Atslēgvārdi:

Vēlreiz par Dienas portālu un sabiedrības reakciju 19

Labrīt, lasītāji!

Pieņemu, ka lielākoties lasītāji zina, ka es paraleli blogoju divās vietās -- tā dēvētajā Blogspotā, kā arī portālā Politika.lv. Abās vietās vakardienas ieraksts par laikraksta Diena nedienām ar pārliecību, ka portālā vajag ļaut pilnīgi visiem un jebkuram rakstīt pilnīgi visu un jebko, izraisīja visai aktīvu un, jāteic, pārdomātu diskusiju. Blogspotā tos, kuri kārtējo reizi vēlējās vienkārši nodemonstrēt tumsonību un noburkšķēt, varu dzēst pats, Politikā.lv to dara citi. Atsevišķos vienburta nika gadījumos "sarunas" dalībnieki brīvdienās neparādās, jo LETĀ acīmredzot viņi brīvdienās nestrādā. Bet visā visumā diskusija bijusi rūpīga, un paldies par to. Šorīt agri Politikā uzradās vēl kāds, kam labpatīkas sevi saukt "Kārlis Streips" -- tas nebiju es, un tas, savukārt papildina problēmu, par kuru rakstīju vakar. Pasaulē tomēr netrūkst portālu, kuri ir saņēmušies un liek lietotājiem piereģistrēties un pēc tam lietot tikai un vienīgi to niku, kuru tie ir izvēlējušies. Tajā skaitā to dara ļoti lieli portāli ar daudziem tūkstošiem lietotāju. Lai man nemēģina iestāstīt nedz Diena, nedz arī Delfi, ka tiem tas nav pa spēkam.

Iesaki citiem:

Diskusijā iesaistījās vairāki cilvēki. Sieviete (pieņemu, ka sieviete) ar nosaukumu "beibe" aizstāvēja domu, ka Dienā lietotais jēdziens "pidargājiens" ir pavisam labi latvisks vārds, cita starpā piemetinot arī to, ka viņu tracinot "žīdu" centieni atrast nacistus. Vēl "beibe" atrada par vajadzīgu piemetināt, ka viņa esot pat ļoti toleranta. Mhm. Beibe raksturo pārliecību, kāda vienā latviešu spārnā ir dzīva, proti: Man ir tiesības lietot vārdu absolūti neatkarīgi no tā, vai kādam citam tas ir aizvainojošs. Tas attiecas uz vārdu "žīds." Pilnīgi neskatoties uz to, kādas ir šī vārda lingvistiskās, leksiskās un blaumaniskās saknes, tas ir aizvainojošs pietiekami lielam skaitam ebreju. Arī "pederasts," iespējams, ir ar garu leksisku bārdu, bet tas ir aizvainojošs vārds. Tāpēc jau es beibei piedāvāju domu -- ja viņai ir tiesības lietot aizvainojošus vārdus, tad es viņu varētu saukt par "pežasmauku," lai arī "beibi" satiekot dzīvē, protams, es nekad tā nedarītu. Internets ir palīdzējis veidot vidi, kurā ļaudīm šķiet, "Nu es varu teikt absolūti jebko." Nekad tas tā nav bijis. Neviens laikraksts, arī Diena ne, nebūtu publicējis ultranacionālista tekstu par "pidargājienu" savās lappusēs (lai gan Atkarīgā, kura regulāri publicē histēriskus ķērcienus par tēmu no luterkatolbaptistpareizsazinkādaticīgā Dimitera, tālu no tā nav). Ļaudis, kas ar rupjībām uz mēles zvana uz radio vai televīziju, ātri tiek atšūti. Bet internetā acīmredzot nekādas aiztures nav. Un tas ir smagi, pat ļoti smagi.

Vēl gan "beibe", gan arī persona ar niku "painter" apgalvo, ka viņiem esot draugi, kas ir geji un lesbietes, "painter" gadījumā - geji un lesbietes, kuras citus gejus un lesbietes sauc par "pidariem." Kā kādreiz jautājumā par Bokas jaunkundzes kāpostu miklsi teica pasaules labākais Karlsons, lūdzu, uzrādiet man šo cilvēku vārdus un adreses, jo man nudien būtu interesanti parunāt ar LGBT cilvēku, kurš pret citiem LGBT cilvēkiem izturas tik nesmuki. Šādi cilvēki var ar mani sazināties šeit vai Draugos. Vien, protams, man nebūs ne mazākās intereses par viņiem, ja arī viņi slēpsies aiz anonimitātes nika. Aiz anonimitātes nika es, piemēram, varu būt 64 gadus veca pensionāre ar septiņiem mazbērniem un kaķi. Vai arī spurains tīnis no Tīnužiem, kuram dzīve ir vienmuļi garlaicīga. Varu kaismīgi aizstāvēt Tatjānu Ždanoku vai Aini Sproģi (abi ir no vienas un tās pašas drēbes šūti). Varu būt gejs vai naturālis. Varu izlikties, ka esmu Pēteris Pūtvējiņš vai Tusnelda Taimiņa. Varu būt Pirmdienis, Otrdienis, Trešdienis, Ceturtdienis, Piektdienis vai Svētdienis (Sestdienis ne -- to niku kāds jau ir pievācis, un arī šajā jomā es neko nezogu). Varu būt a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, q, r, s, t, u, v, w, [x], y vai z. Varbūt tik tiešām es kādu dienu aiziešu uz kādu interneta kafejnīcu (lai slēptu ip adresi, saprotiet) un Dienas "tautas balsī" uzrakstīšu histērisku antisemītisku un rasistisku traktātu vienkārši, lai redzētu, cik ilgi tas tur gozēsies. Eksperimenta pēc, vai ne? Bet nē, es tā nedarīšu. Degradēt Dienas portālu vēl tālāk negribu, jo, kā to pareizi vakar pateica Sestdienis, Diena tomēr joprojām skaitās nopietna un ir mana avīze.

Taču, kā redzams no vakardienas diskusijas, šī ir pietiekami nopietna tēma. Par anonimitāti runāts daudz un dikti, acīmredzot man un Sestdienim būs, tā teikt, jāpiekrīt nepiekrist. Taču patlaban runa ir par kaut ko citu. Rasistam, antisemītam un homofobam vairs nav daudz vietu, kur izpausties. Stāvēsi uz ielas stūra un bļaustīsies par nigeriem, žīdiem, urlām un pidariem, tevi ātri vien savāks. Vai nu Drošības policija vai psihene. Tādu vēstuli neviens nepublicēs. Televīzijā un radio tevi nelaidīs. Nudien nedomāju, ka internetam šajā ziņā vajadzētu būt ārpus kārtas. Pareizi vakar pateica Veiko Spolītis -- Dienai noteikti nav pietiekami daudz personālresursu, lai pārbaudītu katru vārdu un katru burtu, kāds portālā tiek ierakstīts, vēl jo vairāk, ja, kā redzam, to var darīt pilnīgi jebkurš. Taču tajā pašā laikā gribu ticēt, ka Dienā un citos portālos ļaudis tomēr sajēdz, ka ir tēmas, kuras ir "jūtīgākas" par citām. Viņi būs pamanījuši, ka vislielāko komentu skaitu manā daiļradē vienmēr (uzsveru -- VIENMĒR) piesaista tēma par cilvēka seksualitāti. Politika.lv veidotāji, un paldies viņiem, to zina, un šādos gadījumos blogu pieskata rūpīgāk. Politikā.lv ir lasītāji, kuri ir pierādījuši savu, piedodiet, aprobežotību, un viņi vienkārši ir nobloķēti pavisam. Protams, kāds var, kā to dara nožēlojamais ultranacionālists Daugavpils pusē, skraidīt no vienas interneta kafejnīcas uz nākamo, bet tas nebūs mūžīgs risinājums. Vispār, manuprāt, sabiedrībai vajadzētu būt pietiekami šokētai par to, kas internetā darās. Ja televīzijā kādu vakaru ar portālos publicētajiem tekstiem uzstātos Sproģis, "beibe" un visi pārējie, sabiedrībā notiktu gaudošana un zobu šņakstināšana. Nedomāju, ka Sanita Upleja un Māra Miķelsone ir nolēmušas, ka viņu veidotajā portālā, angliski runājot, patiešām "anything goes." Bet viņas tomēr ir atbildīgas par portāla saturu. Un viņas varētu padomāt, vai portāla kvalitāti tik tiešām veicina ieraksts "Sūdbambuls riktīgs.Būtu nu labāk turējis savu netīro muti!" Kurš, ja kas, aizstāvēja LGBT cilvēkus...

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (19) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - tētim 12.05.2009 10:44
Jūs man esat soli priekšā. Es vispār nekad ne ar vienu neesmu govis ganījis. :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tētis Kārlim Streipam 11.05.2009 19:02
Par to "tu" nu gan piedodiet, neesmu literāts, bet gan civēks kas saistīts ar tehniku.Bet Jūsu ieteikumu turpmāk ņemšu vērā. Kopā govis tiešam neesam ganījuši.Tā kā lai Jums veicas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips -- tētim 11.05.2009 13:31
Ko citu man secināt, ja visus jautājumus un apgalvojumus Jūs adresējāt man? Bet nudien nesaprotu, kā Draudzības dienas ir galvas bāšana smiltīs. Pret ko? Bet paldies, ka saprotat lietu, kuru pietiekami daudzi tie, kuri prot tikai noburkšķēt par "pidariem" nesaprot. Tāpat, kā jebkurā sabiedrības daļā, arī LGBT sabiedrībā ir ļoti daudz dažādu cilvēku. Lūk, kas ir homofobija -- homofobija ir vēlme pret LGBT cilvēkiem diskriminēt grupveidā. Jūs tā nedarat. Apsveicu. Vien gribētu palūgt sarunā iesaistīties arī Jūsu māmiņu, tātad -- vecmāmiņu. Gribētu pavaicāt, vai tiešām viņa Jūs mācīja svešus cilvēkus uzrunāt uz "tu". Tas tā -- pārdomām. Jauku arī Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - "peter" 11.05.2009 13:27
Neko rupju, cienītais, neesat uzrakstījis, bet apšaubāmu gan. No Jūsu rakstītā izriet, ka sabiedrība nedrīkst vērsties arī pret rasismu, jo kādam ir vārda brīvība citus saukt par nigeru, pret seksismu, jo kādam ir vārda brīvība sievieti nosaukt par stulbu bābu, pret antisemītismu, jo kādam ir vārda brīvība lietot nesmukus vārdus un paust nesakarīgus aizspriedumus. Vārdu sakot, atstāsim absolūti jebkuram cilvēkam tiesības publiski teikt absolūti jebko, un mums ir pilnībā vienalga, vai tas kādam citam ir aizvainojoši. Ja Jūs tādā pasaulē vēlaties dzīvot, tad varu pateikt, ka es gan ne. Un, ja "viedokļu plurālisma" ietvaros man ir jādzird, ka esmu slims, esmu pedofils, esmu izvirtulis, nedrīkstu piedalīties sabiedriskajā apritē u.tml., tad protams es tam pretošos, jo tā ir vienkārši melošana un nepatiesība. Jo apgalvojums var arī būt nepatiess, un, ja arī Jums ir visas tiesības gvelzt muļķības, man ir visas tiesības pateikt, ka tās ir muļķības. Un, ja pat neesat homofobs, tad nebaidities no birkas. Bet homofobu mūsu valstī ir gana daudz, tajā skaitā arī politiskos amatos. Pārfrāzējot klasiķi, ja cilvēks runā kā homofobs, izklausās kā homofobs un muld kā homofobs, tad viņš droši vien ir homofobs. Un pēdīgi, "peter" -- ja vēlaties slēpties aiz neko neizsakoša nika, laipni lūdzu, bet tas tomēr ir gļēvi. Ceru, ka to Jūs neuzskatāt par rupjību. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

peter 11.05.2009 10:47
Anonimitāte ir svarīga īpašība internetam, ko nedrīkst atņemt demokrātijas vārdā. Tad jau varētu demokrātijas vārdā atņemt anonimitāti vēlēšanām, lai katrs politiskajā izvēlē ir spiests ar parakstu vēlēšanu reģistrā atzīmēt, par ko balsojis... Tas pēc baltkrievijas vai kubas izklausās.

Anonīmā interneta vidē geju kopiena var sadzirdēt viedokļu pluralismu. Geju tieksme ir šo pluralismu sašaurināt atņemot pārējai sabiedrībai tiesības uz vārda brīvību.

Manuprāt, ne vienreiz vien geju kopiena ir viltīgi rīkojusies ar "demokrātijas lozungiem" un prasījusi "demokrātijas vārdā" lietas, kas ierobežo pārējās sabiedrības tiesības.

PSRS tika dibināta uz to, ka "demokrātijas" un "brīvības" vārdā tika atņemtas ne tikai tiesības, bet arī dzīvības, jo tik augstu ideālu vārdā var pat pretiniekus nogalināt. Geju ideologu vēlme katram viedoklim, kas apšauba geju propogandas lozungus, piekarināt birku - homofobs - ir līdzīga padomju varas tendencei piekarināt cilvēkiem birku - škiras ienaidnieks. Man tas viss liekās biedējoši.... Taču Kārlis Streips uzauga jaukajā ASV un nekā personīgi no šī mantojuma nezina. Tāpēc es esmu kategoriski pret to, ko Streips iesaka - atņemt tiesības uz anonīmu internetu.

Ceru, ka Kārlis u.c. geju ideologi nesāks mani par rupekli vai sliktākos vārdos saukāt, tikai tādēļ, ka viņiem nepiekrītu :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristīne 11.05.2009 10:09
Streipa kungs, es domāju, ka daudzi šeit negrib atklāt savu personību tāpēc, ka īstenībā viņi nemaz nedomā to, ko raksta. Iespējams, ka viņi daudz ko pasaka tikai ar mērķi otru sāpināt. Kāpēc? To es tiešām nezinu. Es pārāk bieži nelasu komentārus zem rakstiem, man pietiek ar pašu rakstu, lai pieņemtu vai nepieņemtu to, taču ir reizes, kad palasu. Tad kārtējo reizi šausminos, kur cilvēkos ir tas sliktais tik daudz. Mans darbs ir bijis un ir tāds, kas saistīts ar cilvēkiem. Un lai kā, man tomēr ir pārliecība, ka lielākais vairums ir labi cilvēki, tāpēc nesaprotu, kuri ir tie, kas raksta tik nicīgus, nežēlīgus un aizskarošus komentārus.
Jebkurā gadījumā - paldies par Jūsu rakstiem, man patīk tos palasīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tētis Kārlim Streipam 11.05.2009 09:41
Kas Jums Kārli liek domāt ka mans teiktais attiecas uz jums.Es par Jums tiešām neko nevaru spriest jo dzīvajā esmu redzējis tikai vienu reizi uz ielas.Bet jaunībā esmu daudz dejojis.Tādejādi man šie cilvēki nav sveši.Un man par viņiem ir izveidojies savs priekštats, neuztraucies, - ne tas sliktākais.Starp Jūsējiem ir ļoti daudz talantīgu cilvēku, taču arī idiotu - gluži kā heteroseksāļiem.Es ticu ka Tu mīli savus krustbērnus un māsu bērnus un neesi slikts krusttēvs.es tikai gribēju pateikt ka manā skatījumā praids vien tāda strausa galvas bāzšana smiltīs vien ir un nekas vairāk.Tas ir mans viedoklis...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 11.05.2009 08:59
Piedevām varu arī cerēt, ka viņš aizliegs Draudzības dienas, jo tad Latvijai kārtējo reizi būs darīšanas ar Eiropas tiesām un kārtējo reizi būs jākaunās par savu provinciālismu.
----
aazha kaaja lien aaraa :)))))))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 11.05.2009 08:46
Tēti, kas Jums liek domāt, ka esmu vientuļš? Kas Jums vispār liek domāt, ka man nav ģimenes? Kas Jums liek domāt, ka man īpaši interesē negulētas naktis? Kas liek domāt, ka es nepriecājos par saviem trim krustbērniem un sešiem māsu bērniem? Kas liek domāt, ka viņiem neesmu pats labākais onkulis? Kas liek domāt, ka man ir vajadzīgas negulētas naktis un pietaisīti pamperi? Kas liek domāt, ka manas attiecības ar dzīves biedru kaut kā ir mazākas vai mazāk vērtīgas? Kas Jums liek savu pieredzi uzskatīt par labāku vai jaukāku? Jo, tēti, Jūs par mani nezināt absolūti neko.

Un drakon -- ja neinteresē, cilvēciņ, tad nelasiet. Saprotu jau, Jums varbūt tas ir pavisam sarežģīts reizes rēķins, šī doma, ka var arī nelasīt. Vai varbūt, ja ir izlasīts, tad nenākt ar savu trulumu un vienkāršu "nepatika." Bet varat cerēt, ka Šlesers kļūs par Rīgas mēru. Vispār, arī es uz to varu cerēt, jo žurnālistikai būs pat ļoti, ļoti interesanti, ja šim tipam tas izdosies un viņa tīniski arogantā attieksme pret dzīvi pārcelsies uz Rātsnamu. Piedevām varu arī cerēt, ka viņš aizliegs Draudzības dienas, jo tad Latvijai kārtējo reizi būs darīšanas ar Eiropas tiesām un kārtējo reizi būs jākaunās par savu provinciālismu. Ja vien nebūtu bail, ka Šlesers Rīgu sagraus tāpat, kā viņš sagrāva visu, kam pieskārās satiksmes lietas kūrējot. No tā gan ir bail. Vēl vairāk, ja zinu, ka pats censonis patlaban māju būvē ... Jūrmalā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 11.05.2009 02:59
Nekā jauna. Viens un tas pats dienu no dienas. Ceru, ka Šleseru, kad tas kļūs par Rīgas mēru, aizliegs pilsētas centrā organizēt "draudzības dienas".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kurbads 11.05.2009 01:16
Nav jaaskraida pa i-kafejniicaam, lai tiktu pie jaunas IP adreses... izdzeest cepumus un ielogoties caur proxy speej katrs otrais 6.klases skolnieks

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecteevs Tetim 11.05.2009 00:04
Nepiekritisu tekstam, ka cilveku sagrauz vientuliba,

Cilveku sagrauz tikai un vienigi greeks, un kas ir vientuliba sajaa laicigajaa pasaulee, kad peec naves seko Dieva valstiba, protams ne visiem un ne uzreiz! :)

Un ne visi ir tik nelaimigi kaa Jus domajat - dzivot vieni, ir pat tadi kas ar to ir apmierinati!

Juus domajat ka daudz ir tadu vecuku (sieviete virietis) kas nodzivo lidz muza galam laimigi un milestibaa, pirmkart parsvaraa sev apkart neredzu vecu pariti rocinaas, un pat redzu, tada sajuta ka viens otru nist (viens otram ik pa laikam ko riebigu pasakot, pakamandejot), protams ka ir laimigi vecuki bet ne visi un ne vairumaa, tapat ir arii gan jau ar gejiem!

Netiesasim viens otru, lai tas paliek Dieva zinjaa, tapat kaa Tas ka Dievs katram ir devis Savu izveli, un nejaucaas tajaaa, atskiribaa no daudziem cilvecinjiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tētis 10.05.2009 23:42
Kārli, vai daudz ir tādu geju pāru kuri nodzīvo kopā līdz sirmam vecumam. Kaut kā neesmu ko tādu dzirdējis. Manu prāt daudziem tā ir tikai tāda aizraušanās, kā saka modes lieta.Zināju vienu tādu cilvēku kam tiešām bija šī nosliece, taču laimīgs viņš nebija.Taču cilvēks labs, arī uzmācies man nekad viņs netika.(No kā parasti baidās heteroseksuāļi)Pasaki man vai Pēteris Čaikovskis, Imants Magone, Harijs Sūna, Oskars Vailds nebija vientuļi.
Vai tiešām tev negribētos savu bērnu kas nācis no tevis.Tas taču ir tik lieliski sgaidīt to pie slimnīcas,negulētas naktis, pirmā skolas diena... Tas taču viss tik jauki.Un šo sajūtu nevar dot neviens praids. Protams var vērmanītī pulcēties un priecāties ar saviem domu biedriem, tā ir vieglāk. Taču tas ir pašapmāns, slēpšanās no vientulības, kas uz vecumu paliek arvien lielāka. Un tici man Kārli nekas civēku tā nesagrauž kā vientulība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Love 10.05.2009 16:56
Paldies Karlim Streipa kungam par interesantiem rakstiem! Par patiesibas neshanu mums lasitajiem!
Iesaku jums Karli , nepieverst parak lielu uzmanibu tiem neizglitotiem gleviem letiniem, kuri vel joprojam nez kapec iedomajas ka vini nesoditi var nolamat vai bezmaz citadi domajoshos, citadi orientetos, citadas ticibas un pat citadas adas krasas cilvekus. Kaa mucaa augushi un par spundi baroti! Tadas "bebes" tachu ir aprobezhotas un launas uz visu pasauli bez iemesla, tads dzives stils.
Lai visiem prieciga un milestibas apgarota Mates diena!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 10.05.2009 15:00
secinaajumus kaadus? ka visiem jaabuut taadam viedoklim kaa tev? un vari banot kaut vai visu Latvijas internetu, kaa redzi pats, nepaliidz. bet regjistraaciju vareetu un pat vajadzeetu ieviest, lai tev neniezeetu nagi ar 4 nikiem raxtiit.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > x 10.05.2009 14:51
Un neesat nonācis pie attiecīgajiem secinājumiem? Atzīstieties tomēr, kas Jūs tāds esat, ja vien neesat pārāk liels gļēvulis. Var jau nobanot arī LETA datorus, bet vai tas tiešām būs nepieciešams?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 10.05.2009 14:22
Man vienīgi ir žēl, ka šādas diskusijas ātri vien pārvēršas rupjības vingrinājumos un turpat vai sacensībā, kurš būs rupjāks. Lai arī man šķiet, ka visiem ir jāļauj izpausties brīvi, tieši rupjības dēļ dažreiz uznāk šaubas par to, vai anonimitāte ir tā pati labākā interneta īpašība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 10.05.2009 14:04
neparaadaas, jo maajas ip nobanots (un ne jau par pezhasmauku vai olulaiziitaaju, bet par nepatiikamu viedokli). es par tevi, mazais rasist un liekuli, neesmu aizmirsis ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu ja 10.05.2009 13:24
Nomaacosi tas viss, uzrakstiet vienreiz rakstu par kauko labu, nav jau viss tikai melnaas krasaas zimeets pasaulee!

Protams ka interneta videe netrukst nepieklajigu (pat ljoti) cilveku, bet tas viss nav radies vakar, jau gadiem eksistee taa interneta vide par ko Juus seit rakstaat..
Protams ka butu normali, ja liktu portali registreties bet ..ir taa kaa ir...

Iesaku Jums varbut vairak pieversties papira zurnalistikai kur neviens nekulturals cilveks nevar pievienot komentu, vai arii rakstit portalos kaa jau teicat kur prasa registreties (kaut arii tie parsvaraa ir IT jomas portali, kaa piemeram notepad.lv un citi)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips