo sen jau dzīvoju stipri svaigākā gaisā) un nobalsošu par "Buldozeru". Īpaši lai "iedurtu špiļķu" tādiem "objektīviem" kritiķiem.
Ja Jums šķiet, ka esat labs "pavārs" savā amatā, tad mans viedoklis ir, ka esat sen un dikti pasālījis visus savus "virumus", un es esmu stingri nolēmis ar savu balsojumu izteikt par to savu attieksmi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 20.05.2009 12:53
Cik žēl, ka pēc brīža, kad viņš izrādīja sakarību, mūsu vienburtaini gļēvais anonīmiķis ir atgriezies pie absolūti nepatiesiem apgalvojumiem par manu "rasismu," kā arī pie nesajēdzības, ka gadījumā, ja par lidostas subsīdijām Eiropas Savienības konkurences komisāre televīzijā jautāta par to, vai tās ir likumīgas, atbild "nē, nē, un vēlreiz nē," tas nozīmē, lai arī cik grūti vienburtaini gļēviem anonīmiķiem to būtu saprast, ka subsīdijas tomēr NAV likumīgas. Grūti droši vien būt ne vien gļēvam, bet arī nezinītim. Un ar to arī es atgriežos pie vienburtaini gļēvā anonīmiķa vienkāršas ignorēšanas. Jauku viņam ... ai nē, laikam tomēr to nevēlos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 20.05.2009 12:35
Eiropas likumu ignorēšanu attiecībā uz lidostas subsīdijām
-----
nu cik var melot, kkkaarli?
un Buldozers buus Riigas meers ;)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips