Atslēgvārdi:

Valsts bezdarbnieku politika 9

Šis ieraksts top guļot gultā. Es guļu un negribas celties, nav jau īsti iemesla. Ir dažreiz tādi rīti, kad vispār negribas pamoties, jo tu saproti, ka pasaule jau nemaz tā īsti tavu piecelšanos negaida. Pirmā sajūsma, par iespēju veidot labāku dzīvi arī noplakusi, bet to nomaina skarbās realitātes izjūtas.

Iesaki citiem:

Mana draudzene bezdarbniece no kaimiņsētas smilškastes vakar sūdzējās, ka negribot vairs neko. Viņa bez darba jau krietni ilgāk. Viņai esot vienalga, kas notiek ar valsti, ar viņu, ar dzīvokli. Reizēm šķietot, ka vieglāk ir nomirt. Tas man atgādināja bērnībā redzēto multeni Ezītis miglā. Kad Ezītis iekrita upē un domāja – ļaušu, lai upe mani ness, bet viņa kažoks kļuva arvien mitrāks. Visi zin, ar ko beidzās šis stāsts. Ezītis tomēr nokļuva galā un skaitīja zvaigznes. Bet vai mums būs kāds, kurš palīdzēs upi pārvarēt, ļaujot peldēt uz savas muguras?

Dažas dienas atpakaļ vēroju LTV raidījumu 100.pants. Tur NVA un VSAA dāmas bārstīja vispārzināmus faktus. Visspēcīgākie manuprāt tomēr bija divi ieteikumi – viens 4 mēnešu pabalstu izmantot 9 mēnešus un otrs kļūt par pašnodarbinātu personu. Turklāt otrajā gadījumā, pat, ja tu maksā visus nodokļus, persona netiek apdrošināta pret bezdarba gadījumu, jo tas redziet esot atkarīgs no pašas personas, atbrīvot sevi no darba vai nē. Cik oriģināli! Un piebildīšu - arī izdevīgi.

Valsts šībrīža politika ir likt visiem bezdarbniekiem kļūt par uzņēmējiem. Turklāt pašnodarbinātiem uzņēmējiem, jā atbildēt ar visu savu mantu (I.K.) un neveiksmes gadījumā nesaņemt nekādu atbalstu no valsts. Latvija es tevi mīlu! Šķiet gan, ka dažai labai darbiniecei derētu iziet tālāk par sava kabineta durvīm un tad gvelzt niekus.

Cita starpā gadījums, kas notika vakar trolejbusā man lika pārdomāt Rīgas Satiksmes dubultmorāli. Domāju daudzi no Jums ir redzējuši sabiedriskajā transportā situāciju ar bezbiļetniekiem un kontrolieri. Protams, ja bezbiļetnieks izskatās maksātspējīgs un nav ļoti agresīvs, tantiņas mēģina iekasēt naudu. Bet, kas notiek, ja bezbiļetnieks ir notetovēts no galvas līdz kājām netīrā sportatērpā? Kontrolieri izliekas, ka viņa nav, vai labākajā gadījumā liek izkāpt.

Kādēļ man, kā bezdarbniekam ir jāmaksā par braucienu, vai sodu, ja izskatos maksātspējīgs, bet kaut kādi tirliņi vienkārši brauc? Un esmu pilnīgi pārliecināts, ka manā gadījumā kontroliere nepakautrētos izsaukt policiju, turklāt augstākminētajā, nekas tāds nenotika. Un kur ir taisnība?

Lai Jums darba pilna diena, bet es vēl nedaudz pagulēšu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tenis 09.05.2009 18:42
jazz57,
Nekad nebiju dzirdējis par šādiem skaitļiem - vai Jūs negribētu dalīties ar mums, kur var atrast šādu satricinošu statistiku?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 09.05.2009 16:38
Arnoldam!Pie mūsdienu tehnoloģijām un augstā darba ražīguma kāds vienmēr paliks tukšā un tas arī būs jāuztur.Attīstītajās zemēs katrs ceturtais zaudē darbu reizi gadā un tas bija pirms krīzes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lai veicas! 08.05.2009 22:23
Sveiks, Jūlij! Tavu situāciju saprotu, jo mans vīrs 4 mēnešus bija bez darba, t.i., darbavieta it kā skaitījās, bet pasūtījumu vairs nebija, un īpašniekam līdz ar to vairs nebija naudas, ko maksāt darbiniekiem. Visi gaidīja, ka stāvoklis uzlabosies, bet cik ilgi gaidīsi - ēst taču gribas. Sākām AKTĪVI meklēt darbu - informējām draugus, radus, paziņas, ik pa pusstundai skatījāmies NVA mājas lapā, vai nav jauni piedāvājumi, pārbaudījām arī citus portālus. Un tici vai nē - vīrs darbu dabūja. Jo bija pirmais, kas pieteicās un acīmredzot pārliecināja jauno darba devēju par savām spējām. Arī Tev taču IR internets - meklē ar tā palīdzību un Tu atradīsi. Šobrīd jāpieņem jebkurš piedāvātais darbs - lai arī alga maza, un tas nav Tavs sirdsdarbs. Ja tikai gulēsi savā gultā, tad - tici man - neviens ar paplāti Tev darbu nepienesīs. Sapurinies un sāc rīkoties! P.S. Arī mani tās dāmas no NVA un VSAA burtiski tracināja. Un vēl - staigā kājām! Fiziska piepūle mazina drūmas domas, un ir taču pavasaris - paskaties apkārt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

egita 08.05.2009 19:26
Pīkstēt nedrīkst (!) es arī esmu bezdarbniece, bet atsāku mācīties, un jūtos gana noslogota turklāt nemoka tādas lietas kā "ko darīt?" un ceļos katru darba dienas rītu 7 – pat tad ja negribās, vienkārši, lai neizlaistos. iepriekš rakstīji „Pārsvarā esmu strādājis ar IT jomu saistītās nozarēs, tomēr atbilstošu izglītību apliecinošu dokumentu līdz šim neesmu ieguvis.” Nu tad lūdzu - ir īstais laiks iegūt šo dokumentu ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arnolds 08.05.2009 15:42
Jazz, un? So what? Ja kaut kas ir jādara, tad ir jādara, jācešas sasniegt maksimāli labākais rezultāts, ne? Runājot par pensijas vecumu, ja sistēma nav ilgspējīga, ja cilvēki sāk dzīvot ilgāk, kāpēc ne? Ir kāda cita alternatīva? Nav prātīgāk investēt vairāk veselības sistēmā, lai cilvēki dzīvo vēl ilgāk un iet pensijā vēlāk?

Man liekas ir divas izvēles dažreiz padomāt par jautājumiem vai arī piņņāt kā mazam bēbim - sāks laupīt veikalus, vajadzēs lasīt pudeles? Tev ir kāda pašcieņa?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 08.05.2009 15:30
Valsts neizbēgami būs spiesta bezdarbniekus barot pēc rietumu šnites,citādi viņi sāks laupīt veikalus.Pensiju vecumu nāksies atbīdīt uz 101 gadu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arnolds 08.05.2009 15:10
Un vēl Jūlij, ko tu gribi. Kā pats saproti mums ir milzīga recesija, kas nozīmē to, ka darba nav. Valsts var mēģināt ar šo situāciju tikt galā divos veidos, abi no kuriem mums nav pieejami.
1.Maksāt pabalstus, bet naudas nav. 2.Stimulēt ekonomiku palielinot budžeta deficītu, ko mēs atkal nevaram darīt, jo nav naudas.

Līdz ar to var liet cik vien lielas asaras gribi, vienīgais risinājums ir cilvēku pašu rokās - sākt kaut ko produktīvu darīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arnolds 08.05.2009 15:07
Nu jā, protams, tas ir ļoti apsveicami, ka tu norādi uz problēmām Latvijā, kā arī dalies ar citiem ar savu pieredzi.

Bet es tomēr vēlētos aicināt tevi paanalizēt iemeslus kādēļ šāda situācija ir radusies, kādēļ pabalsti ir tik īsu laiku un kādēļ bezdarbnieku apmācību kursu vai nu nav vai arī tie ir bezjēdzīgi. Godīgai un drosmīgai atbildei uz šo jautājumu vajadzētu būt tāda, ka tu par to visu nelikies ne zinis iepriekš un visļaunākajā gadījumā vēl pie tam aģitēji pret 9.maija vai geju gājieniem.

Protams, ka situācija ir slikta, bet es aicinātu uzņemties arī daļu atbildības pašam! Mācīties no kļūdām un nākotnē pievērst uzmanību tam, ko valdība dara un nedara, bet nu izvēle ir tavā ziņā. Varbūt patiešām uz balta zirga atjās varonis, kas mūs izglābs.

Mans ieteikums, nedaudz mazāk skarbā tonī:) Es ļoti labi saprotu to kā tu jūties, bet nevajag nokārt degunu:) Paņem un sāc kaut ko mācīties, ja tev ir hobijs, kas dod fizisku rezultātu, piemēram, grozu pīšana, sāc ar to nodarboties vairāk. Iesaisties visādās organizācijas, runā ar cilvēkiem un ja ne pēc gada, tad diviem tas atmaksāsies!

Un galvenais nevajag raudāt, bet vajag skatīties līdzi tam, kas notiek un dod ieteikumus kā risināt problēmas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 08.05.2009 15:04
Atklāti sakot, man nepalika skaidrs, par ko īsti ir iebildumi - vai tiešām Jūlijs protestē pret to, ka valsts labprāt redzētu, ka pilsoņi paši kļūst par uzņēmējiem? Man nudien nešķiet, ka tas būtu kaut kas dīvaināks nekā gulēšana gultā neko nedarot un saņemot bezdarbnieka pabalstu. Tas nav arī nekas jauns vai īpaši raksturīgs Latvijai. Jums noteikti ir prasmes, kuras tirgū ir pieprasītas, bet ņemot vērā krīzes apstākļus uzņēmēji nevar Jūs nolīgt, jo tas izmaksā vienkārši par dārgu. Tas gan nenozīmē, ka uzņēmēji negribētu pirkt no Jums šos pakalpojumus kā no firmas, jo šāds pirkums ir krietni vien lētāks. Visai veiksmīgi izmantoju līdzīgu taktiku, kad biju bezdarbnieks Zviedrijā, un man nudien nešķiet, ka tie būtu "nieki".

Pēc tam iesaku arī pievienoties kādai biedrībai, kas nodarbojas ar jautājumiem, kas Jums šķiet aizraujoši. Tas ir lielisks veids, kā veidot personīgo paziņu tīklu, kas var ne tikai palīdzēt personīgajā biznesā, bet arī palīdzēt atrast cita veida darbu un uzlabo garastāvokli.

Citi autora darbi
P 61309

Kā Jums griezt? 10 Autors:Bezdarbnieka blogs

P 61309

Ķeksītis 10 Autors:Bezdarbnieka blogs