Atslēgvārdi:

Valsts: ai, labāk lai paliek invalīds 5

Nu jau piekto reizi Latvijā norisināsies "Labestības diena". Tā, bez šaubām, ir lieliska iespēja redzēt, ka ar mūsu sabiedrību vēl viss nav zaudēts - tā spēj saliedēties pat grūtos brīžos. Pat tagad, krīzes laikā, cilvēki ir gatavi ziedot labiem mērķiem. Vai vismaz mierināt sevi, ka ir izdarījuši labu darbu, veicinot ziņas izplatīšanos sociālajos medijos (uzliekot uz sava profila emblēmu, atzīmējot un iesakot lapu). Un kuram gan medijam nepatīk savu publicitāti vairot ar akcijām, kurās tiek palīdzēts slimiem bērniem? Jo mēs taču zinām, ka bērni un kucēni ir jebkuras akcijas panākumu atslēga.

Iesaki citiem:

Ja paskatamies uz dalībnieku sarakstu, tad redzam, ka tur piedalīsies bērnu attīstības studijas, populāras mūzikas grupas, TV raidījumu vadītāji, nevalstiskās organizācijas. Tie, kurus varam droši saukt par viedokļu līderiem.

Bet vai tikai man liekas, ka kaut kas nav īsti kārtībā ar šo situāciju kā tādu?! Es neiedziļināšos tēmā par to, ka tiek veidotas Saeimas darba grupas, kam būtu jāveicina dzimstības palielināšanās un māmiņu klubi, portāli un aktīvās māmiņas cīnās par to, lai tiktu atcelti iesaldētie pabalsti (kas patiesībā vēl joprojām ir gana dāsni, ja godīgi esi maksājis nodokļus un pelnījis labi). Tas ir tas, kas mums liekas aktuāli - dzimstības rādītāji un nauda. Bet kā ar dzīves kvalitāti? BĒRNU dzīves kvalitāti?

Šogad būs jāpalīdz mazāk kā 100 bērniem, un dažus no tiem no invaliditātes un dzīves valsts maizē šķir ... nieka 3 000 latu. Man nav grāda ekonomikā, tomēr es domāju, ka ir skaidrs, ka akls, nedzirdīgs vai invalīdu ratiņos sēdošs bērns valstij izmaksās vairāk (nodzīvojot vidējo dzīves ilgumu), nekā šie 3 000 latu. Kā vispār mēs esam nonākuši tik tālu, ka SABIEDRĪBAI ir jāsametās, lai glābtu bērna veselību, kamēr valstij tam nav naudas? Šis bērns, iespējams, vēlāk dos ievērojamu pienesumu sabiedrībai un valstij kā sportists vai zinātnieks, vai vismaz strādājot maksās valstij nodokļus.

Kāpēc jau piekto gadu (tātad, viss sākās pirms lielās krīzes un budžeta cirpšanas) sabiedrība klusējot sametas BĒRNU ārstēšanai, ja valsts mums kā vecākiem sola, ka BĒRNS IR PRIORITĀTE un MEDICĪNA BĒRNIEM LĪDZ 18 GADIEM IR BEZMAKSAS?! Kāpēc šie viedokļu līderi spēj sēdēt pie viena galda kopā ar politiķiem, lai risinātu sev aktuālos jautājumus (piemēram, digitālās pārraides izmaksas), bet nesēžas pie viena galda, lai risinātu to, kan valstij nav naudas atsevišķu bērnu slimību ārstēšanai? Labs darbs ir pagozēties TV ekrānu saulītē un aicināt ziedot. Un tā ir jauka publicitāte. Jo kurš gan medijs pastāstīs par TV realitātes šovu zvaigzni, kas dodas uz Saeimas komisijas sēdēm/Veselības ministriju, lai risinātu šo problēmu no turienes, no kurienes tai aug kājas? Un, ja nepastāstīs, tad priekš kam pūlēties, vai ne?

Protams, vajag ziedot. Un mēs ziedosim. Bet tai būtu jābūt valsts atbildībai, jo tā mums, vecākiem, ir solījusi rūpēties par bērnu izglītību un veselību. Un gribētos redzēt mazāk publisku kampaņu, kas ļauj pagozēties zilo ekrānu saulītē, bet vairāk darba, lai risinātu cēloņus, nevis glābtu sekas. Jo es ticu, ka šie cilvēki spēj mobilizēt ne tikai sabiedrību, bet arī varu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 11.05.2011 13:23
Jo jebkura ielaista slimība maksā dārgāk, nekā neielaista. Kā, piemēram, jau sen privatizētajā zobārstniecībā, kas var lepoties ar skaistiem kabinetiem, taču cilvēki staigā bez zobiem. Un dievs vien zina, cik no viņiem tā dēļ, ka nebija kur ņemt naudu,ir tikuši pie reimatiskām kaitēm ar vai bez sirds bojājumiem. No otras puses, ja ieguldītu nedaudz vairāk par raušanas summu, bet jau no paša sākuma, tad būtu zobs un nebūtu reimatisma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 11.05.2011 13:21
Ir viena lieta, ko "taupītāji" regulāri aizmirst: tas, kā tiek aprūpēts slimnieks, ietekmē ne tikai šo cilvēku un apgādājamos, ja viņam tādi ir, bet arī radus, draugus, paziņas, kolēģus, kas, vērodami visas peripētijas var un nonāk pie pārliecības, ka pie ārsta iet nav vērts, jo tikvaitā neviens neko nedarīs. Arī veselīga dzīvesveida propaganda var iet gar ausīm, jo galu galā varam uzskatami redzēt, ka arī tie, kas dzīvo godīgi, mokās, tāpēc ka ir slimi paši, vai arī viņiem ir slimi bērni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja 10.05.2011 23:14
Šī valsts ir tik "labvēlīga" bērniem, ka pat veselu bērnu un kārtējo bezmaksas pārbaudi ie speciālista nevar aizvest, ja vismaz pāris mēnešus negaidi rindā.
Mums pērngada novembrī vajadzēja gastroenterologa konsultāciju. Vienības gatves slimnīcā pateica - šogad vairs nav iespējams pieteikties, pienāciet nākamgad! Bet Gaiļezerā aicināja zvanīt konkrētā datumā plkst. 9.00 Zvanīju, zvanīju, zvanīju 38 minūtes, reģistratūrā neviens neatbildēja. Tad beidzot telefona klausule tika pacelta un kāda nelaipna balss man paziņoja - pierakstīties pie ārstes vairs nav iespējams, par vēlu zvanāt!
Protams, par maksu pie ārsta var tikt jebkurā laikā. Pieteicu meitu privātpraksē pie dakteres, pie kuras netiku Vienības gatvē, samaksāju Ls 20 un nokonsultēja ārste manu bērnu jau pēc 2 dienām!

Tas, ka noziedo dažiem bērniem, nerisina sistēmiskas problēmas valstī kopumā.
Šī valsts ir liekulīga, aicinot ražot bērnus, lai glābtu latviešus. Varbūt mēs ar šādu attieksmi pret bērniem neesam pelnījuši dzīvot "mūžīgi mūžos".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 10.05.2011 12:44
Kāda starpība, kur bērni ārstēsies?! Vai mūsu mērķis ir nodrošināt ārstēšanos pie labākā sertificētā, legālā speciālista, kas viņu var izārstēt kaut tas atrastos Tanzānijā, Turkmenistānā vai ārstēt EEZ zonā?! Un kur šeit ir demagoģija - valstij ir jāapmaksā bērnu ārstēšana, nevis sabiedrībai. Jo, ja tas nenotiks, viņi visu mūžu pavadīs valsts maizē tikai tādēļ, ka valstij pietrūka daži tūkstoši latu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

alpaka cukurgalva 10.05.2011 11:54
Ja nemaldos, labestiibas diena un valsts dotaacijas paarklaajas. peern, piemeram, bija gadijums, kad es arii labestiibas dienaa ziedoju, lai meiteniite Anna Alona staigaatu, tachu peec tam izraadiijaas, ka vinjas vecaaki vienlaikus bija pieteikusies uz valsts finanseejumu, ko arii dabuuja. protams, nauda tika citiem beerniem.
bet vajadzeetu uzmaniigaak ar apgalvojumiem.
taapat, par valsts naudu beerni var aarsteeties ES valstiis un Eiropas ekonomiskajaa zonaa. Bet, ja grib Krievijaa, kaa, piemeeram, vairaaki beerni ziedot.lv projektos, tad tas nav par valsts naudu.
es domaaju, ka ar valsts finanseejumu ir probleemas. bet pirms raksta, vajag papeetiit tomer, nevis spert laukaa demagogiju.

Saistītie raksti

www.miomilo.lv miomilo.lv

Citi autora darbi