Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijām 3

  • Autors:Linda Curika
  • Organizācija:Latvijas Pilsoniskā alianse; Finansētājs: Baltijas–Amerikas partnerattiecību programma
  • Gads:2007
  • Valoda:latviešu

Pētījums apskata NVO finansēšanas no valsts budžeta līdzekļiem praksi Latvijā, analizējot finansējuma piešķiršanas veidus un tā apjoma dinamiku laikā no 2002. gada līdz 2006. gadam, kā arī kritērijus, kas nosaka finansējuma piešķiršanu noteiktām organizācijām.

Iesaki citiem:

Pētījuma autore Linda Curika un konsultante Rasma Pīpiķe secina, ka Latvijā vēl nav izveidoti vienoti valsts finansējuma sadales kritēriji un finanšu atbalsta piešķiršanas sistēma nevalstiskajām organizācijām nav pārskatāma un līdzsvarota.

Viens no nevienlīdzīgākajiem veidiem finansējuma sadalē Latvijā ir tā sauktā „demokrātiskā kvota”. Kvotas ietvaros katru gadu Saeimas deputāti sadala vairākus miljonus latu nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām, izglītības un sporta iestādēm un šajā sadales sistēmā nav skaidri noteikti atbalstāmo projektu atlases, kā arī atskaitīšanās kritēriji.

Pētījums „Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijām” ir pieejams Latvijas Pilsoniskās alianses (eLPA) birojā Ģetrūdes ielā 19/21-3, Rīgā.

Plašāka informācija biedrībā „Latvijas Pilsoniskā alianse” pa tālruni 784647 pie vai pa e-pastu alianse@nvo.lv

(Valsts finansējums nevalstiskajām organizācijāmpdf) (802.88 KB)

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Muskan Zada

Wow i can say this is another extraordinary article not surprisingly of this blog.Bookmarked this website.. how to play poker

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda Curika - Novērotāja 20.06.2007 11:51
NVO jau tiek finansētas par valsts naudu. Un šī pētījuma mērķis ir ne tik daudz, kā NVO LŪGUMS sniegt tām valsts finansējumu, cik norādījums uz to, ka sistēma ir nesakārtota, jo nauda NVO sektorā ienāk necaurspīdīgi, ar apšaubāmu konkurences un godīguma principu nodrošinājumu.

Un šis ir nevis apšaubāmu NVO lūgums tās finansēt no valsts. NVO ir ne tikai komentārā pieminētās destruktīvās organizācijas (lai gan šis ir diskutabli) . NVO ir invalīdu, pensionāru, ekoloģijas kustības, kas bez valsts atbalsta nespēj pastāvēt. Turklāt, piemēram, Sarkanais krusts vai Malumednieku organizācija savā jomā spēj būt noderīgi valsts funkciju īstenotāji jomās, par ko valstij/pašvaldībai ir jārūpējas, bet kam tai nepietiek cilvēkresursu un zināšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Novērotāja 06.06.2007 09:43
Kāpēc valstij ir jāuztur nevalstiskās organizācijas, it īpaši ja daudzas kla'ji iestājas par sabiedrības un valsts destabilizāciju?

Ar to jau arī atšķiras nevalstiskās organizācijas, ka tās dibina kādam konkrētam mērķim, lai paustu savus atšķirīgos viedokļus. Ja kādai grupai ir kādas specifiskas intereses, tad lai arī viņi paši finasē šo interešu aizstāvību (nevalstiskās organizācijas aktivitāšu rīkošanu).Ir jau arī vairāki projekti, kur nevalstiskās organizācijas var iesaistīties, ir jau arī ziedojumi. bet nelaime tāda, ka it īpaši ekstremās nevalstiskās organizācijas vēlas, lai tās mākslīgi uzturētu pa valsts (nodokļu maksātāju ) līdzekļiem. vai tas nav tā kā par traku?

Citi autora darbi