Atslēgvārdi:

Vecie, bet turīgie vēži -- pārdomas sestdienā 7

Labrīt, lasītāji!

Veci vēži, veci principi. Šodien ziņots, ka ļaudis, kuri valdības maiņas dēļ ir zaudējuši darbu, no likumā paredzētajām kompensācijām nedomā atteikties. Tas maksāšot ap 180 tūkstošiem latu, jo runa ir ne tikai par ministriem, bet arī par visiem viņu palīgiem, asistentiem, darbiniekiem u.tml.

Iesaki citiem:

Aizejošais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš sola savu kompensāciju pārskaitīt politiski represētajiem, un negribu būt pietiekami liels ciniķis, lai to saistītu ar to, ka pēc dažiem mēnešiem būs pašvaldību vēlēšanas... Bet citi aizejošie ministri savu naudu ņems gan, turklāt aizsardzības ministrs Veldre žurnālistei, kura pavaicājusi par to, ko darīs tālāk, atcirtis: "Tas lai paliek manā ziņā." Veci, veci vēži un veci, veci ieradumi. Tiesa, Veldre tagad atkal, paldies Dievam, ir privātpersona, var doties atpakaļ pie saviem cilvēkam līdzīgajiem zirgiem, un labu ceļa vēju -- laikam jau viņam nekas īpaši nav jāskaidro. Bet jautājums, protams, ir arī par valsts budžetu un to ekonomisko krīzi, kura cita starpā tomēr lika Veldrem atteikties no ilgi lolotās domas par zirgu gvardi. Man jau neskauž -- ja likumā tādas kompensācijas ir paredzētas, tad reti kurš uz tām pateiks nē, nē, man jau nevajag. Ja vien nebūtu tas apstāklis, ka Saeima jau ilgstoši ir marinējusi likumprojektu, kurš paredz kompensāciju termiņu samazināt no trim līdz vienam mēnesim. Savējos ta' neaizskar. Katram var gadīties tā pazaudēt darbu, un tas nekas, ka pensionārs, kuram nule ir pateikts, ka šogad pensija lielāka nekļūs, varētu kļūt škrobīgs par to, ka visnotaļ nekompetentais Veldre par aiziešanu dāvanā saņems 6441 latu. Un ne bez pamata škrobīgs būs. Protams, Veldres kompensācijas pārdalīšana katram pensionāram neko īpašu nedotu, bet princips tomēr, princips.

Par veciem vēžiem jādomā arī apstāklī, ka nupat Valsts kontrole bargi nokritizējusi valsts akciju sabiedrības Valsts nekustāmie īpašumi vēlmi, ekonomiskas krīzes laikā izdot sešus miljonus latu par jauna biroja celšanu. Par to lēmusi viena no daudzajām ļoti dāsni atalgotajām valsts uzņēmumu valdēm, kura jautājumu par jaunas ēkas celtniecību risinājusi tiesa, ne nelikumīgi, bet paslepus gan. Par plāniem neesot pat zinājis Finanšu ministrijas valsts sekretārs, kurš it kā attiecīgajā jomā skaitās valsts pilnvarotais. Te ir velkamas paralēles ar Kultūras minitrijas pagājušā gada beigās pa fikso un arī ļoti slepeni noslēgto līgumu par koncertzāles projektēšanu. Arī tur bija runa par dzīrēm mēra laikā. Toreiz no amata aizgāja Demakova, tiesa, neatzīstot nekādas kļūdas vai kļūdiņas. Nu būs jāskatās, kas notiks ar VNĪ valdes priekšsēdētāju un viņa kolēģiem. Saeima nupat ir samazinājusi valžu un padomju skaitu, to locekļu skaitu un to atalgojumu. Lai arī forsēti, šajā ziņā deputāti ir veikuši labu darbu, un patiesi vecajiem vēžiem nu nākas trūkties, un labi, ka tā. Vispār tagad raudzīsimies modri, vai aizejošās valdes un padomes vēl nemēģinās pa kluso šo to pastādāt, pirms kādreiz Vairas Vīķes-Freibergas pieminētais Damokla zobens tām patiešām nokritīs uz galvas.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasiitajs 15.03.2009 22:43
Mans komentaars ir riktigs off - topics, bet ljoti svariigs...

Kaa Juus jau pats zinaat - Jums ir otrs blogs (blogspotaa), un es biezi tajaa -eju katru dienu, bet Sodien bija ipasa reize - negativaaja nozimee...

Mana Antiviruss (Kaspersky), kas ir viens no labakajiem pasaulee, blokee Jusu lapu un blauj ka Taa nodarbojas ar parolu, kreditkarsu informacijas un citu svarigu pers..informacijas zagsanu...

Tatad visticamak Jusu bloga lapa ir inficeta, ko Juus varetu darit?(Ceru ka velaties, jo arii Jus pasu Tas diemzel var skart(piemeram ibankas informacijas zagsana), Juus varetu aizrakstit Blogspot.com administracijai par so lietu - lai Taa parbauda Jusu lapu, vai taa nav inficeta, jo Pats Jus neko diemzel nevarat darit, ja vien neesat labs programmetajs... :)

Taas nav mulkibas ko es Jums rakstu, tada ir Interneta ikdiena, pat popularu saitu - pasu antivirusu majaslapas, un citas majaslapas katru dienu pasaulee tiek inficetas un Jusu blogs diemzel nav iznemums, diemzel...

Ludzu sazinieties ar googles administraciju

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

diemžēl 15.03.2009 08:46
Streipa kungs, vai gribat lai naudīgie domātu kā mazturīgie?
nebija, nav un nebūs. Tāda pasaule.Jā, valsts amatpersonām ir jārūpējās par visiem,citādi kopums -valsts, nav spēkā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sarežģī 15.03.2009 08:41
narvasena kioski plāno likvidēties vai reorganizēties tuvākajā laikā.. Kur tad tos e-talonus pirksim? Izskatās,ka Damokla zobens arī virs rīdzinieku galvām... Nepatīk tie e-taloni...Lieks papīrs makā. Cik vajadzēja braukt -nopirka talonu vai kartiņu. Izmantoja un izsvieda. Turpmāk būs vēl jāseko izmantojumam katrā braukšanas reizē...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 15.03.2009 00:25
Par Slakteri un Veldri - nezinu; varbūt viņi tomēr bija vien nekompetentas izkārtnes, lai citi ļaudis varētu nokārtot savas lietas, bet ministri dienesta stāvokli personīga labuma gūšanai neizmantoja? Vienmēr jau gribas ticēt labajam, kas ir katrā cilvēkā.

Lai kā tur arī nebūtu, ir tāds krievu sakāmvārds: pēc galvas noņemšanas par matiem vairs neraud. Uz pazudušo miljardu fona tie daži tūkstoši nieks vien ir. Tauta saziedotu vēl dažus tūkstošus, ja varētu atlaist vēl dažus līdzīgus tautas kalpus. Šobrīd Kultūras ministrija šķiet pats ļaundabīgākais iestādījums - ja pati nozare nonākusi izdzīvošanas režīmā, tad neticu, ka tik daudz tos ierēdņus vajag.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

e-Andrim 14.03.2009 22:22
Vai Jums tiešām šķiet, ka ministri saņem tikai algu? Varbūt kāds 1 vai 2 tiešām, taču tas pats Šlesers, kurš ir nekas vairāk kā zaglis miljonu apmērā un tā pati Demakova, tas pats Slakteris, ar augstākā mēra nekompetenci un tā joprojām.
Darbs nav darīts, valsts novesta lidz bankrotam, taču algas un kompensācijas saņem. jauki gan? nē, nav jauki. ir pretīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 14.03.2009 13:17
Ņemot vērā biežo valdību maiņu, politiskie amati ir ar paaugstinātu atlaišanas risku. T.i. ministru, un dažu ar viņiem saistīto personu atlaišanas kompensācijas par 3 mēnešiem nav nekas ārkārtējs - turklāt ministri (atšķirībā no dažu padomju locekļiem) nesaņem astronomiskas algas.

Vaicāt, ko V.Veldre darīs ar saviem 6 tūkstošiem, protams, ir OK - galu galā viņš ir publiska persona un tie ir nodokļu maksātāju līdzekļi. Bet vai tas tiešām ir būtiskākais apstākļos, kad "Jaunie trīs brāļi" bez jebkādas vajadzības noslēdza līgumu par koncertzāles projektēšanu par 6 miljoniem (ar to naudu pietiktu, lai izmaksātu atlaišanas kompensācijas tūkstoš nekompetentiem Veldrēm - kas būtu daudz tālredzīgāks budžeta naudas izmantojums). Un nupat mums ir jālasa, ka šie J3B kaitnieki joprojām nav padzīti no darba vai arestēti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aste 14.03.2009 12:36
prieks par pavasari. nezinu par damokla zobenu,bet lāstekas gan vairs nekritīs uz rīdzinieku galvām.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips