Atslēgvārdi:

Vēlēšanu atraugas 29

Labdien, lasītāji!

Vēsts, ka pietiekami daudzos iecirkņos darba ļaudis balsis skaitot plusiņus ir salikuši mīnusu rindā un otrādi, neko labu par mūsu valsts vēlēšanu iekārtu nesaka nemaz. Šodien laikrakstā ir stāsts par to, kā cilvēki ir nākuši uz iecirkni un apgalvojuši, ka visu prot un saprot, bet patiesībā nav pratuši vai sapratuši neko. Tā rezultātā viens bars politiķu jau paguva sapriecāties par ievēlēšanu, bet pēc tam kādam bija jāsaka ups, draudziņ, tā nemaz arī nesanāca.

Iesaki citiem:

Starp Saeimas vēlēšanām tomēr ir četrus gadus ilgs posms vai, ja ļoti gribas, tad starp Saeimas un pašvaldību vēlēšanām ir vairāk nekā gads. Tas nu šķiet būtu pietiekami ilgs laiks, lai balsu skaitītājiem sarīkotu kursus un pie balsu skaitīšanas laistu tikai tos, kuri šos kursus ir nokārtojuši. Jo ziņa, ka procesā ir piedalījušies kaut kādi vientieši, nudien neveicina domu, ka vēlēšanās ir bijušas pavisam labā kārtībā. Vēl jo vairāk, ja zinām, ka joprojām un vēlreiz joprojām nav saskaitītas balsis no ārzemēm, kur, piedodiet, tik ļoti un milzīgi daudz to nebija. Vēlēšanu komisijas priekšnieks Cimdars minētajā laikraksta materiālā teica, ka par spīti notikušajam viņš jau labprāt turpinātu būt par vēlēšanu komisijas priekšnieku, jo kļūmes esot bijušas "nebūtiskas." Nu, nezinu. Cilvēks amatā ir bijis jau kopš tālā 1997. gada, Latvijas politiskajā iekārtā viņš nepārprotami ir ilgdzīvotājs. Bet tajos 13 gados tomēr nekas īpašs nav darīts, lai vēlēšanu procesu mūsu valstī ievilktu 21. gadsimtā. Joprojām lielas kaudzes papīru. Joprojām vēlētāju saraksti uz papīra, nevis datorā. Cita starpā minētajā avīzes materiālā Cimdars ir paziņojis, ka vairākos iecirkņos eksperimentālā kārtā balsis esot skaitītas elektroniski. Nu, bravo! Tas būtu tikai piecus, sešus gadus pēc tam, kad ar to sāka nodarboties kaimiņi Igaunijā un krietni, krietni daudzus gadus pēc tam, kad tā sāka darīt pasaules attīstītās valstis. Es tomēr esmu kādreiz balsojis arī Amerikā, pirmo reizi tas bija 1978. gadā un nekad man netika rokās ielikta čupiņa papīru un zīmulis. Šķiet, Centrālā vēlēšanu komisija ir vieta, kurā ir vajadzīga sapurināšana.

***

Tikam viens no redzamākajiem eksemplāriem par to, cik ļoti "augstā" kvalitātē ir jēdziens "gudrās galvas," ja to attiecina uz Saeimas deputātiem, kādreizējais piensaimnieks Jaundžeikars, šajās dienās ir pasteidzies paziņot, ka nupat notikušajās vēlēšanās acīmredzot ir notikusi liela rezultātu viltošana, jo "es neticu, ka Latvijas iedzīvotāji ir tik analfabētiski, ka lielā skaitā metuši tukšas aploksnes." Te nu kārtējo reizi ir jāsauc talkā krievu teiciens par greizu ģīmi un spoguļa vainošanu. Cilvēks, kurš savā sarakstā Vidzemē palika pilnībā pēdējā vietā, nu varēja izmantot izdevību un paklusēt, ja jau priekšvēlēšanu laikā ir bijis tik kurls, ka nav dzirdējis tomēr ļoti plašo sarunu par to, ka iemest tukšu aploksni var kā protesta gājienu, tā paceļot latiņu tiem, kuri cenšas pārkļūt pieciem procentiem, bet tomēr nebalsojot ne par vienu politikāni. Tiesa, Jaundžeikaram ar sakarīgumu ir bijušas visnotaļ tālas attiecības arī citreiz, piemēram, toreiz, kad dēlu pieķēra pie stūres narkotiku reibumā un tā vietā, lai strostētu dēlu, papus sāka apgalvot, ka bezmaz vai visa Latvijas likuma aizsardzības sistēma pret viņu ir sazvērējusies. Un šis tips ilglaicīgi ir vadījis Saeimas Nacionālās drošības komisiju!?! Tas ir bijis apmēram tikpat "piemēroti," kā cilvēka tiesību nīdēja un lielā bluķu speciālista Šmita ielikšana par Cilvēka tiesību komisijas vadītāju. Bet prieks ir par to, ka pēc trīsarpus nedēļām mēs būsim atbrīvojušies arī no Jaundžeikara, cilvēks varēs atgriezties pie govju slaukšanas. Čau, čau, Dzintar. Neļauj promejot durvīm sev uzsist pa pēcpusi.

***

Tomēr pareizi, ka koalīcija būs pašreizējā, bez Saskaņas centra. Taču varu tikai atkārtoties un teikt, pirmkārt, ka sešinieks no jaunceptās VLTBLNNK politorganizācijas būs jāpieskata it moži un, otrkārt, laiks politikāņiem izkāpt no smilšu kastes, kurā viņi dala amatus, krēslus un ietekmes sfēras, un ķerties klāt pie nākamā gada budžeta. Joprojām uzskatu, ka būtu grozāma Satversme, lai pateiktu, ka jaunievēlēta Saeima stājas pie darba tiklīdz ir apstiprināti vēlēšanu rezultāti. Protams, tas cita starpā prasītu efektīvāku CVK darbu, bet, ja patlaban mums ir jāgaida līdz 2. novembrim, un būtu vērts jautāt -- kāpēc?

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 08.10.2010 17:47
Jānis Ozols>Streipam 08.10.2010 12:19 ...Inteliģenti cilvēki nemēdz rādīt ar pirkstu uz citiem cilvēkiem un saukt viņus par tukliem neveiksminiekiem...
------------------------
Cilvēki, kuriem Dievs lēmis sadzīvot ar kādu dažādību vai pat īpašām vajadzībām, šo atšķirību dēļ 99,9% ir izbaudījuši gan pazemojumus, gan vienkārši daudzus jo daudzus netaisnības pilnus mirkļus. Normāli šādi cilvēki ir daudz daudz saprotošāki un uzmanīgāki par "caurmēra normālajiem"...
~30 gadus atpakaļ pirmo pusgadu padomijas armijā es pavadīju seržantu skolā. Bija ļoti, ļoti grūti. Kazarmās blakus manai guļvietai kaimiņš bija viens lietuviešu puisis Sauļus. Viņš bija ārkārtīgi muskuļots kultūrists, bet, kā izrādījās pēc dažiem mēnešiem dzīvošanas pusbadā, viņa daudzie muskuļi zaudēja jau tā butaforisko spēku un viņš vairs nespēja ne lāga paskriet ne pievilkties pie stieņa. Protams, ka viņu par to gan klapēja, gan pazemoja - gan bieži, gan īpaši ļauni. Naktīs šis sagrautais muskuļu keģis asarās raudāja BRĒCA tā, ka mums nācās viņu atdzirdīt ar ūdeni. Kad viņš nomierinājās, tad pirms iemigt zvērēja man šņukstot ausī, ka viņš, kad kļūs par seržantu, nekad nekad nedarīs pāri jaunajiem karavīriņiem.
Mēnesi pēc seržantu skolas beigām - mēs jau bijām dažādās karaspēka daļas - uz manu medpunktu, kur tiku nozīmēts dienēt, atsūtīja jauniesaucamo. Viņam bija izspārdīta visa kājstarpe, ka visa vīriešu mantība bija piepampusi zila un karājas līdz pus celim.
Un izdarījis to visu bija Sauļus...
PRETĪGI, vai ne?!
Tāpēc, kad Streips - TIEŠI STREIPS (kādam kretīnam Misteršovu uzvarējušam ērzelim to varētu varbūt arī piedot)- raksta par tuklumu, vai piem. Klavīša dzimumzīmi uz deguna - tad tas vismaz man ir ĪPAŠI PRETĪGI.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 08.10.2010 17:08
(visbiežāk tas ir tukls neveiksminieks no Latgales puses, kurš cita starpā ir pierādījis, ka ir dumjāks par 5. klases skolēnu un tā arī uzvedas)
==========
Kārli, vai tu sevi uzskati par veiksminieku?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ansis Bergs 08.10.2010 12:30
Kā Streipa kungs grib, lai tiktu pieskatīti viņam nevēlami deputāti? Gribat lai viņus izsekotu Drošības policija, gluži tāpat kā padomju okupācijas laikā rīkojās KGB? Un ja viņi izdara kautko, kas nepatīk Streipam, tad kādām sankcijām būtu jāseko? Un ko darīt ar deputātiem, kuri, piemēram, man šķiet nevēlami un kurus, pēc maniem uzskatiem, vajadzētu moži pieskatīt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Ozols>Streipam 08.10.2010 12:19
Inteliģenti cilvēki nemēdz rādīt ar pirkstu uz citiem cilvēkiem un saukt viņus par tukliem neveiksminiekiem... Bet laikam jau Streipa kungam patīk paķengāties par cilvēkiem, kuri nav līdzīgi viņam pašam. Gluži tā pat, kā daudziem nepatīk homoseksuālisti un tāpēc mēdz viņus visādi apsaukāt, tā pat arī rīkojas Streips apsaukājot un nomelnojot sev netīkamus cilvēkus un pat cilvēku grupas. Un tāds vēl sevi sauc par profesionālu žurnālistu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sabo 08.10.2010 11:58
interesanti, kāpēc cīņa par latvisku Latviju Kārļaprāt ir tik nosodāma. Izskatās, ka Eiropa visai drīz pārliecināsies, cik saldi dzīvojas pie tik liela skaita migrantu. Jau pārliecinās, jo vairākās valstīs uzvar partijas , kas ir pret globalizāciju.
Pie tam , kārli, nevajag arī jums bļaustīties ar saviem vienīgajiem pareizajiem uzskatiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Ilgonim 08.10.2010 11:57
Tā sanāk, ka neveiksminieks no Latgales kādreiz balotējās vēlēšanās un pie CVK veidlapas bija jābūt bildei. Viņš ir tukls, lai neteiktu vairāk. Un balsu skaitītājam -- es jau neteicu, ka pie tā visa ir vainīgs, bet nepārprotami, ja četras dienas pēc vēlēšanām tas vēl nav izdarīts, tad tas liecina par sistēmas mazspēju, un par to arī bija šis blogs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


balsu skaitītājs ārzemēs 08.10.2010 11:37
Uzbrauciens ārzemju iecirkņiem nevietā. Viss bija saskaitīts tajā pašā naktī, arī plusi un mīnusi. Un uzreiz nosūtīts CVK. Kāpēc CVK kavējās ar informācijas publiskošanu, jājautā viņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 08.10.2010 08:50
Bet par tām tukšajām aploksnēm- tur viss ir vienkārši: ja Latvijas nākotne nav vienaldzīga, no piedāvājuma, kur visi ir vainu sīki, vai pie Latvijas postīšanas klāt stāvējuši, nekas nepatīk....Plus vēl mēģinājums nepieļaut, lai Saeimā iekļūst pārāk daudz sarakstu. Protams, arī tagad iekļuva, jo nebija nekādas vajadzības ne pēc nacistiem, ne ašistiem, bet tomēr labāk, nekā iepriekšējā sasaukumā ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 08.10.2010 08:47
Par tiem mīnusiņiem- manuprāt pašreizējā situācijā no tiem ir maz jēgas. Re, arī iepriekšējā Saeimā 49 no simts mīnusu bija vairāk kā plusu. Jā, droši vien daļa mīnusu izlīdzinājās, plus vēl vieta sarakstā. Taču, ja mīnuss ir nepatīk, pluss- patīk, tad nekādu atzīmju ir kas? Man vienalga? Nē, ja jau8 šāda sistēma pastāv, tad vajadzētu noteikt, ka, ja mīnusu skaits pārsniedz plusus, tad nekādas Saeimas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IlgonisL 07.10.2010 23:23
Kārli, es regulari lasu Jūsu blogu, bet reti (2X pēdējā gadā) rakstu komentārus. Man ir bijusi iespēja šogad pat divas reizes būt pie Jums raidījumā radio. Līdz ar to man ir savs viedoklis (pozitīvs) par Jūsu profesionālismu. Līdz ar to ir jautājums par šo textu "visbiežāk tas ir tukls neveiksminieks no Latgales puses".
Kādā veidā Jūs noskaidrojāt, ka komentātājs no Latgales puses (ko var izskaitļot pēc IP adrese)ir tukls un arī neveiksminieks? Mans vārds nav anonīms mammāgoolē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 07.10.2010 18:47
Tā kā acīmredzot no vl un 16.marta izvairīties nebūs iespējams,tad to vajadzētu ievirzīt lietderīgā gultnē.Pārfrāzējot romiešu senatoru-bez tam es uzskatu,ka Krievija ir atbildīga par ww2 izraisīšanu un viņai par to ir jāatbild.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


urbis- vecim 07.10.2010 18:33
Tu nu gan esi ar tukšu miltu maisu pa pauri dabūjis....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lāsma K. 07.10.2010 18:22
Jau atkal jāpiekrīt blogā paustajam viedoklim, turklāt nesaprotu, vai tik tiešām joprojām nevar ieviest elektronisko balsošanu? Pati stāvēju rindā vēlēšanu iecirknī, cik runāju ar citos iecirkņos balsojušajiem, arī viņi stāvējuši rindā. Televīzijā varēja redzēt, ka citi rindu neizstāvēja un aizgāja prom. Nemaz nerunāsim par tiem, kas gribēja nobalsot ārzemēs- cik ērti ir tas, ka uz visu valsti ir viens iecirknis, kur nobalsot? Protams, lielākā daļa negribēs ekskursiju uz otru valsts galu..
Attiecībā uz Jaundžeikaru, tik tiešām jābrīnās un jācer, ka cilvēks to ir teicis kā ieganstu, lai varētu apšaubīt vēlēšanu rezultātus, nevis domājis nopietni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


pauc 07.10.2010 18:12
Vai ,cilvēciņam,kam visas sievietes ir kazas un govisnav neērti skatīties acīs un sarunāties ar kazām un govīm?Jocīgi,ka skatā no malas viņam ,reizēm,jāsēž un jāsarunājas ar veselu ganāmpulku:))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Anonīmiķis>Kārlim 07.10.2010 17:52
Jūs jau stresojat, ka visi izņemot jūs ir anonīmiķi. Mani tas neuztrauc. Jūs tas uztrauc. Tāpēc jums ir jārāda piemērs un jānosauc savu personas kodu. Tikai tad jums būs tiesības citiem kautko tādu aizrādīt. Dažkārt vajag arī loģiski ar galvu domāt, nevis tikai strīdēties. Jauku jums vakaru, cilvēciņ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 07.10.2010 17:30
Es vienkārši ignorēju tos, kuri prot tikai bļaustīties. Tie ir cilvēki, kurus angļu valodā aprakstītu ar vārdu "pinhead." Ja paši nesaprot, ko tas nozīmē, tad var sameklēt definīciju vārdnīcā. Tas palīdzēs attīstīt intelektu, kura attiecīgajiem cilvēkiem ļoti trūkst. Un Vecais -- papētiet kādu brīdi VL! vēsturi jautājumos par rasi, reliģiju, stingrās rokas nepieciešamību u.tml., un tad runāsim tālāk. Varat sākt ar Didža Melbikša blogu tepat Politikā.lv. Atkārtoju -- nesaku, ka par visu varu šie cilvēki darbosies radikāli. Bet, ja viņi kā valdošās koalīcijas pārstāvji nākamgad piedalīsies 16. marta pasākumos, tad viņi ļoti noteikti darbosies pretēji Latvijas interesēm.

Un, pēdīgi, anonīmiķi -- vārdu, uzvārdu un personas kodu no Jums, cienītais. Ja jau tik ļoti uzstājat uz atklātību. Varu Jums apliecināt, tajos brīžos, kad portālā uzrodas kāds cits, kas lieto niku Kārlis Streips (visbiežāk tas ir tukls neveiksminieks no Latgales puses, kurš cita starpā ir pierādījis, ka ir dumjāks par 5. klases skolēnu un tā arī uzvedas), Politika.lv ar to tiek galā. Jauku Jums dienu, cilvēciņ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaspars Gasūns -> Kārtējais anonīmiķis 07.10.2010 17:26
Lai prasītu personas kodu, būtu sākumā jāpapūlas pašam savs vārds un uzvārds uzrakstīt.
Sāksim ar mazumiņu! ;)

Bet Jūsu komentārs, šķiet, taču nebija nemaz domāts taisnīguma un vienlīdzības iedibināšanai, vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Horacio 07.10.2010 15:58
Greizais ģīmis un spogulis ir no Nikolaja Gogoļa

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārtējais anonīmiķis 07.10.2010 15:32
Man gan šķiet, ka arī Kārlis Streips ir kārtējais anonīmiķis, jo tādi Kārļi Streipi var būt vairāki nekā viens. Tāpēc, Kārli, lūdzu beidzot nopublicējiet arī savu personas kodu. Savādāk jūs esat tieši tāds pats anonīmiķis, kā visi citi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecis>Kārlim 07.10.2010 15:12
Varbūt lai mums būtu labāk saprotams paskaidrojiet, minot konkrētus piemērus, kuri priekšlikumi ir normāli nacionāli, pret kuriem jums nebūtu iebildumi (respektīvi jums no viņiem nebūtu bail), un kuri ir jau itkā radikāli (respektīvi jums būtu paniskas bailes)? Kur ir šī robežšķirtne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecis>Kārlim 07.10.2010 15:05
Kādas tad ir tās Latvijas valsts intereses, kuras VL varētu neievērot? Kautkā neesmu dzirdējis, ka valsts līmenī būtu definēts, kas ir Latvijas intereses. Līdz ar to visi šo jēdzienu izprot dažadi. Kāpēc jūs uzskatiet, ka jūsu subjektīvais viedoklis, par to kas ir Latvijas valsts intereses, ir pareizāks nekā nacionālistu viedoklis?
Ko jūs uzskatat par radikālu rīcību? Vai Pilsoniskās savienības programma ir radikāla? Vai latviešu valodas un kultūras aizstāvēšana ir radikālisms?
Par VL uzvedību jums nav pārliecības. Bet par Lemberga kabatas partiju gan esat pāliecināts, ka viss būs ok? Lemberga 22 pakalpiņi pilnīgi noteikti ievēros Latvijas valsts intereses, vai ne? Par tiem jums nekādu šaubu nav? Galvenais šaubu objekts ir seši cilvēki? Laikam viņi Latvijas politikā būs krietni ietekmīgāki par Lemberga daudzskaitlīgajiem stipendiātiem :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Vecim 07.10.2010 14:52
Kārtējais anonīmiķis. Skumji, ka esat tik bailīgs. Bet es nebaidos no nacionālistiem. Es baidos no tā, ka valdībā varētu būt cilvēki, kuri rīkosies neatbilstoši Latvijas valsts interesēm. Viena lieta ir nacionālisms, cita lieta ir radikālisms. Nesaku, ka VL valdībā uzvedīsies radikāli, bet pārliecināti par to mēs nevaram būt. Un no kādas slimības Jūs pats ciešat, ja Jūs nevarat neko citu starp ausīm atrast, kā apsaukāšanos? Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ecis 07.10.2010 14:32
Kārlis ir vienkārši prasts homofobs. Viņš baidās no visa, kas ir saistīts ar nacionāliem jautājumiem. Citi baidās no homoseksuālistiem, bet Kārlis baidās no nacionālistiem. Nez vai tā ir slimība vai vienkārši bailes?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alla 07.10.2010 14:22
un viens no ta sesnieka ir homo, intresanti kurs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 07.10.2010 14:18
Es tomēr esmu kādreiz balsojis arī Amerikā, pirmo reizi tas bija 1978. gadā un nekad man netika rokās ielikta čupiņa papīru un zīmulis.
---
kaa tad to dara amerikaa? 1978 bils geitss bija tikko saacis darba dziivi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ašais 07.10.2010 14:16
Jā, Kārļa viena no galvenajām galvasāpēm būs VL sešu deputātu pieskatīšana. Nedod dievs viņi vēl gribēs, lai tiktu īstenota dzīvē Pilsoniskās savienības (kura ir ļoti līdzīga VL programmai) priekšvēlēšanu programma. Ko gan par to teiks Krievija? Cerams Kārlis nenoģibs.
No tiem sešiem deputātiem viens ir Visvaldis Lācis. Tas "nelietis" bija atļāvies Saeimā balsot ne tā, kā lika Lembergs. Tas gan bija ļoti nesmuki, vai ne Kārli? Vēl viens no šī "šausmīgā" sešinieka ir Einārs Cilinskis, kuram ir jau liela pieredze Saeimas darbā. Man gan neškiet, ka pirms tam Kārlim bija kādi būtiski iebildumi pret Cilinski... Bet tagad viņš ir ļoti būtiski mainījies, vai ne Kārli?
Vēl viena persona no šiem sešiem ir Inese Laizāne, bijušā Daugavpils teātra direktore. Viņai gan ir jau 39 gadi, bet tikuntā viņa nezkapēc tiek pieskaitīta pie jauno puišu sešinieka...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumoram 07.10.2010 14:00
tāpēc, ka pēc Mēness kalendāra ir pēdējā-29. diena.Zema enerģētika

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 07.10.2010 13:52
Interesanti, kapēc man šodien negribas komentēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis 07.10.2010 13:42
Pareizi Kārli, VL ir moži jāpieskata. Viņu ir tik daudz, veseli seši! Lemberga kompāniju gan nevajag pieskatīt. Tas jau savējais čomaks, ar viņu viss ir ok. Arī Vienotībā visi ir vienādi domājoši, balsos precīzi pēc paceltā īkšķa norādēm, tā pat kā to lieliski darīja Kalvīša kompānija.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips